Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik nem szedtek terhesvitamin...

Akik nem szedtek terhesvitamint, mit szedtek helyette?

Figyelt kérdés

Folsav, C-vitamin, magnézium. Ezeket szedem én. Mi kéne még?

Az előző gyerekemmel sem szedtem, mivel az Elevittől (még a terhesség előtt) egy hónap alatt híztam 5 kg-ot, a Gravidától rengeteget hánytam, a Femibion pedig olyan iszonyú fáradtságot csinált, hogy azt mondta a dokim, hogy hagyjam abba.


2013. máj. 11. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
ha az elején vagy folsavat
2013. máj. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
folsavat szedek és néha ha eszembejut sima multivitamint
2013. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem szedek terhes vitamint hülyeségnek tartom. Folsavat, Magnéziumot szedek. Magnéziumot pocak fájdogálásra) Figyelek, hogy reggelihez mindig egyek zöldséget és napközben egyszer eszek valami gyümölcsöt. Figyelek a táplálkozásomra, cukrot szinte egyáltalán nem használok, különböző zöldségeket párolok, salátákat készítek, mindig itthon főzök friss alapanyagból, heti egyszer halat eszek, gyakran készítek főzeléket, marha, sertés, csirke húst felváltva fogyasztok, kipróbálok olyan zöldséges kajákat amiket eddig még nem ettem, de a kolbászt, szalonnát sem vetem meg. Ja és eszek a meg kívánt kajákat. Most a szőlő a favorit, tegnap pedig 1L tejet ittam meg egyszerre, féltem is hogy ebből nagy baj lesz, mert korábban sokszor fájt a hasam ha tejet ittam és most semmi bajom nem lett tőle. Hiába ha a pici azt kívánta.

13HKM

2013. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én szedek (vas+folsav, C vitamin, magnézium, kálcium, elevit kétnaponta - vagy femibion), dokim szerint két babánál már azért muszáj, hiába eszem rengeteg gyümit, zöldséget

folsav mindenképpen, nekem amúgy egyik vitamintól se volt soha bajom

magnézium is, én szednék egy kis vasat is, meg a C vitamin

a babának nem lesz baja, nálad meg hamar kiderül, ha mégis kellene plusz pótlás

2013. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mi kéne még?"

omega-3

2013. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gabi86 ***** válasza:
Én is ezeket szedtem,meg B vitamint és kálciumot.Ezt szedtem/szedem végig.Semmi mást.meg gyümölcs,hal,tejtermékem,meg amit megkívántam.olyanokat is ettem,amit előtte soha nem ettem meg és nem szerettem.A szervezet tudja és jelzi mire van szüksége.
2013. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Omega-3-at érdemes még szedni.
2013. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elso trimeszterben folsavat es c-vitamint szedtem, utobbit verzescsillapitonak...

Masodik trimeszterben vagyok, csak magneziumot szedek, lehet, h kesobb kell majd vas is, bar kajaban mar most figyelek, h egyem a vasat.

Napi ket foetkezesem (ebed+vacsi) salatan alapszik, legtobbszor tokmagolajjal, reggelire szendvics, napi egyszer gyumi, minden nap mas fajta. Ebedre fozit is szoktam. Tejtermejek: naturjoghurt, turo, sajt, minden nap valamelyik. Sztem igy mindent beviszek.

2013. máj. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én csak vastablettát szedtem. Egészséges, gyönyörű kisfiam született mindenféle vitamin nélkül :) persze nagyon sok gyümölcsöt ettem.
2013. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!