Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Léteznek veszélyeztett terhese...

Léteznek veszélyeztett terheseknek kitalált, fekve végezhető gyakorlatok?

Figyelt kérdés
Háterősítésre gondolok például, vagy kis lábkörzés, bármi ami nem feszíti meg a hasat nyilván. A külső méhszájam nyitott, ezért kell feküdnöm. De ha van rá mód, szeretném, ha a hátamat legalább kicsit edzhetném. Szerintetek az intim torna az kizárva nekem?

2013. máj. 7. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
azért veszélyeztetett terhes valaki, mert a koraszülés veszélye fenyegeti. Én tuti nem csinálnék semmi tornát,semmilyen erősítő gyakorlatot. Milyen idős kismama vagy? Amúgy biztos kapsz majd rá tippeket, ez az én véleményem, nem bántásként írtam
2013. máj. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos pont ez a lényeg, semmi izommunka... :o(

A babád érdekében kitartónak kell lenned, majd szülés után szépen visszatornázod magad.


De kérdezd meg az orvosodat, ha legközelebb mész hozzá.

2013. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, nem, mert a lényeg ilyenkor a teljes nyugalom. Pláne, ha nyitott a külső méhszáj. Azzal jobb nem viccelni. Kérdezz rá persze a védőnőnél, orvosnál, de nem hiszem, hogy terhes tornán kívül mást ajánlanának. (Véleményem szerint a terhes torna a maximum, amit javasolnának.)


25 hkm

2013. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves hármas!

A terhestorna biztos hogy tilos!

Terhestornára csak a problémamentes terhesek mehetnek!


Ahová én jártam, ott pecsét és aláírás kellett az orvostól, hogy "szabad a pálya".

2013. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a külső méhszáj volt nyitva! Mindenféle tornát megtiltott a doki, azt mondta a lépcsőzést kerüljem, minél többet pihenjek, sok magnéziumot kellett szednem.
2013. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a baj igen hogy bármilyen tornát csinálsz a hasad önkéntelenül is feszítheted közben, főleg háton fekve meg aztán pláne...nekem semmi sem engedélyezett (mondjuk az egy dolog hogy nyílok már most sajnos de más gond is van) még a jóga vagy ilyesmi sem.

Szenvedek tőle én is mert mint egy öregasszony már most úgy mozgok és a fekvéstől a hátam majd beszakad de nincs mit tenni ki kell bírni.

2013. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

terhestorna TILOS! nekem nem kell feküdnöm, semmi ilyesmi, veszélyeztetett vagyok ugyan, az első, amit megtiltottak a terhes torna volt.

szerintem a fekvés lényege a fekvés, nem hiszem, hogy bármilyen torna engedélyezve lenne, értem én, hogy unalmas, elgyengülsz, de neked nem a baba a legfontosabb?? na látod..:)

2013. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem sajnos. nem szabad mozogni.nekem is feküdnöm kellett és nagyon hiányzott már egy kis mozgás, de hát ez van. vígasztalásul, szerintem amennyit veszítesz, annyit nyersz is. nekem gerincproblémáim vannak, eléggé tud fájni a pocak cipelése. más okból több mint egy hónapig feküdnöm kellett és azalatt a hátam se fájt annyira, mert egy kis időre tehermentesült a gerinc. nézd a jó oldalát, de ne tornázz. rám is jobban szaladtak fel a kilók, h még a lakásból se léphettem ki soha, de ez van, kinek milyen terhességet oszt a sors :-(
2013. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és természetesen a baba a legfontosabb, nyilvánvalóan ezért kérdezősködöm, és ezért nem kezdek önállóan magánakcióba :-)

A terhestornát nekem is megtiltotta az orvosom, kisebb sétáktól viszont nem tiltott el, csak erőlködnöm nem szabad (ennek ellenére szinte egész nap fekszem). Ezért gondolkoztam el, hogy hátha vannak "ártalmatlan" gyakorlatok. De akkor inkább hagyom, majd felerősödöm a szülés után :-)

2013. máj. 7. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!