Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitévő legyek? Annyira tanácst...

Mitévő legyek? Annyira tanácstalan vagyok. Beadassam az oltást?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, egy újabb H1N1-es kérdés. Viszont tényleg pánikolok. Az én környezetemben lévő orvosok (nődoki, gyerekorvos, védőnő) mind azt mondják, inkább adassam be az oltást. Van egy 10 hónapos kislányom és most 11 hetes terhes vagyok. Nem tudom, hogy mit tegyek, adassuk be csak a férjemnek? Ő sokat jár emberek közé. Van olyan kismama aki beadatja az oltást. Tudom, hogy eléggé felfújta a média a dolgot, és próbálok nem a hatása alá kerülni, de az életben most az egyszer nem tudom mit tegyek.
2009. okt. 5. 10:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mármint van olyan kismama, aki beadatja az oltást?
2009. okt. 5. 10:21
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fogom beadatni.Az összes orvos,védőnő a környezetemben azt mondta,hogy nem fogja nekem beadni.Inkább igyekszem természetes gyógymódokkal megelőzni a kórt.
2009. okt. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes volt a kisfiam, amikor az egész család influenzás lett. Szörnyű volt, 2 hétig alig tudtam az ágyból felkelni. A nagyobb fiam is beteg lett, a férjem is. A bölcsis fiam meg fogja kapni az oltást, a férjemnek és nekem ingyenesen jár, s csak reménykedünk, hogy a kicsi nem kapja el. Nem akarom még egyszer azt, ami télen volt, szörnyű volt a picinek antibiotikumot adni, lázas volt, alig evett...
2009. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 edus83 ***** válasza:
84%
Nem is tesztelték kis mamákon ,elő állítottál kb 2 hét alatt másra meg nem találnak ellen oltást!!!Én nem adatnám be mivel sok vitaminnal,és jó egészséges táplálkozással ,és higéniával minden elkerülhető!!!!!!!!!!
2009. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sanjos nagyon nagy a kockázat így is, úgy is.Azt írják mindenütt, hogy sebtében lett kifejlesztve, és nem is kimondottan a H1N1-ből, hanem valami 1936-os vírustörzsből.

Ráadásul kevés emberen tesztelték, és a hosszú távú mellékhatások így nem ismertek.

Annyit lehet a vírusról tudni, hogy kb. ugyanolyan lefolyású, mint egy "normál" influenza, sőt, sokszor még a tünetei is enyhébbek.

Halgass az dokira és a védőnőkre szerintem.

Úgy hallottam, ők félnek a legjobban a védőoltástól, és lehet, nem is alaptalanul.

Azt se felejtsük ki, hogy csak teljesen egészséges embernek lehet beadni.

Tehát, ha lappang benned akár egy gyenge nátha is, az már elég rizikós.

Üdv.

2009. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Vonatkoztass el egy kicsit a felfújástól és nézzük a tényeket (már ha lehet még tényekről beszélni):


1.) a magyar lakossághoz képest kevés emberen tesztelték az oltóanyagot, annak is a felén úgy, hogy egyidőben kapta meg az oltóanyagot a szokásos influenza elleni oltással

2.) ebből még kevesebb a gyerek, a legjobb tudomásom szerint 3 éven aluliakon nem is tesztelték

3.) bevallottan nem tesztelték kismamákon (mégis akkor miért ők legyenek az elsők, akiket oltanak?)

4.) mióta világ a világ soha nem javasolták a gyerekeknek a teljes vírust tartalmazó oltás adását - a magyar oltóanyag teljes vírust tartalmaz

5.) oké, hogy nap, mint nap hallja az ember (bár megjegyzem az elmúlt napokban valahogy ez kimarad a híradásokból), hogy újabb megbetegedések vannak, de ez szemenszedett hazugság, pláne a "két halálos áldozat" esetében. Ugyanis nem tenyésztik ki, így csak feltételezik, hogy abban halt meg: influenzaszerű tünetek, de mégsem, akkor legyen h1n1.

6.) állítólag ez annyira nagyon jó oltás, hogy életed végéig véd. Van valaki aki garantálja, hogy soha a büdös életbe nem fog mutálódni? Nem hiszem. Akkor mitől védene életed végéig?

7.) a szokásos influenza elleni védőoltás kb. 50-60%-os védettséget nyújt, de ez olyan frankó oltás, hogy ez 70% fölötti a védettség. Ezt én elég szkeptikusan fogadom.

8.) édesanyám az egészségügyben dolgozik, elég sok kolleganőjével jóban vagyok, a baráti társaságban is vannak eüsök. Vajon miért tiltakoztak az ellen, hogy őket kötelezően beoltsák? Egy olyan egészségügyist sem ismerek, aki beoltatja magát, még háziorvost sem, akihez tömegesen fognak influenza(-szerű) tünetekkel betegek járni.

9.) 14-21 nap a védettségi idő, magának a vírusnak két hét a lappangási ideje, vagyis lehet, hogy már bőven benned van a vírus és arra oltanak még rá, ami nem túl szerencsés.


Nálunk is egyébként hasonló a helyzet, mint nálatok: pici baba, én pocakos, a férj sokat jár emberek közé. Mi már szedjük a c-vitamint és még jobban odafigyelünk a higiéniára.

2009. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

10 hetes kismama vagyok. Nem adatom be. A férjem sokat van sok ember között, de ő sem. Szedünk C vitamint, és lesz itthon kismamaáknak való lázcsillapító is, ha mégis elkapnánk. A láz a legveszélyesebb. Amíg még süt a nap fél órákat napozunk hétvégén. Ez is erősít.

Egy kismama ismerősöm megkapta. 3 nap alatt túl volt rajta. A férje orvos. Csak C vitamint, sok folyadékot és lázcsillapítót kapott.

2009. okt. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy én is pont ezeket gondolom, mint ti. Az eszem tudja, hogy az egész egy nagy üzlet. Én sem értem miért pont a kismamák legyenek az elsők akik megkapják az oltást, holott teszt még nem is volt. Mindenhonnan azt hallom, ismerőseim is azt mondják, hogy nem adatják be.
2009. okt. 5. 10:45
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem olyan, hogy jo dontes vagy rossz dontes ebben az esetben nincsen. Sajnos mint minden influenza oltas ez is kockazatokkal jar es mindenkinek sajat maganak kell eldontenie, hogy mit kockaztat. Pl. ha valaki nem adatja be maganak akkor tegyuk fel 1:5000-hez, hogy elkapja es vagy lesz valami baja vagy nem. Ha viszont beadatja akkor 90%, hogy nem kapja el az influenzat de viszont kialakulhatnak mas komplikaciok. Olyan nincs es nem is lesz soha, hogy egy oltas teljesen biztonsagos es komplikacio mentes. Ott van pl az MMR gyerekoltas (mumsz, himlo, rubella), nagyon de nagyon ritka esetbe autizmust okozhat a babanal megis a legtobb anyuka beadatja. Mert 1:100-hoz, hogy a gyerek elkapja ezeket a szornyu betegsegeket es 1:10000-hez, hogy autista lesz. Es a jozan esz dontott is, hogy melyiket vallasztja. Ez sajnos mindennel igy van. Valahol valamikor mindig lesznek emberek akiken segit az oltas es mindig lesznek emberek akiknel komplikacio alakul ki. De ezzel az erovel retteghetunk amikor az elso paracetamolt beadjuk a gyermekunknek mert Ur Isten mi van ha alaergias ra es... A lenyeg az, hogy mindenkinek kell legyen egy jozan itelo kepessege a dontessel szemben anelkul, hogy az internettet hivna segitsegul ahol az elso link azt mondja, hogy be ne merd oltatni magad a masodik meg azt mondja, hogy mar pedig be kell oltatni magad, ugyan ez a helyzet az orvosokkal is, egyik javasolja a masik ellenzi. Igy meg lehet orulni sajnos, senki nem tud semmi biztosat!!! Itt sajnos csak rajtunk all a dontes mert senki sem tudja biztosan garantalni, hogy semmi baj nem lesz de azt sem, hogy lesz. Es ez minden oltasnalnal igy van sot az egesz orvos tudomanyban. De azt nem lehet, hogy rettegesben eljunk nap mint nap. El kell donteni, hogy szerintunk mi a jo es elni tovabb ezzel a meghozott dontessel. Nem kell senkit gyozkodni mert nincs jo es rossz dontes ebben az esetben mindenki sajat belatasa szerint kell, hogy cselekedjen, biztos valaszokat sehonnan nem fogunk kapni. :(
2009. okt. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én nem adatom be. Félek, és mivel nem ismerjük a mellékhatásokat, sőtt magát a virust sem, ezért nem kockáztatok. Aki teheti, csavarjon friss narancsot, grapefruitot, egyen sok citusfélét, mert immunerősítő hatása van. Ki tudja jót vagy rosszat tesz ez az oltás. Van egy 5 éves kislányom. Neki sem adatom be. Nem bízom ebben az egészben. 37 hetes kismama.
2009. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!