Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Programozott császár Debrecenb...

Programozott császár Debrecenben, a Klinikán? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem most az volt. Az utolsó pillanatban derült ki, hogy császár lesz. Másnap reggel 6-ra kellett bemenni. Nem volt fogadott dokim, a nővér előkészített: papírokat kitöltött, adatokat felvett, beöntés, borotválás nem kellett, mert megcsináltam, infúziót bekötötte, NST készüléket is rám rakták. Volt egy másik kismama, neki volt dokija, ő 9 órára volt előjegyezve, azt mondták utána én jövök, ha nem jön közbe semmi. Addig várakoztunk a férjemmel. Éhgyomorra kellett menni, egy idő után már kezdett kopogni a szemem az éhségtől, szomjas voltam, fáztam (elég hideg volt az előkészítőben). Katétert kaptam, aztán 13:50 körül (!) hipp-hopp be is kísértek a műtőbe. Azt mondták nőgyógyászati műtét miatt kellett ennyit várni, mert én "nem voltam sürgős". A férjem már a gutaütés kerülgette! Aztán kivették a babát, visszatoltak a váróba, rámrakták a kicsit. Később elvitték, felöltöztették, majd visszahozták. 12 óra múlva kivették a katétert, fel kellett ülni, állni, majd pisilni, zuhanyozni. Utána vittek az osztályra.
2013. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. Nem volt túl bíztató... :)

Nekem van dokim, ez lehet valamelyest megkönnyíti majd a helyzetet.

2013. máj. 7. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem akartalak megrémíteni, de én ezt tapasztaltam. A fogadott doki ebben az esetben tényleg sokat számíthat. Az első gyerekem simán született ügyeletesnél, ő hamarabb meglett, azért sem fogadtam most. Egy tippet viszont adok, mert nekem senki nem mondta előre: császár után, mikor visszavisznek a megfigyelőbe, ne emelgesd a fejed!!! Fordítani lehet azt olvastam. Mikor beadják a spinális érzéstelenítőt a gerincedbe, megbolydul a gerincvíz és az agyvíz. Teljesen vízszintesen kell feküdni, párna nélkül! és sokat inni, míg újratermelődik és kiegyenlítődik (a 12 óra elvileg elég). Én emelgettem a fejem, aminek iszonyú fejgörcs lett az eredménye, napokig derékszögben közlekedtem. Ha mégis megfájdul, a koffein javít rajta, fájdalomcsillapító semmit nem ér. Kávé, de jobb az energiaital! Sajna én már ezt 3 nap után tudtam meg, addig szenvedtem. :( Akkor hozott a férjem egy 1,5 literes energiaitalt, azt iszogattam, kortyolgattam napokig.

Problémamentes szülést és jó egészséget kívánok!!! :)

2013. máj. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aranyos vagy. :)

Pont ma hallottam ezt a fekvés dolgot. Jó, hogy mondjátok, mert eszembe nem jutott volna magamtól. Úgyhogy, ezt is köszönöm. :)

2013. máj. 8. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!