Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31hetes kismama vagyok,...

31hetes kismama vagyok, Sógornőmmel szombaton megyünk vásárolni?

Figyelt kérdés

De fogalmam sincs h mit kell venni a babának!

Vki tud segiteni hogy konkrétan mi kell egy csecsemőnek a korházba

hanyas rugik badyk stb ..?? Vki leirja konkrètan mi az a fontos amit megkellene vennem a picinek? Ami a korhazba is kell ha kihozod? Vàlaszokat várok! Köszönöm!


2013. máj. 16. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

szia! a kórházba kellenek: pelenka, popsitörlő, cumisüveg (kelhet), esetleg bodyk, ha a kórházban nem adnak. a boltban a newborn-t kell venned, 0-3 hónapig, mindre rá van írva, ne aggódj!!! :) + körömvédő kesztyű. Amikor hazaviszitek: babahordó, ruhák babának (elég,ha kikészíted otthonra, és a hozzátartozód majd a távozási napon behozza.

Szoptatós párna, az jó ha van, zoknik, pici sapik, pelenka kintre is, popsitörlő, krémek, fürdető, KÁD!!, mitek nincs még?

2013. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában 56-os az első méret, de sok babának ez már akkor kicsi, amikor megszületik. Az én fiam 54 cm-rel született és bőven jó volt még az 56-os. Az a legjobb, ha van valakid, aki a kórházi napok alatt tud majd venni kezdő méretű bodykat (rövid és egy-két hosszú újjút) meg rugit ujjasat és ujjatlant. Nálunk nem kellett a kórházban ruha a picinek, mert ott kórháziban lehettek. Csak hazajövetelkor adtuk rá, amit mi vettünk. Kell majd textilpelus, egy hazajövetelkor, hogy kéznél legyen, ha kell, és több kell otthonra: feje alá, büfiztetéshez, pelenkázásnál esetleg, gyerekorvosnál is, nekem mindig arra kellett ráfektetnem a babát. Kell majd vékony takaró, de nyáron a pelussal is be lehet takarni, ha szükséges. Kánikulában persze nem . Vékony sapi, esetleg a huzat miatt, az ultravékonyra gondolok, ebből is az újszülött méret. Esetleg cérnakesztyű, a körmei miatt, ne csikargassa össze agát a kórházban. Amit most hétvégén vehetsz nyugodtan, az a 62-es méretű, hosszú és rövid ujjú body, kocsikabát, vagyis kardigánféleség. Az még szeptemberre jó. Meg eldobható pelenka is kell, azt a kórházba is kell vinni, újszülött méretűt.Hú, ennyi jut hirtelen eszembe a ruhákat illetően.
2013. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bútorok vannak már neki? felszerelések? autósülés, hordozó, babakocsi, ilyenek? 1. voltam.
2013. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kórházi napokra:karmolás ellen kicsi kesztyű, vékony sapka, textilpelus legalább 3 (ikeában tök jók vannak), napi váltóruha (56-os méretű rugi vagy body), popsitörlő ami nem olajos, pelenka napi kb. 5-6 db (2-5kg-ig), kicsi zokni, bébipléd.


Tudom kicsit későn írtam, de hátha kimaradt még valami és tudtam segíteni.

2013. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!