Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szólok a nőgyógyászomnak,...

Ha szólok a nőgyógyászomnak, hogy 25 hetesen már nem bírok a munkahelyen 8 órákat ülni, és állandóan keményedik a hasam, dagad a bokám (ami igaz sajnos) , a nőgyógyász mit csinálhat?

Figyelt kérdés
Írhat a háziorvosnak véleményt, hogy vegyenek táppénzre? Mit írna a nőgyógyász a papírra? Azt, hogy veszélyeztetett vagyok?
2008. jún. 16. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem írt rá semmit, csak hogy vegyenek táppénzre. Egy szó nélkül táppénzre is vett a háziorvosom, nem volt gond.
2008. jún. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha felvettek a nőgyogyó javaslatára, akkor is kell hosszabbítani havonta a táppénzt?
2008. jún. 16. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Perzse szólsz neki és azzonnal kiír.Azt kell ráírni a táppénzbe vételi lapra,hogy ..nekem ezt írja:fenyegető igazolás,zárt méhszáj,és egy kódot ami azt jelenti,hogy veszélyeztetett terhes.A zárt méhszájat nekem a háziorvos mondta ,hogy írja rá,mert ha nem írja akkor kházba utaltat.Azt meg nem akarom én sem,főleg ha nem indokolt.

Amúgy én kb 30dik hétig dolgoztam,de ha tehettem volna már hamarabb abba hagyom,mire beértem amunkahelyre 2szer min.bekeményedett a hasam,egész nap ülő munkát végeztem én is,meg is lett a böjtje,32héttől salbutamol görcsoldot kel l szedjek,hogy még ne jöjjön ki a kicsi.JAh és megrövidült a méhnyak-32hetesen.Szval ezzel már tényleg nem szabad viccelni,te már nyugodtan kiírathatod magadat,és a doki sem hszem,hogy fog ez ellen ágállni.Nem szoktak,ha meg igen menj másikhoz,mert itt a ti egészségetekről van szó,ha te kilépsz azon az ajtón a doki már le..ja,hogy mi van veled,szó szerint.Te viszont kínlódnál csak.Mondjuk én nem hallottam még olyanról,hogy nem írtak ki valakit de ez nem jelenti azt,hogy nem is volt ilyen.

2008. jún. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző író vagyok..ha bejelentett munkaviszonyod van akkor végig a szülésig vagyis amíg nem még szül szabra addig kell a dokidtól táppénzen tartó igazolást hozni.tehát az első a táp.véteil, a többi meg,hogy tartson.Ha paszív táppénzre mégy mert nncs munkaviszonyod akkor is kell,de az csak 45napig jár-vagyis addig fizet a tb.
2008. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A nődoki egyszer ír javaslatot a háziorvosnak, hogy a terhesség miatt kérem a tápénzrevételt, aztán a háziorvos táppénzre vesz és először 8 napról ad táppénzespapírt, aztán pedig két hetente kell menni, de automatikusan adni fogja..illetve ha új javaslatot kér, akkor kérned kell ismét, de nem szoktak, hiszen a te terhességed már látványos.
2008. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!