Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamint ti meddig...

Terhesvitamint ti meddig szedtétek? Az elején Gravidát szedtem, de kevés a vasam, és a gyógyszertárban mondták, hogy az Elevitben több van. A háziorvosom azt mondta, hogy Elevitből elég csak háromnaponta egyet bevennem.26 hetes kismama

Figyelt kérdés
2013. ápr. 17. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Én végig fogom szedni. És a szülés után is tanácsolták még, amíg szoptatok. Elevitet szedem. A 28. héttől akartam csak kétnaponta szedni, de a védőnőm azt mondta, hogy inkább szedjem minden nap a D-vitamin miatt.
2013. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha már most kevés a vasad, akkor az elevit mellé egész biztosan kell majd külön vas is. Megnéztem, csak 60 mg van az elevitben, az édeskevés. Ha az orvos azt mondta, akkor szedd három naponta, de kérdezz rá a plusz vasra is.
2013. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én minden nap szedem, végig minden nap szedni fogom és szoptatás alatt is.
2013. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A terhesvitamint én is 2-3 naponta szedtem orvosi javaslatra. Olyat kerestem, amiben van omega3(ladeevit, pharmaton - ezeket variáltam) Amúgy a 16. héttől szedtem a Maltofert/receptköteles vas/, de nem segített. 24 hetesen is vérszegény voltam. Azóta szedem a femibion vasat és ez a 32. hétre rendbe vágta a vérképemet, pedig nem receptköteles. Kb 1500 Ft.
2013. ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja egy hete fogyott el a vitaminom, már nem vettem újat.

38 hkm

2013. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha kevés a vasad, akkor szedj Maltofer Fol-t, tuti kis vaskészítmény. Dokim nekem ezt írta fel!

Amúgy mellette Elevitet szedtem, úgy félideig naponta, aztán 2-3 naponta. De a vashiányt pótold, erre pedig a terhesvitamin nem elég.

2013. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha a dokid nem ír fel magától vasat, akkor kérd meg.
2013. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:) Úgy látom nagyon eloszlanak a vélemények. A vasam éppenhogy csak a referenciaérték alatt van. Holnap megyek a nődokimhoz és rákérdezek:)
2013. ápr. 17. 12:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egész terhesség alatt szedni fogom a terhesvitamint, ártani nem árthat. Nagyon ellenzik mostanában, de szerintem anélkül nehéz lenne annyiféle vitamint magunkhoz venni.

Vasat kb. a 28. héttől szedek orvosi utasításra, nekem is kicsivel volt lentebb a határtól az értékem.

2013. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lues ***** válasza:
Én kb. a 16. hétig szedtem vitamint, az orvos azt mondta, hogy addig szedjem legalább. Próbálok változatosan étkezni, mindent megpróbálok megtenni, hogy minden jó legyen! Most vasat szedek, amit az orvos írt fel (Neo-Ferro).
2013. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!