Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek az rendben van...

Szerintetek az rendben van hogy egy nő még az egyetem alatt vagy közvetlenül utána gyereket szül és így soha nem is dolgozott még?!

Figyelt kérdés
Utána persze 3 évig otthon majd jön a 2.gyerek,még 3 év otthon és akkor már 30-31 éves a nő és semmi munkatapasztalata nincsen,ilyenkor mit kezd az életével?
2013. máj. 21. 19:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
En nem tartom jónak, hiszen a segélyre szül, mivel nem kap gyedet, csak gyest meg családipotlékot. Ebből a szempontból sem a kora, sem a végzettsége nem érdekel, bár az is igaz, hogy diplomával nagyobb az esélye a munkára.
2013. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem aki így vállal gyereket hosszú éveken át, az az ember nem is akar dolgozni.
2013. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem attól is függ, milyen körülmények között születik az a gyerek. Ha az illető férjnél van, aki jól keres, képes így is (GYES nélkül, bár az sem túl sok) eltartani a családot, akkor talán.

Az biztos, hogy én nem javasolnám senkinek, mert harminc környékén elég necces úgy jelentkezni egy állásra, hogy nincs gyakorlata, főleg, ha a gyerekek mellett továbbképzésekre sem járt el, így rögtön el is utasíthatják azzal, hogy a gyakorlat nulla, és ugyebár még az sem számítható be, hogy a legfrissebb tudással rendelkezik.

Úgy is nehéz visszarázódni a munkába, ha a gyerekek előtt dolgozott valaki, így pedig különösen nehéznek gondolom, de hát minden szakma és minden ember más.

2013. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok, bocsánat: GYED nélkül.
2013. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Én egyetem után fogok szülni, igaz, ez már a második diplomám és van fél év munkaviszonyom is, mert így a vége felé dolgoztam már, tehát fogok GYED-et kapni, és nem, nem fogok várni 27 évesen semmire sem, majd lesz ahogy lesz. És igen, tervezem, hogy dolgozni fogok utána, 2 diplomával és felsőfokú nyelvvizsgával talán még maradt egy minimális esélyem.
2013. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ez így akkor sincs rendben, ha a férfi jól keres. Később sokkal nehezebb lesz elhelyezkedni, és én azt mondom, hogy ha nem is várja ki azt az időt, ami ahhoz kell, hogy kapjon tgyást és gyedet (mondván, hogy a férfi úgyis jól keres), de legalább munkatapasztalata lehetne.
2013. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem rendben van, az ő döntésük. Sőt, egyetem alatt szinte megéri gyereket szülni, mert a szociális támogatások túltesznek az átlag pályakezdő GYED-en ;) Ha van mellette egy támogató pár, és nem nyomorognak, akkor megértem, hogy nem várnak 30-ig. Teljesen érthető, ha előbb családot akar és csak később karriert, ettől még nem lesz elítélendő! Az ő döntésük, nem kell ezen felháborodni...
2013. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Testvérem is így csinálta: 20 és 22 évesen szült. Van 2 diplomája, 3 nyelvvizsgája, a gyerekek már kinőttek a "2 hetet oviban, 2 hetet otthon" időszakból, talált is magának állást.


Azt hozzátenném, hogy a tágabb család támogatása nélkül ez nem sikerült volna, csak csak akkor ha bölcsibe adja a gyerekeket. Így a gyerekekkel is sokat volt és tanulni is tudott.

2013. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
28%
Nem, szerintem ez nincs rendben. Én is nagyon szeretnék már kisbabát, de most fogok végezni a főiskolán, és így még legalább 2-3 évig nem lesz baba, mivel először szeretnék dolgozni. Nem tudnék nyugodt szívvel így, lényegében a semmire gyereket vállalni. Kivéve persze ha nyernénk a lottón, akkor más lenne, akár holnap belevágnék. :)
2013. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
Velem papíron ez lesz a helyzet. A valóság pedig az, hogy dolgozom, már gimi alatt is dolgoztam és azóta is folyamatosan, csak nem jelentettek be soha, mert vagy munkát kapok és fizut, vagy nem vesznek fel. Egyetem mellett meg is felelt ez, mert kaptam tandíjhoz támogatásokat, stb., de most hogy 30 évesen babát várok, nem kapok semmit. Nem én választottam ezt az életformát, ezt hozta az élet. Munkatapasztalatom van, de munkaidőm papíron nincs.
2013. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!