Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, titeket is zavarnak...

Kismamák, titeket is zavarnak az emberek megjegyzései?

Figyelt kérdés

Mindig is vékonyka voltam. A terhesség előtt azért volt rajtam a szokásoshoz képest 4-5 kiló felesleg. Most a 6. hónapban járok és már 10 kilót felszedtem. Magas vagyok, ezért arányosan eloszlik (szerintem egyáltalán nem vészes), de persze az arcom pufibb, a combom is elég zsíros lett, rakódik mindenhová egy kis felesleg, mert a szervezetem ugye raktároz. Én elfogadtam ezt a helyzetet, hiszen kisbabát várok, és reménykedem, ill. azon leszek, h szülés után sikerüljön visszanyerni eredeti alakom. De mások, (ismerősök, rokonok) megjegyzik, h jajj hogy kerekedek, meg mennyit híztam már? És jajj milyen "nőies" lett az alakom, meg, hogy ekkora kufferom sosem volt... Most ezt komolyan mért kell???? Igen sosem voltam ekkora, de sosem voltam állapotos sem egy 6 hónapos bébivel... Ez engem nagyon zavar, elrontják az örömöm ezekkel a beszólogatásokkal. A férjemnek tetszem, azt mondja csodás kismama vagyok és ne törődjek senkivel. De akkor is rosszul esik. :(

Ti is találkoztok az efféle viselkedéssel? Az emberek nem fogják fel, hogy egy kismama vagyok és azért hízok? Ezt mért kell megjegyezni nekem úton útfélen???? Nem értem...



2013. máj. 23. 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem okvetlen rosszindulatból mondják, csak most mivel újdonság a terhességed, változik a tested, arról akarnak beszélni.

Ha nincs rajtad vészesen sok, nem bántani akarnak sztem. Aki meg mindig vékony volt, arra meg kárörvendenek egyesek ilyenkor, de majd szülés után visszafogysz, akkor is kapni fogod.. ilyenek az emberek :) Tojd le, tényleg!

2013. máj. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia. Én a 7.hónapban járok és eddig 12kg-nál tartok. Nekem is jegyeztek már meg hasonlókat, de nem érdekel hiszen előbb nézzen mindenki magába. A férjem odavan értem ugyanúgy mint azelőtt és nekem ennyi elég:):)
2013. máj. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Képet is akartam feltenni, csak az lemaradt. Ez 2 hete készült kb.


[link]


Nem tudom, hogy bántásból csinálják-e, vagy csak szimplán neveletlenek, de akkor sem esik jól. Könyörgöm babát várok, és ez csodás dolog. Mindenki meg a külsőmmel foglalkozik....

2013. máj. 23. 12:15
 4/17 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele.Nem hiszem hogy bántani akarnak, csak a hormonok játszanak veled.Amit leírtál egyáltalán nem tűnnek nekem gonosznak.Ilyet mindenkinek szólnak be ne aggódj.Én mikor a lányommal voltam terhes, akkor majdnem 80 kilóval fejeztem be a terhességemet, már mint babásan.Mikor megszültem 70 kiló körül voltam.Nagyon nagy volt a fenekem.. :D Aki meglátott közölte, hogy ez biztos kislány, mert van mire leülnöm.. :) Én nem sértődtem be..sőt örültem..annyit zabáltam amennyit csak bírtam..Mikor megszültem, utána a szoptatás miatt fogytam.63 kiló maradtam végül..170 cm-er magas vagyok, nekem ez az ideális, így érzem jól magam.A fiammal nem is híztam terhesen, szinte gebe voltam, óriási hassal.Ő viszonylag nagy súllyal született(4100),már a hasamban elevett előlem mindent, és ez a születése óta se változott.5 hónapja nem tudok 55 kilónál több lenni, pedig rengeteget eszek.Engem ez jobban zavar, mint az mikor terhesen szekáltak a fenekemmel.. :( Most mindenki szerint, meg szerintem is gebe vagyok..persze párom örül, mert neki ez tetszik..hihi


Na 1 szónak is 100 a vége..ne vedd ezt véresen komolyan!Biztosan nagyon szép kismama vagy.A 10-12 kiló felszedése az az átlag.Én biztos vagyok benne hogy nem akarnak bántani, lehet csak nem tudják kezelni ezt a helyzetet, és az emberek általában zavarban vannak 1 terhes nő közelébe!

Boldog baba várást! :)

2013. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig bepróbálkoznak az ilyen beszólásokkal, de pofára esnek, amikor mutatom, hogy a régi ruháimat hordom és nem változott a méretszámom. Kb 10 kiló plusz van rajtam, de ugye mint tudjuk, a baba súlya, méhlepény, víz, stb. Tehát a régi ruhák simán jók rám, csak megpróbálják az emberek bemesélni, hogy "dagadt" lettem. :D Aztán néznek, hogy hoppá ja akkor bocsi. :D 161 cm 69kg vagyok.

34 hkm

2013. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Most látom a képed. Csinos vagy, nincs min aggódnod. Te sem híztál szinte semmit sem.

2013. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek imádnak ezzel a témával foglalkozni (pláne mostanság lett felkapott ez a ki mennyit hízik terhesen -téma) hogy azt lesik mennyit híztál hogy változtál, ha nem hízol és kicsi a hasad akkor azt szólják meg (miért nem eszel RENDESEN??) ha meg hízol akkor meg azt teszik szóvá:)

Nekem is szóvá tették mindhárom terhességemnél . 177 cm vagyok alapban 70-72 kiló tehát nem 50 kilós vékony. Mégis felkaptam 16-14 kilót első 2 gyerekemmel és most a harmadikkal 28 hetes vagyok plusz 8 kilónál járok és hol van még a vége.

De nem érdekel, tudom hogy nekem a szervezetem terhesség és szoptatás alatt raktároz, az anyagcserém és emésztésem is full lelassul, plusz vizesedek is. Kismamatornát csináltam mindháromnál most a harmadikkal pár hete már azt se mert nem esik jól.

Én mindig azt mondom hogy nem most fogok fogyókúrázni ha nem baj és 9-12 kg az elfogadott normál súlyú embernél hízás tekintetében én pedig ezen bőven belül vagyok (most).

Persze a vicc az hogy mikor a második babám után leadtam 15 kilót 6 hónap alatt mozgással és diétával akkor meg mindenki azzal jött hogy 1. beteg vagy?? 2. elhagyott a férjed?? 3. van valakid??

Az emberek NEM NORMÁLISAK komolyan:DD Tisztelet a kivételnek.

2013. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves 7!

5ös vagyok! Teljes mértékben egyet értek veled.

2013. máj. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem azért mondják neked, mert meg akarnak bántani, nem rosszindulatból, ez biztos. Lehet, nekik jobban tetszel nőiesebb alakkal, csak rosszul fejezik ki magukat.Lehet kicsit érzékenyebb vagy, ezért veszed a szívedre, de próbáld meg pozitívumként megélni. Szerintem nagyon csinos vagy!
2013. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, még annyit, hogy örülnék neki ha narancsbőr nélkül megúsztam volna mint te. Szép nagyon a bőröd is, szóval én nagyon büszke lennék magamra. Én 5 hónapos vagyok, és azért van egy kis narancsbőr főleg a combin:D de hát ez van, velejáró:)engem nem zavar és ez a lényeg. És téged sem, mással meg ne törődj, de még egyszer mondom, nagyon jól nézel ki!
2013. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!