Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esély hogy baj...

Mennyi az esély hogy baj lehet ebből? Mennyi a lappangási idő? Rám ugye nem veszélyes így? És ha a lányom elkapja?

Figyelt kérdés
Tegnap vittem orvoshoz 4 évesemet,15 hetes kismama vagyok.El kellett mennünk mosdóba és épp előttünk egy bárányhimlős kisfiú használta a felelőtlen anyukájával.Nyilván megfogtuk azt amit ők is.Én voltam gyerekkoromban.Ettől függetlenül aggódom.

2013. máj. 7. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha már kijött a másik gyereken a himlő, akkor már nem fertőz. A bárányhimlő a lappangási időszakban fertőző csak.
2013. máj. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz.
2013. máj. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Miért felelőtlen az anyuka aki a bárányhimlős fiát orvoshoz viszi? És ha a mosdóba kell mennie mit csináljon, vigyen gőzborotvát és fertőtlenítse a helyiséget?


Ha ennyire félsz akkor ne te vidd a gyereket orvoshoz, meg egyébként is bárhol bármit elkaphatsz ennyi erővel, mert ha épp nem látod, hogy a bárányhimlős gyerek ott volt, akkor nem is tudsz róla. Ha voltál bárányhimlős akkor semmi bajod sem lehet. Képzeld ha a gyereked az oviból vinné haza...másoknak is bárányhimlős a gyerekük miközben a másikat várják.

2013. máj. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha voltál gyerekkorodban, akkor immunis vagy rá, tehát minden ok.

Ha aggódsz, akkor már rég el kellett volna menned a szokásos - terhesség előtti - ellenanyag vizsgálatra, hogy megtudd, tényleg immunis vagy-e rá.

Az anyuka pedig nem volt felelőtlen, hanem orvoshoz vitte a beteg gyerekét.

2013. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
első kettő köszi,utolsónak meg nem ezt kérdeztem.
2013. máj. 7. 11:41
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem azzal volt baj hogy orvoshoz vitte,hanem időpontra jöttek,így bemehettek volna azonnal az elkülönítőbe amihez úgy emlékszem külön mosdó is tartozik...Nem pöttyös,de másmilyen fertőző betegségnél én is így vittem a lányomat.
2013. máj. 7. 11:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, hogy az anyuka sem tudta, hogy himlővel áll szemben, nem? Én a barátnőm kislányát vittem el orvoshoz, 8 hetes terhesen, időpontra jöttek, az anyuka nem tudta, hogy himlős a gyerek, senki sem látta, mert nem volt levetkőzve, csak ahogy bementek, azonnal kiküldte az elkülönítőbe a gyereket az anyjával. Hangsúlyoznám: NEM tudta az anyuka, különben egyenesen amoda mentek volna, nem a gyerekek közé. Az arcán nem volt kiütés a többit meg nem láttuk. Nem lett bajom, neked sem lesz. Mondjuk én egyből felhívtam az orvosomat, hogy lehet-e bajom.
2013. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Látszott,hogy nagyon pöttyös,anyuka ment utána s nagy hanggal hangoztatta:Na gyere te pöttyös....
2013. máj. 7. 12:38
 9/11 anonim ***** válasza:
A baranyhimlo csak a pottyok megjeleneseig fertoz, ha mar pottyos a gyerek, nem.
2013. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nézd, nem felelőtlenség orvoshoz vinni a gyereket, ha beteg. Ahogy te is orvoshoz vitted a sajátod, te sem leszel felelőtlen. Nyilván neked kell alkalmazkodnod a világhoz, nem a világnak hozzád/hozzám, mint kismamához. Ennyitől nem lesz bajod, még igazából többtől sem.

Eleve a bárányhimlő lappangási időszakban fertőz, mikor előjönnek a pöttyök, már nem. Másodsorban, te voltál bárányhimlős, még egyszer nem kaphatod el, immunis vagy rá, vagyis pontosabban a szervezeted simán felismeri és "leveri" a betegséget, a babádig el sem jutna.

Én például sosem voltam bárányhimlős, konkrétan a klasszikus gyermekbetegségeken sem sikerült átesnem, pedig nem neveltek búra alatt. Mivel gyakornok vagyok egy oviban, megkérdeztem a védőnőt, hogy a fokozott higiénián kívül mire figyeljek, ő pedig mondta, hogy azon kívül semmire, ráadásul a terhesség második trimeszterétől kezdve a bárányhimlő már a magzatra nézve sem jár szövődményekkel.


25 hkm

2013. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!