Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kistesó nagytesóval egy...

Kistesó nagytesóval egy szobában? Pro és kontra?

Figyelt kérdés

Úgy tervezzük,hogy az elejétől kezdve a kicsi a 4 éve nagyommal egy szobában lesz.Nyilván biztos kényelmesebb lenne,ha mellettem van a pici,de több okból meg ezt találjuk helyesebbnek.

1.A nagy az első házasságomból született és nem szeretném ha azt gondolná,hogy a picit jobban szeretjük,szeretnénk édestestvéreknek nevelni őket.Mert ha a pici velünk van ő meg nem, ebből lehet lenne konfliktus,most miután a sok változás után végre megszokta a saját kis helyét.

2.A lakás elosztása miatt így praktikusabb.A nagyszoba nálunk étkező háló és nappali.Erre szükség van.A kisszoba mg van akkora hogy a kettő drágám elfér benne.

Volt egy vélemény a családból hogy a nagyom bántaná piszkálná a picit,de annyira értelmes már hogy szerintem meg lehet vele beszélni.volt olyan vélemény hogy 6 hónapos koráig a picinek mellettem a helye.Én nem szeretném bolygatni a picit.Ahol a kezdetektől van,úgy azt az állandóságot szeretném neki megtartani.A nagynál mi költöztünk először hozzá majd 6 hetesen vissza a helyünkre.Úgy láttam jónak akkor ,és ő onnantól nyugodtabban aludt és mi is.Most nem megoldható a mi költözésünk.

Nem lett elkényeztetve e nagyon jó az anya lánya kapcsolat köztünk,erő a kötelék.Nem hiszem hogy ezen múlna.

Persze ez eldöntött tény hogy így lesz,de kíváncsi vagyok tapasztalatokra,véleményekre.

Nyilván menet közben alakulhat másképp is,de egyenlőre így látjuk a leghelyesebbnek.



2013. máj. 9. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik véleménnyel sem értek egyet, amit mondtak neked, viszont 4 éves mellé nem való újszülött. A nagynak aludni kell éjszaka, nem felkelni 3 óránként a sírásra, etetésre. Napközben szintén zavaró lehet, akár alvásnál, akár játéknál.
2013. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Unokatesóméknál még a szomszédos szoba is gond. A nagy dögfáradtan megy iskolába, mert nem tud rendesen aludni az éjjel nehezen alvó és sokat síró kicsi miatt.
2013. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy ez egy kicsi 50pár négyzetméteres lakás,ahol a két szoba egymás mellett van,és ha velünk lenne,sem tudna pihenni a nagy,mert őmiatta i úgy vagyok nyugodt, ha a mi és az ő ajtaja is nyitva van.Így szoktuk meg,ő így érzi magát biztonságban.Tehát elengedhetetlen,hogy felébredjen éjjel. így is úgy is.
2013. máj. 9. 10:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem értek egyet, mert azért a nagyobb gyerkőcödnek is kell a PIHENTETŐ alvás, a pici az első pár hetet nem hinném, hogy át fogja aludni, akkor pedig az lesz a baja, hogy a kistesótól nem tud aludni, haragudni fog rá.


Szerintem egy négyévessel meg lehet beszélni, hogy azért kell a picinek anyáéknál lennie, mert sűrűn fog kelni, stb.

Én nem tenném ki a nagyot ilyennek, inkább legyen nálunk a pici, és mint írtam, meg lehet vele beszélni, mi miért történik, így kevésbé fogja érezni, hogy jobban szeretnétek a picit. Nem 2éves már, meg fogja érteni.


Ennél már csak az a rosszabb, amikor 1szobás lakásban van 2 felnőtt 2 gyerekkel, szerintük ez a normális, van ilyen ismerősöm, helyénvalónak tartják, miszerint sok jó kis helyen is elfér... Ott sem pihentek sem a szülők sem a gyerekek...

2013. máj. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk két és fél lesz a nagy, mire jön a tesó...én egy szobaba rknám őket....
2013. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!