Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek fogadott orvosuk...

Akiknek fogadott orvosuk volt! Miért fizetettek?

Figyelt kérdés
Minek reményében vagy miért fizetettek az orvosnak? Mik azok a pluszok, amit így megkaptál, elvártál, mintha nem fizettél volna?
2013. máj. 12. 10:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem tudhatom biztosra,hogy igaz e ,de én eltudom képzelni ,mert nem egy embertől hallottam hasonló storykat.Azért ez nagyon durva....
2013. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A mi városunkban pár éve a csodálatos egészségügyi helyzet miatt be kellett zárni a szülészetet. Terhesgondozás ugyan van, de ha nincs fogadott orvosod, a szülés alkalmával találkozol először a kórházzal és az orvossal is. Területileg a megyeszékhely kórházához tartozunk, ahol viszont nem látják szívesen a vidéki "betolakodókat". Hasonló a bánásmód, mint ahogy az egyik előző hozzászóló írta. Inkább hasonlít mészárszékhez, mint kórházhoz.

Ezt szerettem volna elkerülni, ezért választottam olyan orvost, aki egy másik kis vidéki kórházban praktizál, ahol szívesen fogadnak mindenkit. Ég és Föld a különbség. Egy hetet feküdtem bent túlhordással, ez idő alatt a másik kórházban begolyóztam volna.

Ha nem lett volna fogadott orvosom, a terhesség alatt senki nem nézte volna meg a méhszájamat. Ezt az SZTK rendelésen egyszer sem tették meg, még annak sem, akinek nem volt orvosa. Így nem derült volna ki, hogy a 30. héten elkezdett nyílni.

Összegezve, nekem mindenképpen megérte, hogy volt fogadott orvosom!

2013. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én is csak pontokba szedve tudom leírni a válaszom, így a legegyszerűbb és legátláthatóbb talán:


1) Előre megbeszélt időpontban járok az orvosomhoz havi kontrollra, ahol sosem kell egy percet sem várnom, és miután megvizsgál engem is és a babát is, szán még időt a kérdéseimre, problémáimra. (ilyesmit sztk-s rendelésen el sem tudok képzelni, a terhességem előtt jártam állami rendelésen többször is, és sajnos mindig keserű szájízzel távoztam, flegma, nemtörődöm, kiégett dokik vizsgáltak minden alkalommal)

2) Ha bármi problémám van, 0-24-ben hívhatom az orvosom, ez nekem hatalmas biztonságérzetet ad, pláne, hogy volt is már szükségem ilyen sos-segítségre. (mint utólag kiderült, nem volt semmi komoly baj, de mégis nagyon jó volt, hogy szinte azonnal beszélhettem a dokimmal, aki másnap már meg is vizsgált)

3) szeretnék olyan embernél szülni, aki ismeri a terhességemet, és a legelejétől figyelemmel kíséri az állapotomat.

4) Mivel hónapok óta ismerem az orvosom, sokkal kevésbé kényelmetlen beszámolni neki őszintén a problémáimról (szexualitás, aranyér, székrekedés és egyéb kínos témák), mint egy vadidegennek, aki akkor lát életében először.


Annak ellenére, hogy magándokihoz járok, a kötelező uh-kat mindig a választott kórházban végzezteti az orvosom, így már a terhességem alatt is volt kellemetlen élményem, ami után nagyon jó volt, hogy a magándokim is megvizsgált és megnyugtatott. (genetikai uh-n a kórházi doki teljesen beparáztatott, az egész ultrahang alatt csak csóválta a fejét, de mondani semmit nem mondott, majd a végén flegmán odavetette, hogy a baba jóval kisebb, mint lennie kellene, és biztos-e, hogy xy hetes terhes vagyok stb ...gondolhatod, végigbőgtem a délutánt. Mint később kiderült, nincs semmi baj a babó méreteivel, teljesen normálisan fejlődik azóta is )


Röviden-tömören én a fentiek miatt választottam a magánorvosi ellátást.

2013. máj. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs fogadott orvosom.

De nem bírom magamba tartani a véleményem.

A kórházban ahova tartozom sok orvos fordul meg, mivel az a szabály, hogy azok az orvosok akik a "ti" választott orvosaitok kötelesek terhesgondozást és ügyeletet vállalni a kórházba cserébe azért, hogy használhassák a kórház szülőszobáját.

Na ezek azok az orvosok akik miatt csúszik a rendelés, mert behívják időpont nélkül a maszekjaikat és kidobálják 2 perc alatt azokat akik nem fizetnek nekik a magánrendelésen. Itt újra kiemelném, hogy azért, hogy "ti" akiknek fogadott orvosotok van azoknak legyen hol szülniük mert a maszeknak nincs szülőszobája (magyarul: az ügyelet és a terhesgondozás a bérleti díj)!!!

Már mikor leülök a székre tudom, hogy maszek orvossal beszélgetek, vagy normál kórházi alkalmazottal.

Mivel a kórházi alkalmazott megnézi a kiskönyvem, megkérdezi van-e fogadott orvosom. Mikor közlöm, hogy nincs, már mondja is, hogy feküdjek fel az asztalra, hogy megvizsgálhasson, meghallgatja a babám szívhangját ha kérdésem van válaszol. Még a központi gondozóba kényszerített "maszek" két perc alatt kirak.

Szóval ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy azoknak a szülését akiknek van fogadott orvosuk mi szenvedjük meg akik nem tudunk súlyos ezreket-tízezreket adni egy orvosnak.

Ezzel senki fölött nem ítélkezem, csak szerettem volna ha tisztába lennétek azzal, hogy akik miatt fogadott orvoshoz mentek azok a fogadott orvosaitok.

35 hkm

2013. máj. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én magánorvosnál kezdtem meddőség miatt, ő műtött volna, de a műtét előtt spontán teherbe estem. Nála maradtam egészen a 12.hétig. Mivel hamar kiderült hogy nem fogjuk tudni finanszírozni, pedig nagyon jó orvos, sajnáltam mert nagyon emberséges és értelmes. 3 hetente kellett volna bejárni hozzá, alkalmanként 10 ezer ft-ba került volna, és a szülésért külön az egyhavi fizetésem. Amikor mlítettem neki hogy sajnos meg kell tőle válnunk, sajnálkozott, majd fél óra múlva visszahívott, hogy van egy hölgy tanítványa aki ingyen elvállalna, mert neki jól jön a gyakorlat, és amúgy csak az ő felügyelete alatt dolgozhat még. És ezért pénzt nem kell neki adni, csak esetleg ha jó a tapasztalatom vele, ajánljam másoknak. Végül nem választottam ezt mert kínos lett volna így az orvos szemébe néznem hónapokig, de ez az én hibám. Most a Margit Kórházba járok TB alapon terhesgondozásra, és meg vagyok elégedve. Igaz hogy 8-10 hetente vizsgál méhszájat az "orvosom", de mivel problémamentes a terhességem, ezért talán még ez sem kellene. Az is igaz hogy 3 perc alatt "kidob", de nincs szükségem többre, ha van 1-2 kérdésem, arra elég ennyi idő, és mindig kedves velem. A sok órás várakozás az orvosra nem túl kellemes, de megszoktam. A vérvételek hamar mennek. Szülni ügyeletes orvosnál fogok, talán a szülésznők között körülnézek hogy legyen aki "képvisel". Természetesen ha egészségügyi problémám lett volna már az elején, akkor a magándoki tanítványát választom.
2013. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
14-es! Biztosan van ilyen is. Én viszont tudok ellenpéldát is. Nálunk minden orvos vállal magánbeteget is. Viszont, ha befekszünk a kórházba, ugyanúgy bánnak azzal akinek van orvosa, mint azzal akinek nincs. A terhesgondozóban tény, hogy orvosa válogatja. Azt tudom, hogy amikor az én orvosom rendel ott akkor rengeteg kismama van, ha tehetik hozzá jönnek. Ezen kismamák 90%-nak nincs fogadott orvosa. Nekem a kismamák akikkel beszéltem, azt mondták, hogy hozzá jönnek, mert nagyon rendes. Akkor is, ha nem fogadták meg. Volt egy anyuka akivel nagyon összebarátkoztunk a kórházban. Nem volt orvosa. Császározni kellett, mert a babája faros volt. Az én orvosom volt aznap az egyik műtős. A barátnőm teljesen oda volt. Mindent elmondott neki műtét alatt. Rendes volt. A másik orvos az utazásáról mesél csak, hogy mennyire jól érezte magát, mintha nem is emberen dolgozna. Az én dokim végig figyelt rá, figyelmes volt. Még viccelődött is. Műtét után pedig megnézte, hogy vannak. Szóval, hogy az orvos hogyan viselkedik azaz egyéniségétől függ és nem a betegeitől. Én nagyon sokra tartom az orvosom,mert nem csak szakmailag nagyon jó, hanem emberileg is. A másik orvos egyébként szintén magánrendel is, de az ő stílusa a kismamáival is lekezelő. Sőt volt akit csúnyán át is vágott.
2013. máj. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

14-es válaszoló vagyok.

Sajnos nálunk még olyan doki is van (persze maszek) akit ha ügyeletbe osztanak (a már említett kényszer ügyelet) és másik doki a maszekod akkor meg sem vizsgál bármilyen gonddal mész be az ügyeletre. :(

Sógornőmet is el akarta küldeni akinek fél óra kiabálásába került, hogy megvizsgálja mivel első trimeszterben vérzéssel ment be éjszaka.

Viszont ennél az orvosnál szült egy ismerősöm aki el volt ájulva tőle, hogy milyen jó, kedves, aranyos, hozzáértő orvos.


Ezt az egészet mi magunk betegek teremtettük azzal, hogy először csak a kedves ápolónőknek vittünk kv-t csokoládét mielőtt hazamentünk ha kedvesek voltak, aztán később már előre vittük a csomagot, hogy hátha akkor majd kicserélik a hozzátartozónk lepedőjét, esetleg úgy vegyenek vért, hogy az ember ne a fogát csikorgassa közbe.

Aztán jöttek az orvosok és sajnos ez lett belőle.

2013. máj. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszoló tapasztalatai állnak hozzám a legközelebb! Fővárosi kórházba járok terhesgondozásra és szinte minden alkalommal ilyen pénzéhes, bunkó orvosokkal találkoztam. Ismerős a vérzéses sztori is, majdnem elvetéltem, hamar letudtak, menjek pihenni. Mire egy-két barátnőm észhez térített, hogy azonnal progeszteront iratni. A negyedik orvos írta fel, úgy, hogy minden nap visszamentem! Lehet, ha akkor nem harcolom ki, elvetélek..

12. heti genetikai uh.. többe került levenni a cipőmet, mint az egész fél perces vizsgálat. Szóval ezek a szomorú tények..

2013. máj. 15. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!