Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hetnap voltam első ultrahangon...

Hetnap voltam első ultrahangon. Az ultrahang szerint 7 hetes+ 4 napos és 13 mm a baba. Ez most a baba tényleges kora, vagy ebből le kell venni a két hetet?

Figyelt kérdés
Hogy érthetőbb legyen, elmondom az elejétől. Múlt héten voltam a dokimnál magánredelésen, ott nem volt uh.gépe. Abban maradtunk, hogy a héten megyek a klinikára és ott elvégzi az uh-t. Ez meg is történt tegnap, de az asszintes meg sem kérdezte, hogy mikor volt az utolsó menstruációs, és amit kaptam papírt azon is csak az szerepel, hogy 7 hetes+ 4 napos, és 13 mm élő embrió.
2009. szept. 30. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
ha nem kerdeztek mikor volt az utso mensid, akkor valoszinüleg ez az ultrahang szerinti kora.
2009. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez egy egszerűnek tűnő kérdés, de nem az. Az orvosok az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességi heteket és ehhez van hozzáigazítva az uh is. A baba tényleges kora lehet egy héttel vagy 3 héttel is kevesebb mint amiről folyamatosan beszélünk. A 40 hetes terminus a menstruáció első napjához van beállítva, és ez alapján mérik a terhességi heteket is. Nekem azt mondta az orvosom, hogy minél korábbi uh alapján tudják megállapítani a szülés időpontját pontosan. Szóval a 7 hetes és 4 napos uh-ból tudod meg a legpontosabban, hogy mikor fogsz szülni. Jó babavárást kívánok!
2009. szept. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!