Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy már nagyon...

Normális, hogy már nagyon félek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Tudom még van időm mert 35 hetes vagyok de félek ,hogy minden rendben legyen és amitől félek (de próbálom a babámmal megbeszélni ,hogy hétvégén szülessen mert akkor apu itthon van)nagyon félek ,hogy benne pánikoljak amikor elkezdem érezni ,hogy idő van és tudjam hívni a párom ha dolgozik és a szülésznőmet! Már kész haditervem van szüléshez! ez normális ,hogy pánikolok? (első baba)

2013. máj. 8. 16:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az egészséges "pánik" belefér,szerintem ezt a legtöbb kismama átéli!:)

Nekem mondjuk haditervem nem volt,mert ezer más dolgom is volt,de néha eszembe jutott hogy lesz. Érdekes mert magától a szüléstől nem féltem,inkább attól hogy nem fogom tudni mikor jön el az idő,és hogy nem ér haza időben a párom!:D Szintén első babás(azóta már 3éves).

2013. máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%

Nem, nem normális.

Ráadásul hiába tervezel, valószínűleg nem úgy fog zajlani ahogy eltervezted.

Hagyd, hogy simán megtörténjen a dolog, menjen minden a maga ütemében, ne félj tőle, fantasztikus élmény lesz.

2013. máj. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
nyugtasd magad, mert ha eluralkodik rajtad a pánik az nem tesz jót. de amúgy normális szerintem. én 28 hetes vagyok és kb 2 hete esett le, h most már belátható időn belül szülni fogok és hazudnék, ha azt mondanám, h emaitt nem fog el a félsz. első baba, ráadásul veszélyeztetett is vagyok, ezért nem jártam terhestornára, ami állítólag nagyon hasznos, mert az ott végzett gyakorlatokból sok minden beugrik szülés közben. tapasztalatom sincs, első baba. de hát évszázadok óta szülnek a nők első gyermeket is, terhesjóga, meg légzőgyakorlatok, meg kórház, meg miegymás nélkül is. menni fog ez, csak nem szabad ráparázni :)
2013. máj. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Normális, ha ilyen aggódós vagy. Én nem pánikoltam, mert nincs értelme. A szülés visszafordíthatatlan folyamat, nem tudod azt mondani, hogy mégse és csináljuk vissza :) De szerintem, amikor beindul a szülésed, már minden mindegy lesz. Tudni fogod, hogy mit csinálj és nagyon fogod várni, hogy megszülessen. Ne aggódj!
2013. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Lehet inkább én is ettől félek a fájdalomtól annyira nem mert ez van, de nálunk apás szülés lesz és ráadásul ha megindul a szülés anyukám is beakar jönni a váróba szóval elöször páromnak el kell mennie anyuért és úgy jönni haza és indulni be a kórházba!De nekem felkel hívnom a szülésznőmet aki lehet először kijön megvizsgál (külföldön élek és itt nagyon normális az otthon szülés)de nem tudom mikorra ér ide és félek ,hogy ne hogy túl későn mert én nem szeretnék itthon szülni pedig itt szokás ,hogy ohh már nem megyünk be inkább.:D nah én ezt elszeretném kerülni.De nálunk a családban mindenki nagyon gyorsan tágult és szülte meg a babáját aminek én nagyon örülök ,ha ez nem itthon történik! szóval igen inkább ez miatt pánikolok:D
2013. máj. 8. 16:16
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ hát megpróbálok nem pánikolni! Igen bent nem maradhat :) és már nagyon várom ,hogy meglegyen a pici csak hát ilyen félelmeim vannak. De megpróbálok nem rá parázni csak sajna lehet túl sok a szabad időm mert én is fekvös kismama vagyok!
2013. máj. 8. 16:21
 7/18 anonim ***** válasza:
figyelj, szerintem a feszélyező tényezőktől szabadulj meg az elején, fontos, h minél kevesebb dolog miatt szorongj. ha attól félsz, h időkiesés a férjednek anyudért menni, akkor ne várjon a váróban v jusson be a kórházba másképp. én sem akarom egyébként, h a férjemen kívül bárki ott legyen. még a váróban sem. ne kérdezd, miért, zavarna a tudat, mintha siettetnének vagy nem tudom...
2013. máj. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem jól ki van ez találva. Még három hét és könyörögni fogsz, hogy szülhess már, akkor lesz a hasad. :o)

Az izgalom is normális, én mindegyiknél izgultam, kb. ugyanannyira.


Hogy mikor van az idő, azt szerintem pontosan tudni fogod.

Rengeteg kérdés van itt is, hogy "most ezt meg azt érzem, ez már az lesz?" és társai.

Ahogy én tapasztaltam eddig (3x): rengetegszer voltam úgy, hogy nem tudtam eldönteni, az-e vagy sem, de amikor az lett, akkor 100%-ig biztos voltam benne.


Az tényleg izgalmas, hogy ki hova ér-e vagy sem, (ilyen szempontból a második-többedig izgalmasabb, mert még a meglévő gyerekeket is el kell helyezni biztonságban), de ezek a dolgok mindig megoldódnak szépen. Ha kell, lehet mentőt hívni, az bevisz gyorsan, és első babánál tényleg nagyon ritka a szuper gyors szülés...


Az jó hogy van terved az összes eshetőségre, szépen megcsináljátok majd!


Addig meg töltsd ki az időt pihenéssel, barátnőzéssel, olvasással, bármivel, amit szeretsz és még bírod.


Szép szülést!

3 gyerekes anyuka

2013. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én még azt sem akartam, hogy a férjem bent legyen a szülésnél. Csak idegesített volna a jelenléte. Elég akkor az orvos és a szülésznő is.
2013. máj. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ja, most olvastam hogy fekszel, hát úgy keményebb lehet sokkal...

Akkor marad a TV meg az olvasás/netezés/telefonálás...

2013. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!