Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes vagyok. Tegnap az...

7 hetes vagyok. Tegnap az orvosom azt mondta, hogy nem lett jó a rákszűrésem. HPV volt a kenetben. Annyit mondott, hogy 3 hónap múlva meg kell ismételni. Van valaki hasonló helyzetben? Jelenthet ez a terhességemre nézve komplikációt vagy veszélyt?

Figyelt kérdés
2008. jún. 17. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Az orvosodtól nem kérdezted meg, hogy jelenthet ez valamilyen veszélyt a babára? Milyen stádiumba van? Hányas lett az eredmény? Szerintem ha nagy baj lenne akkor azt biztos mondta volna az orvos. Próbálj megnyugodni, és ha nem kaptál elég információt ettől az orvostól akkor kérd ki egy másik orvos véleményét is.
2008. jún. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia. Szerintem is el kéne menned egy másik orvoshoz. Nem tesz jót a babának ha még 3 hónapig idegesgetsz. És hátha értelmesebb választ ad. Szorítok neked(nektek).
2008. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kenet HPV tartalma azt jelenti, hogy a szervezetedben jelen van a vírus (ami sajnos méhnyakrák kialakulásához vezethet) nemkell megijedni..azért mondta a doki, hogy ismételni kell a vizsgálatot,mert ha terjed az később derül ki , ha lappang akkor ugyanez lesz a következő eredmény is.. szóval ne aggódj egyenlőre , lehet kezelni a korai stádiumban, sőt az ellenoltás is visszaszorítja a betegséget.. ha nyugtalanít mindemképp mutasd meg az eredményt egy másik orvosnak is..ha idejében cselekednek nem lesz gond. A terhességre akkor jelenthet veszélyt, ha a betegség előrehaladott, de nem hinném, mert akkor már most azt mondta volna a doki, hogy aborted.
2008. jún. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az eredményem P2, és az van a papíron, hogy HPV gyanú. Talán akkor még nincs nagy gond, de mindenképp elmegyek egy másik orvoshoz is. Jó babavárást nektek!
2008. jún. 17. 09:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a novemberi rákszűrésen P2-es volt az eredmény, igaz nem voltam HPV gyanús, de a nőgyógyász azt mondta ez teljesen jó eredmény. Szerintem ha nagy baj lenne azt mondta volna az orvos. Próbálj nyugodt lenni, ez most a legfontosabb a babának, főleg ebben az időben.
2008. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Pár éve nekem is volt HPV vírus gyanúm. Az orvos akkor azt mondta, hogy ne ijedjek meg, a HPV vírusnak kb. 12 fajtája van, és abból csak 2 vagy 3 az, ami rákot okozhat. Vissza kellett mennem mégegy vizsgálatra, és minden rendben volt. Te se aggódj feleslegesen!

Kellemes babavárást!

2008. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!