Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 98/61 es vérnyomás mennyire...

98/61 es vérnyomás mennyire számít alacsonynak? Lehet emiatt vagyok állandóan fárdt?

Figyelt kérdés
köszönöm!
2013. máj. 17. 11:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi állandóan (terhesen picit még kevesebb volt az alsóérték) és nem vagyok fáradékony, pedig 2.5 éves kisfiam még mindig 2-3x kel minden éjjel.


Szerintem csináltass egy vérképet, abból sok minden kiderül, de ha elmész a háziorvoshoz, úgyis ezt fogja javasolni.


Bár a vérnyomásod tényleg alacsony, ettől még nem kell feltétlen fáradtnak lenned, szerintem ez inkább a terhesség velejárója :) Boldog babavárást és továbbra is igyál sok folyadékot, egyél sok gyümölcsöt! Én a kólát és a plussz kávét nem javaslom!

2013. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

eddig : 114/76 és 124/70 volt...


vasat szedek mert enyhe vashiányom van...(maltofer fol rágótablettát)


mondjuk nekem is van egy 3.5 és egy 2 évesen szóval pihenni sem tudok sokat, de érzem h nem a gyerekek miatt vagyok fáradt mert eddig fitt voltam...

2013. máj. 17. 11:36
 13/18 A kérdező kommentje:
köszi az eddigieket !!!
2013. máj. 17. 11:36
 14/18 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok terhes és így ennyi a vérnyomásom. Vas hiányom van. Ha nem szedek Béres cseppet mondjuk két hónapig látszik a vasamon hogy alacsony. Így sajnos nem hagyhatom el. A kávé sem viszi fel csak fél órára, szóval nem segít a dolgon. Amúgy a szívbillentyűm rossz. De 18 éves koromig 120/80 72p volt a vérnyomásom, tehát régen jó volt.
2013. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia! nekem végig terhesség alatt 90/50 volt, reggeli tejeskávé után.

Én is egész nap álmos, fáradt voltam, ha van rá lehetőséged, dőlj le ebéd után. Nekem az sokat segített.

2013. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. máj. 17. 11:47
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok.

A vérnyomásom alap esetben 120-80, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Most várom a 3. babánkat, és mint mindegyik terhességem alatt, így most is alacsonya vérnyomásom. Tegnap alig tudtam elvánszorogni a fiamért az oviba olyan rosszul voltam, 3x meg is kellett állnom, le kellett ülnöm, mert csillagokat láttam, azt hittem elájulok. Hazaérve megmértem, 85/49.

Az előző terhességeimnél ennyire nem volt vészes, nem is kaptam rá semmit. Most azt mondta az orvosom, hogy a háziorvossal írassak fel valamit, mert hiába tökéletes a vérképem ez így mégsem jó. A kávét, kólát is társait ajánlotta Ő is ,bár azt mondta, hogy ezek igazából a pulzust nyomják fel, az nekem meg annyira nem vészes, 70 körül mozog.

Jövő héten megyek a háziorvoshoz, kíváncsi vagyok, mit fog mondani.

2013. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Gabi86 ***** válasza:
nekem terhesség előtt 3 kávé után szokott ennyi lenni.amióta babát várok azóta is 110/57(egyszer volt ennyi) volt a legmagasabb,de átlag 105/58.két hete 95/61 volt.nekem a védőnő azt mondta ez normális mivel előtte sem volt magas.mennyi szokott amúgy lenni neked a vérnyomásod?
2013. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!