Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hová fajult a baba biznisz?...

Hová fajult a baba biznisz? Ekkora baj, hogy nem akarok fogadott orvost?

Figyelt kérdés

Első babás vagyok, egyelőre problémamentes a terhességem, budapesti kórházba járok terhesgondozásra. Folyamatosan azt tapasztalom, hogy az orvosok azt kérdezgetik van-e fogadott dokim, szeretnék-e? Szinte nem volt még olyan vizsgálat, amikor ezt ne kérdezték volna meg tőlem. Sorba szólítják be előttem a "fizetős" kismamákat, minimum 15 percet bent vannak. Engem ez nem zavar, mert szépen kivárom a sorom. Az viszont zavar, hogy a 12. heti uh-át 1 perc alatt megcsinálta a doki, saccperkb írta rá az értékeket a papírra, orrcsontot nem is írt, hogy van-e. (Még szerencse, hogy ezt a vizsgálatot profi helyen megcsináltattam máshol.) 22 éves vagyok, nekem nincs még olyan egzisztenciám, hogy minden terhesgondozásért 8-10 ezret csúsztassak a doki zsebébe, plusz X tízezret a szülésért. Sőt miért is fizessek pontosan?

- A vizsgálatok kötelezőek, mindenképp meg kell csináltatni. Mindenki érdeke, hogy egészséges kisbabák szülessenek.

- Otthon szülni tilos, tehát nekem is és az orvosnak is kötelessége kórházi keretek között "véghez vinni". (Nem mintha az otthonszülést támogatnám.)

- (Egyelőre) problémamentes terhesség esetében ÉN tehetek a legtöbbet azért, hogy a kisbabám egészséges legyen. (Vitaminok, egészséges életvitel..).


Akkor most miért is fizessek? Azért, mert az orvos a kötelességét végzi?

(Néhány éve volt egy mozgásszervi műtétem, ott a legjobb orvost választottam és neki fizettem. Mert ő nemcsak asszisztál, hanem TESZ a profi szaktudásával, modern, továbbképzéseken tanult műtéti technikájával azért, hogy jobb legyen.)


Haragszom. Mind az elkényeztetett, pénzhez szokott, a nemfizetőkkel flegma orvosokra. Mind az olyan kismamákra, akiknek szintén problémamentes terhesek és hozzászoktatják az orvosokat ehhez.


Ha jobb egzisztenciám lenne, én akkor is a babámra költeném azt a pénzt.

Hozzáteszem, hogy én is közalkalmazott vagyok, sokszor túlóráztam erőn felül, és nem kaptam semmilyen hálapénzt.


16 h km


2013. ápr. 29. 12:20
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
43%
most érezzem magam sz@rul, hogy én meg fizetős dokihoz járok, vagy mi?:D
2013. ápr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
67%
első vagy, amúgy. én nem nézlek le téged, mert nem fizetsz, az meg, hogy ezért minden doki bunkó veled, vagy nem törődöm, általánosítás, hiszen nem ismersz és nem voltál minden dokinál. mindenkinek magánügye, fizet-e vagy sem.
2013. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem tehetném meg, hogy magánban játsszam le az egészet, akkor nem fizetnék egy petákot sem. Még így is bosszant, hogy fizetjük a járulékokat, és ha normális ellátást akarunk, akkor menjünk magánnőgyógyászhoz, magánkórházba, magánfogorvoshoz, magánbőrgyógyászhoz stb.

Ugyanott, ugyanazok között a körülmények között csak jó pénzért? Na persze! Főleg, hogy mint te is, ugyanazt a vizsgálatot máshol is megcsináltattad. Sokan itt is írják, hogy ide meg oda mennek pluszban ilyen meg olyan ultrahangra, meg vizsgálatra, meg hova menjenek, közben meg még emellé a fogadott orvosnak is nyomatják a pénzt. Hányan írják itt, hogy az ügyeletesnél szültek és semmi baj nem volt, meg hányan írják azt is, hogy le se szarta az orvos a fejüket, szülés utána se, meg ugyanúgy meg lettek váratva vizsgálatokon is.

2013. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
69%

Mindenkinek magányügy, hogy fizet-e vagy sem.

Nem értem mi a bajod vele? Van aki megteheti és így megfizeti van aki nem. Ettől függetlenül még nem rossz egyik fél sem.

2013. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
68%
Nem baj, hogy nem fogadsz orvost, a magánügyed.
2013. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
46%

igazabol egyet ertek veled...

Bar en kulfoldon elek, biztos, hogy nem lesz fogadott orvosom. Parommal meg csak most tervezgetjuk a babat, meg az eskuvot, es igen, szoba kerult a korhaz is...


En szavak nelkul maradtam, amikor megtudtam, hogy mennyi 1 szules... 1400000 ft ertekben van, ha nincs biztositas...


Nem ertem, hogy miert kell, hogy ilyen draga legyen! A nepesedes erdekeben szuletnek a gyerekek, azt a celt kene szolgalniuk, hogy segitsenek mindenkit. Lehet, hogy nincs akkora anyagi korulmenyem, de azert el tudnank tartani egy babat, felteve, ha nem kene ennyit fizetni.

Bele se merek gondolni, hogy mennyibe kerul az, ha szuletes utan is jarni kell.


Kiszipolyozzak az embert anyagilag!

20, L

2013. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
83%
Én egyetértek veled 100%ban! Azt hiszem ugyanabban a cipőben járunk, bár a doki, akihez sztk-ba járok elég normális. Ill. ha sokan várnak még elég felületes, de múltkor vmi csoda folytán csak én voltam akkor normálisan átnézett. Hozzáteszem a komolyabb uh. vizsgálatokat én is magán helyen csináltatom, elég sok pénz az is, de ott legalább tudom, hogy rendesen megnézik a picit, és Apa is bejöhet. :) mindenesetre szomorú, hogy eleve így kell hozzáállni: vagy fizetsz, vagy a szerencsére bízod magad.
2013. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
89%

Én sem fogadtam.

Mikor szültem az ügyeletes nagyon kedves volt velem.:)

Úgy döntöttem megérdemel egy ajándékcsomagot.

Én úgy gondolom ez a dolguk,ezért kapják a fizetésüket.

Ennyi bőven elég.

2013. ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
64%

Érdemes lenne elolvasnod Dr. Kovács Zsuzsa- Hálapénz című könyvét. Jó, mondjuk elavult, abból a szempontból, hogy akkor íródott, mikor még "illegális" volt a paraszolvencia elfogadása.


Nem haragudnál ennyire az orvosokra, pláne nem a fizetős kismamákra.


Nagyon összetett ez a probléma, sok a gond, és hangoztatom: nem CSAK az orvosok hibája...

2013. ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
60%
Én nem értelek ,leírod,h te nem fizetsz,de közben sorolod,h milyen hátrányokat okozz ez.Sajnos Magyarországon ez van,ha azt szeretnéd,h normálisan és alaposan megvizsgáljanak akkor fizetni kell(persze vannak kivételek).Én ezt úgy érzem,h azt a pénzt amit az orvosnak adok azt igenis magamra de legfőképpen a babára költöm.Pontosan azért ,h minden rendben legyen velünk.Mi majdnem meghaltunk szülés közben ,nem vagyok benne biztos,h az ügyeletes doki is megtudod volna menteni.Nem feltétlenül azért mert nem akart volna,hanem mivan ha esetleg kezdő??Nem ismeri fel a problémát időben...Lehet nem is élünk.Én ezért fizetek,de ettől függetlenül nem ítélem el az aki nem akar vagy nem tud fizetni.Ez mindenkinek a magán döntése.
2013. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!