Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légzésfigyelőből milyet...

Légzésfigyelőből milyet érdemes venni? Milyen érvek szólnak a mobil vagy a lap formájú (pl. AngelCare) mellet, ellen?

Figyelt kérdés

Igazából az is érdekelne, hogy a pelusra csíptethető légzésfigyelővel hogy lehet hason altatni a babát? Nem nyomja? Nem zavarja?


Köszönöm előre is a válaszokat, tapasztalatokat(-:


2009. okt. 2. 20:57
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk nagyon bejött az Álomvirág légzésfigyelő, ami egy nagyon megbízható magyar termék és az ára sem a legdrágábbak közül való.20-22 ezer Ft. Nagyon egyszerű a használata nem riaszt tévesen. Én nem vennék pelenkára csíptethetőt.
2009. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
82%

Nem nyomja meg jobban, mint pl. a zokni gumija a lábadat.

11 hónapja használjuk.

2009. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyenlőre még tanakodunk, hogy milyet vegyünk. Várjuk a többiek tapasztalatait is. Köszi
2009. okt. 3. 06:09
 4/37 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk Angelcare van, ami légzésfigyelő és bébiőr is egyben. Nagyon elégedett vagyok, már a második gyerek használja. Csak az elején volt 1-2 téves riasztás, mert rosszul állítottam be. Tökéletesen működik, maximálisan meg vagyok elégedve. Nem tudom, hogy milyen az a pelenkára csiptethetős, de az Angelcare egyáltalán nem zavarja a babát, mert nincs közvetlen kapcsolódási pont, ugyanis a lap a matrac alatt van.
2009. okt. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
65%

utolso válaszolo. megirnád létszives hogy mit jelent hogy rosszul állitottad be a legelején? szeretném jol beállitani a miénket, nehogy a frászt hozza rám.

köszi

2009. okt. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
34%
Biztos sokan nem oszják a véleményem,de ha egészséges egy baba,akkor nem tartom fontosnak a légzésfigyelőt:1.sok ismerősöm járt,már úgy hogy a 2-3 hetes csecsemője "lemászott" az érzékelőről,és a szülők szive majd megállt az éjszakai riasztások alkalmával.2.akkor van értelme a légzésfigyelőnek,ha a szülők újraélesztő tanfolyamot elvégzik,és rögtön eltudjá kezdeni,ha baj van(hisz az észlelés nem ment életet,ha mentőt hivsz mire kiér,addig légzés nélkül...)Szóval nagy pénzt látok csak benne,mint oly sok kütyű,amit a szülőkre rásóznak!
2009. okt. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó válaszolónak: a csecsemőhalálnál a baba "elfelejt" levegőt venni, külső inger hatására már vesz. Általában nem kell újraéleszteni. Amikor jogsit szereztél ott is volt elsősegély-újraélesztés.

én az AngelCare-t tudom ajánlani,nagyon bevált. Nem riasztott be.

(((A pelenkára csiptetősről azt hallottam,hogy nem teljesen megbízható, meg felesleges ha ébren van,sétánál meg úgyis látod a babát.És a lap formájut nagyobb korban is használhatod. Bár ez nem tapasztalat, csak nekem is ugy mondták.)))

2009. okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
59%
Nekem Angelcare van. Kaptuk, elég borsos az ára. Mielőtt megszületette a kisfiam féltem nehogy leálljon a légzése. Aztán amikor meglett be sem kapcsoltuk soha. Valahogy természetesen jött minden és meg sem fordult a fejemben azóta sem, hogy baj történhet.
2009. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Már mitől ne lenne megbízható?

Közel 1 éve használjuk, és téves riasztásunk csak akkor volt, amikor rosszul tettem fel.

Amúgy nem csak sípol, hanem rezeg is, ami azért jó, mert sokszor tényleg elég ennyi, hogy levegőt vegyen a baba (ahogy előttem már írták).

Mivel elég sokat utazunk, nekem fontos volt az, hogy mobil legyen.

Babakocsi: amíg pici volt a lányom, nagyon sokat (éjjel-nappal) használtuk, mert rengeteget aludt napközben. Nem csak a kiságyban (...lehet meghalni)! És ahogy a babakocsit tolod, nem látod, hogy a baba veszi-e a levegőt, hisz' annyira csendes tud lenni, a kocsi mozgásától meg (pláne télen a takaró alatt) nem látod meg, hogy mozog-e a mellkasa!

Na mindegy, én nem akarok egyik ellen vagy mellett kampányolni, csak a gondolataimat/tapasztalataimat akartam megosztani.

Az Angelcare-t én is nézegettem amúgy. Biztosan nagyon jó!

Az meg, aki azt mondja, hogy felesleges pénzkidobás, ne vegyen! Szíve joga.

Én inkább erre dobok ki 20-30 ezret, mint a lányom sírja fölött zokogjak, és egy életen át bűntudat kínozzon!

2009. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Odaírtam,hogy nem saját tapasztalat,hanem csak mondták. Egyébként mi is néztük a mobilt, csak lebeszéltek róla. Mondjuk utána bántuk picit, hogy nem néztünk jobban utána. És ha tolod a babakocsit, és rázkódik akkor nem jelzi a levegővételt? csak kérdés, mert ezt nem tudom.
2009. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!