Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek hogy történhet...

Szerintetek hogy történhet meg a mai világban, hogy a 32. heti ultrahangon veszik észre, hogy több rendellenessége is van egy magzatnak?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek most a 32.heti ultrahangon vették észre, hogy a baba rendellenességekkel fejlődik, kicsi volt és sok volt a magzatvíz, elküldték Pestre ahol közölték baj van a szívével a kis agyával, deformáltak a testrészei, és dongó lába is van, meg kell szülnie a babát, halva. Nagyon kiakadtam én is pont ennyi idős babás vagyok. Félek és meg vagyok ijedve! Hogyan nem vették észre eddig nála?

2013. máj. 26. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hogyan szüli meg halva?
2013. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Már életjelei sincsenek a babának?
2013. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
??
2013. máj. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De él még, csak élettel összeegyeztetetlen rendellenességei vannak!:(
2013. máj. 26. 17:34
 5/14 anonim ***** válasza:
A legnagyobb körültekintés mellett is előfordulhat,hogy nem veszik észre a bajt. Egyszer egy uh infó táblán olvastam. De az is lehet,hogy sz.r orvoshoz járt! :( ez borzasztó... :(
2013. máj. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az is lehet hogy mondjuk sztk rendelésre járt (felénk nem túlzok 1.5-2 perc alatt néznek végig egy 18 hetes babát, ha nagy gond van már akkor gondolom látszik de ha kisebb akkor nem feltétlen).

vagy nagyon szar magánorvosa van bár ha ez korábban már kialakult akkor még vaknak is kell lennie de mindegy.

De egyébként meg van olyan eltérés ami később alakul ki tehát pl. az én első babámnál is több volt a magzatvíz (igaz 24.hetesen vették észre de akkor ugyebár nincs kötelező uh a 18.hetin pedig még minden oké volt) szerencsére neki semmi baja se lett, a lányomnak (2. baba) pedig nem dongalába volt végülis , csak egy nagyon enyhe formája befelé volt fordulva mindkét lábfeje tornáztatással dévénnyel teljesen helyrejött, 10 hónaposan már járt...és ezt is 35-36. héten vették észre mert addigra lett akkora hogy odabent, hogy mivel medencevégű is volt, nem fért el rendesen (4400 gramm volt, 60 centi)és emiatt úgynevezett magzati kényszertartásban volt.

A szívével agyával való gondot mondjuk nem tudom hogy az mi lehet (mert ez így tág fogalom) vagy korábban észlelhető lehetett e...

Szóval sajnos vannak későn kialakuló rendellenességek is (pl. retardáció ha a lepény keringése nem jó és a baba nem nő nem hízik eléggé odabent) vagy mint az általam írt kényszertartás.

2013. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

SZia én elképzelhetetlennek tartom hogy nem veszik észre hogy deformáltak a testrészek...ne haragudj de én nem hiszem el!!!

Meg hogy ennyi baja van és ebből a sokbol nem vesznek észre semmit én képtelenségnek tartom!

Sztem ez nem igaz!

2013. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát pedig sajnos nem vették észre nála, sajnálom kedves előző, hogy kételkedsz! Reméljük te nem kerülsz ilyen helyzetbe egyébként SZTK-ba járt végig rendelésekre, sajnos fogadott orvosa nem volt, harmadik babája, a másik kettővel minden rendben.
2013. máj. 27. 10:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok..

Akkor bocsi nem semmi az sztk...((

Nekem magán dokim volt és 3x voltunk 4dn hogy tényleg rendben van e minden..

csak olyan hiheteten olvasni hogy ennyi mindent nem vesznek észre simán be lehetne perelni a dokit!

2013. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Gabi86 ***** válasza:
tudjátok ez elég szomorú a mai világba és felháborító,1 hogy nem veszik észre ezeket a dolgokat,2 hogy foglalkozzanak az emberre ahhoz magánba kell menni.én sztk-ba járok a terhességem eleje óta sajnos én is találkoztam nem törődöm orvosokkal.én nem értem miért vonják a tb-t ha magánba kell járni hogy színvonalas ellátást (vagy legalábbis normálisat)kapjon az ember.nagyon sajnálom az ismerősödet és jól beperelném a kórházat meg az orvost is.mondjuk ez őket nem fogja megvigasztalni,de legalább más nem kerül ilyen sarlatán keze alá.amúgy fel vagyok háborodva mert volt olyan doki aki azt mondta hogy csak annál csinálnak 2-nél több uh akinél vmi rendellenességet mutat vmelyik vizsgálat.ez szomorú.ez a magyar egészségügy.ezért el kellet nekem is mennem magánba uh-ra hogy "biztos" legyek,hogy egészséges a babám.még egyszer nagyon sajnálom az ismerősödet.
2013. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!