Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a tapasztalatok a terhesen...

Mik a tapasztalatok a terhesen végzett munkaidőt illetően?

Figyelt kérdés

Most váltottam munkát, eddig sajnos nem voltam bejelentve de nagyon jól kerestem, most viszont tegnapi naptól be vagyok, van félretett pénzünk a babára, érdekelnének a tapasztalatok,hogy mondjuk egy egyszerűbb munka esetén ( pénztárban ülni napi 8 órát) mennyi ideig tudnék majd dolgozni, amíg még nem fog zavarni a hasam?

Tudom, mindenkinél más, csak úgy általánosságban érdekelne, ki meddig dolgozott és mit.

A gyed miatt érdeklődöm, ugyanis minél előbb szeretnénk babát, kérdésem igazából az lenne, hogy mennyi ideig várjunk, hogy amikor teherbe esek, biztosan jogosult legyek a gyedre?

ha most teherbe esek, biztos nem lesz meg a 365 napom, mert ugye 40 hét a terhesség, de a babát sem akarom veszélyeztetni azzal, hogy 8 hónaposan még dolgozok.

első baba lenne, minden tapasztalat és vélemény érdekel!

köszönöm


2013. máj. 11. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én mindenképp megvárnám azt az időt, amíg GYEDre leszek jogosult, és csak utána vágnék bele a terhességbe. Sosem tudhatod, hogy hogy lesz, lehet már 2 hetesen kiír a doki táppénzre, mert veszélyeztetett leszel. De ha nem is leszel veszélyeztetett, akkor se jó, ha izgulnod kell, h meglesz-e elég nap, a terhesség alatt azért elég fontos a nyugalom.
2013. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mielőtt babát vállaltam volna, már 7 éve dolgoztam, szóval ezzel nem volt gond. De amúgy én legalább 2 évet dolgoznék a kicsi előtt, mert -bárki mondhat bármit- nekem fontos volt, hogy míg otthon vagyok járjon a tgyás és gyed.

Amúgy napi 10-12 órát ültem egy irodában a gép előtt, és a 30. hétig dolgoztam. Tovább már nem akartam, mert bár nem tűnik megterhelőnek az ülő munka, nekem már kényelmetlen volt ennyit ülni nagyobb pocakkal (derekam majd leszakadt, és sokat keményedett a hasam).

2013. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
anyum nyolc hónaposan még állatok közt dolgozott
2013. máj. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen ezt megertem, de ahova most megyek vissza, ott korabban mar dolgoztam egy evet, es nagyon rendesek voltak szerettem ott lenni, csak amit emlitettem hogy nem voltam bejelentve a munkahelyemen, arra csereltem le ezt a penztarazast mert tobb mint ketszer annyit kerestem.

Most is visszavartak meg ennyi ido utan is, ezert gondolkodom rajta.

Fontos a gyed az biztos, de mar 7 eve egyutt vagyok a parommal es ket eve nyitottunk egy szamlat a babara, amire azota mar majdnem 1 millio forintot sikerult sporolni bar sok anyuka mondta hogy hamar el fog menni ez a penz.

Mar nagyon szeretnenk babat, 2 evet nem biztos hogy meg vegig tudnek varni, sot, biztosan nem. :)

2013. máj. 11. 11:12
 5/14 anonim ***** válasza:
mindenképpen úgy vállalnék babát, hogy mindenre jogosult vagyok, így is tettünk:) nálunk pl. tök spontán ikrek lettek, ami az jelenti esetemben, hogy hiába irodai ülőmunkát végzek napi 8 órában, kb. a 20. héttől otthon leszek már tp-en. az nem lesz könnyű, hiszen nem túl sok, de a tp-el mindig számolni kell, sosem tudhatod, a te terhességed milyen lesz, azért mert XY tudott dolgozni a 7-8. hónapig, lehet, téged 6 hetesen kiírnak...!
2013. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha megvan a 180 napom akkor jar tgyas igaz? Meg azon is gondolkodtunk hogy a parom menne el gyedre mert mar sok eve rendor es magas a bruttoja, jarna a maximum.
2013. máj. 11. 11:31
 7/14 anonim ***** válasza:

S meg tudnál válni a kicsi babádtól?

Mert amúgy egyre több apuka meg gyedre, ez oké. Csak te, ha ennyire vágysz babára, akkor miért akarod otthon hagyni ilyen korán?

Amúgy mérlegeljetek, mert a gyed maximuma jó, de azért nem biztos, hogy olyan magas, mint amit párod most hazavisz. Nem biztos, hogy úgy jöttök ki jobban. De majd számoljatok utána.

2013. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy ezt olvasd el:

[link]

Benne van, hogy miként vagy jogosult tgyásra (nem 180 nap!).

2013. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én a 7. hónap végéig dolgoztam.Pénzintézetnél voltam helyettes,reggel és este munkába menet gyakran 25 km-t vezettem.
2013. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9-es vagyok,

az lemaradt hogy a 7. héttől voltam 2 hét táppénzen.

A nőgyógyászom pedig végig azt kérdezte,hogy javasolja e a táppénzt,a védőnők is nyüstöltek,hogy pihenjek...

2013. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!