Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kell pontosan menni...

Mennyire kell pontosan menni a terheléses cukor vérvételre?

Figyelt kérdés
Ma megkaptam rá a beutalót, 23 hetes 1 napos vagyok!Elmehetek rá holnap, vagy várjam meg míg belépek a 24. hétbe?Vagy ez itt nem olyan fontos mint pl az afpnél?

2013. máj. 16. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt nem annyira fontos. Engem is 24 hetesen küldtek, de a lányom beteg lett, és csak 26 hetesen jutottam el. Semmi gond nem volt belőle. Én úgy tudom 23-28.hét között kell megcsináltatni.
2013. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En kivárnám azt az 1 hetet. Ha késöbb mész az kevésbé rossz.

A 24-ik héten alakul ki, hogy a szervezet képes-e lebontani a cukrot vagy sem.

Viszont ha nem képes akkor minél elöbb tudni kell róla. Ezért is fontos a 24-ik héten menni, hogy addigra kialakul már ha probléma van, és még idöben van.

2013. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szió! Én tegnap voltam pont beutlókért, 24-28 hét között kell megcsináltattni . Én pl jövőhéten megyek kedden akkor leszek 25+2 napos akkor vesznek vért és vízeletett kell leadni , utána vissza hívnak 1 hét múlva amikor meg kell inni cukros lötyöt amit elötte a patikából kell kiváltanod 100 ft, terhesgondozáson kapsz vényt .


24+4 hkm :)

2013. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt nem olyan fontos, hogy napra pontosan menj. Én például most, a 27. héten mentem. Egyébként sokan szeretik túldrámázni az egészet, valójában az egész vizsgálat olyan, hogy hetente kéne mennem, még azt is vállalnám.

Annyi az egész, hogy kapsz egy vényt, 80-100 Ft-ért kiváltod a glükózt, előző este összekevered annyi vízzel, hogy feloldódjon (ez kb. fél liternyi mennyiség lesz). Ne aggódj, ha darabkák maradnak maradnak benne, azok egy este alatt feloldódnak, vagy ha akkor reggel csinálod (mint én is), akkor ha nem oldódik fel, el kell rágcsálni (kockacukor íze van :)). Kérdezz rá a laborban, ahol veszik a vért, hogy rakhatsz-e bele citromlevet. Akkor az egésznek limonádé íze van.

Vigyél vizeletmintát, aztán ott leveszik a vért (3-4 fiolányit), aztán lehúzod a cukros lötyit (mondhatni limonádét), és 2 óra múlva soron kívül bemész, levesznek 1 fiolányi vért.

Csak azért mondom el, mert engem is sok anyuka ismerős paráztatott, hogy "jajj, így az a lötty", "jajj, de undorító" "de kibírhatatlan", nos, nem így van. Én előtte direkt nem ittam, csak egy-két kortyot, így jó szomjas voltam, hamar eltűnt az a fél liter. :) Őszintén szólva, vártam is már, hogy ihassak! :)

Utána 2 órán át nem lehet enni, csak simán vizet ihatsz.

Nos, ennyi az egész. :)

2013. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Azt hiszem, megkérdezem a védőnőmet, h mikor menjek, az a legbiztosabb :)

Amúgy nálunk nem kell megvenni, meg bekeverni semmit, ott helyben elvan készítve a lötyi 2dl és csak meg kell inni, meg citromot lehet vinni, aki akar :)

Inkább azon filózok h nem e baj ha holnap megyek, vagy várjak csütörtökig akkor már 24+1hetes leszek!

2013. máj. 16. 13:56
 6/6 anonim ***** válasza:
24 hetett mindenféleképpen várd meg.
2013. máj. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!