Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg rosszat tettem, hogy...

Tényleg rosszat tettem, hogy bementem az ügyeletre? Budapesti kórház

Figyelt kérdés

Tegnap menszi jellegű hasfájásom volt valamint barnás erős váladék,ami aztán már inkább rózsaszínes lett. Mivel 16+5napos kismama vagyok és pár napja véreztem is (akkor is látott doki) azonnal bementünk az ügyeletre . Este 19,45volt.

Miután nagy nehezen kerítettek egy doktornőt bementünk a vizsgálóba. Először kézi majd uh vizsgálat volt. Gyerekkelm inden ok. Szép jó a szívhang,méhszáj zárt teljesen és ő nem érzi,hogy rövidült volna a méhszáj. (előző orvos ezt a diagnózist állította fel pénteken mikor véreztem). A kézi vizsgálatnál természetesen véres lett a kesztyűje amit ő maszatolásnak hívott és közölte,hogy ezért nem kellett volna idejönnöm és rabolni az időt másoktól,ez semmiség mert nem elöntött a vér hanem csak maszatolgat... Én közöltem vele,hogy tudtommal a vér/barna/rózsaszín nem igazán természetes 16hetes terhesen,és természetesnek tűnt,hogy azonnal orvoshoz fordulok,soha nem bocsátottam volna meg magamnak ha a gyerekkel történik valami és én megakadályozhattam volna. Aztán kérdeztem ,hogy ugyan akkor mégis honnan jön a váladék..? Akkor nagy nehezen átküldött a vizsgálóasztalra és kacsával feltárt,közölte,hogy kívülről jön,tényleg van ott valami laza (?) lehet valami fertőzés,majd az orvosom eldönti,hogy mit kezdjen vele. Ennyi...megköszöntem a "kedvességét" és hazamentünk. Ma megyek a saját orvosomhoz délután. A tegnapi vizsgálat óta vérzem,remélem semmi baj nem lesz. Itt mindig azt olvasom,hogy ha bármi gyanús akár fájdalom akár bármi inkább ügyelet..ott meg úgy bánnak az emberrel mint a kutyával. Végig szájhuzogatás és alázás volt az egész vizsgálat. Szerintem nagyon szomorú,hogy így bánnak aggódó kismamákkal!! Értem én,hogy kevés pénz stb...de könyörgöm ez a munkájuk!! A hivatásuk!! Ők orvosok vagy nem??!!



2013. máj. 16. 08:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted,hogy orvoshoz fordultál! Van egy ismerősöm őt ugy megvizsgálta a doki,hogy elkezdett vérezni,de azt mondta ez nem baj, nemsokkal később mentő vitte kórházba beindult a szülés megszületett a babája,és sajnos meg is halt, vannak felelőtlen orvosok! Gyógyszert nem kaptál a vérzésre? Én amikor vérzéssel bementem 24hetesen, bent fogtak és gyógyszert kaptam.
2013. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
23%
Jól tetted, hogy bementél. Ami meg az ellátást illeti... Amíg ilyen trágya fizetések vannak az egészségügyben, nem nagyon lehet válogatni munkaerő felvételnél. Örülni kell, ha valaki ellát úgy-ahogy. Sajnos ez a mai magyar helyzet.
2013. máj. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Jézusom ne rémíts meg!! Nem mivel nem belülről jön a vér hanem szerinte valami fertőzés lesz így nem kaptam rá semmit. . Ma találkozom az orvossommal ő majd megnézi. De most nagyon beparáztam:(((((((((((
2013. máj. 16. 08:09
 4/33 anonim ***** válasza:
Ez döbbenet! Köpni, nyelni nem tudok, hogy ilyen van ma 2013-ban Budapesten, azét csak nem Albánia! Hihetetlen! Melyik kórház volt ez?
2013. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Èn is így voltam de még a 12-ik hét elött.


Nekem az ügyeleten mindenhol kedvesek voltak, és megnyugtattak, hogy csak a vérböség miatt van. Az orvosom volt ilyen, hogy mi a fenének megyek hozzá... Ö közölte is ha erösen görcsölök vagy elönt a vér menjek csak hozzá legközelebb. Na legközelebb olyan görcsbe maradtam hogy 3 magnézium nem hatott. 1 óra után tudtam felkellni. Ekkor megközölte, hogy foggalma sincs mitöl van. A ctg-n folyamatos jósolóim voltak (26 hetesen), de nem erösek. Aztán nem lett semmi baj.


Második terhességnél már nem volt ilyen.

2013. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos nem egyedi ez a hangnem,nemtörődömség, én is voltam így,és ugyanaz hogy minek rabolom az idejét,stb... (lehet ugyanazt a dokinőt fogtuk ki? :D )Nem tetted rosszul,hogy bementél!! Igenis bármi változás történik irány doki,ügyelet,bármi! Engem is hazaküldtek,hogy kis vérzéssel minek megyek be (volt már vetélésem,minek mentem be veszélyeztetett terhesként nem is értem...), de carni rájuk,a babám a legfontosabb!
2013. máj. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Uzsoki kórház...
2013. máj. 16. 08:13
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy bementél.
2013. máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
9%

Ha ennyire szarul érezted magad, megalázottnak, akkor nem itt kell magadban dühöngened, hanem Jelentsd a betegjogi képviselőnek!

És ha nincs fogadott orvosod!? Akkor ki ír fel ma valamit ha ő nem!?

2013. máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Külföldön volt az éjjel ért haza. Emailben tájékoztattam ma vár is 13,30-kor. Bocsánat,hogy úgy gondoltam nem tudnék nyugodtan aludni az éjjel így....és képzeld el terhesen nem nagyon volt kedvem ott dühöngeni. Inkább azt éreztem,hogy el onnan gyorsan. Normál helyzetben nekem is nagy a szám,de így..hamarabb sírtam volna el magam.
2013. máj. 16. 08:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!