Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetesen miért mozog keveseb...

28 hetesen miért mozog kevesebbet a babám? Mikor kezdenek el lassabban, kevesebbet mozogni a babák?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon aktív volt, viszont most tegnap nagyon belassult...

Egész nap meg se akart mozdulni már kezdtem ideges lenni, aztán lefeküdtem és azonnal megmozdult :)

Ma reggel is arra keltem, hogy máris hasba rúgott, de azóta semmi :D


Elvileg a 27. héten voltunk ultrahangon és 30. hetesnek mérték, már 1,5 kg-volt, lehet, hogy most már kevesebbet fog mozogni? Valahol azt olvastam, hogy nagyjából innentől egyre többet alszik...


Nektek hogy volt?



Kicsit aggódok, mert a lepényem II. fokban érett, és a méhszájam is 2100-as sajnos, szóval én számítok arra, hogy hamarabb jön majd a baba, de ennyire nem szeretném, hogy korán jöjjön :D



Köszönöm :)


2013. máj. 10. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 35. hétre született a fiam, 33. héten indult be a szülés de visszatartották, kórházban voltam mert kinyílt a méhszáj egy ujjnyira. 33. hetesen 2700grammra becsülték uh-n. De a mozgása csak az utolsó néhány napban volt hogy lelassult. Kértem is egyből Nst-t hogy nézzék meg hogy minden rendben van e mert nem nagyon mozgolódik, persze rednben volt. De az időjárás is befolyásolja hogy mennyire aktív. Szerintem ne aggódj, azért számolgasd hogy hányszor mozdul egy nap, de volt nekem is olyan hogy minden trükköt kitaláltam hogy megmozduljon végre. De ha aggódsz menj a védőnőhöz mentem én is jópárszor szívhang hallgatásra mikor nem nagyon akart mozogni ott persze mindig megnyugodtam. Hát van esély rá hogy hamarabb jön, de az is lehet hogykihúzza még egy darabig. azért vigyázz magadra pihenj sokat!
2013. máj. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
nem hiszem, h ez lenne az ok. az én babám éjjel- nappal rúg, túlzás nélkül. voltam közben lázas beteg antibiotikum kúrán, voltam kórházba görcsökkel, keményedéssel és közben ő szünet nélkül rugdosott. most, a 28 héten már nem görcsölök, nem keményedek, meggyógyultam, kutya bajom és mégis, magához képest alig mozgott egy-két napig. az is inkább csak movócorgás volt, nem annyira rúgás. ebben az időszakban épp voltunk uh-n, azt mondták, nminden rendben, egészséges, szép, fejlett babba. az uh fejre persze leadott egy sorozatot, de itthon sokkal kevesebbet rúgott a megszokottnál. a védőnő azt mondta, h az a lényeg, h minden nap legyen egy olyan alkalom, amikor 10-et rúg egymás után
2013. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 29 hetes vagyok, de az én babám még nagyon-nagyon aktív. Rengeteget mozog éjjel-nappal. Viszont nekem nem nyílt ki még a méhszájam. Szerintem lehet hogy valóban nagyobb a babád, mint 28 hetes, és ezáltal hamarabb is fog jönni majd.
2013. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) Tegnap már gondolkoztam rajta, hogy bemegyek az ügyeletre, de hál istennek megmozdult, meg utána is fent volt még egy jó órát, meg mondom ma is úgy keltem, hogy már rugdosott, csak sokkal álmosabb, mint szokott lenni :)


Mennyinek kell lennie a napi mozgásnak? 10? Eddig szerintem jóval több volt :D volt az 30 is :D

2013. máj. 10. 10:14
 5/11 anonim ***** válasza:
4.én is úgy tudtam eddig, h naponta összesen 10 kell, de most azt mondta a védőnőm, h igazából egyszerre, egymás után kell 10-et rúgnia legalább napi egyszer...
2013. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt el is felejtettem írni, hogy tegnap úgy keltem, hogy iszonyatosan fájt a hólyagom... Mintha nagyon kéne pisilnem, és ezt egész nap zajlott, azóta enyhült, de esküszöm nagyon fura volt, olyan feszítő érzés....

Elvileg fejvégű volt eddig is nem hiszem, hogy most fordult volna be...

2013. máj. 10. 10:18
 7/11 anonim ***** válasza:
28 hetesen még folyamatosan mozogna, az csak a a legvégén (36. hét után) számít, h milyen a fekvése, mert akkor már tényleg ott is marad. az én babóm is fejvégű, de a kis fejével is tudja nyomni a hólyagodat egyrészt, másrészt meg az enyém folyamatosan mozog, érzem, ahogy "elvándorol, kinyomja magát, és mindig másutt rúg. 28 hetesen még tudnak pozíciót változtatni, az, h az uh pillanatában épp fejjel lefelé volt, még nem jelent semmit
2013. máj. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen az igaz, hogy még simán átfordulhat, csak nagyon fura volt az a feszítő érzés, mert eddig is nagyon sokat jártam pisilni, de ez most sokkal másabb volt...


Amúgy úgy látszik ma már aktívabb lesz, mert végül csak felkelt a drágám :D


Lehet valami front volt csak... :)

2013. máj. 10. 10:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy tényleg csak valami front van a háttérben.

Forogni tényleg tudnak ilyenkor, legalábbis nálunk nagy forgolódások vannak. 28 hetesen fejvégű volt, 31 hetesen az ultrahangon faros, 10 perccel utána, manuális vizsgálaton harántfekvésben volt. Azóta is látom, érzem, hogy naponta akár többször is fordul. Hol a hólyagomat nyomja nagyon, hol az oldalamon jön ki a feje.

A mozgások számolásáról nekem azt mondta a védőnő, hogy vacsora után számoljam, és egy órán belül meg kell lennie a 10 mozgásnak.

2013. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

lehet, mert ma az én babám a két nap pihi után még a szokottnál is aktívabb :)

lehet, h tényleg vmi front volt a dologban

2013. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!