Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség a terhesség...

Mi a különbség a terhesség alati menstruaciò és a vetélés között?

Figyelt kérdés
7hetes terhes vagyok,egy hete kicsit fajdogalt a pocim elkezdtem barnazni majd este vérezni minimalis menyiseget. voltam ügyeleten ahol mindent rendbe talàltak volt mar szivhang is. doki szerint elsö honapban normalis es nemkell felnem. 5en kell visszamenjek,es azt mondta hogy mig nemönt el a vér baj nemlehet.hat ebben enis bizok. azota fajasom vegkepp nincs anyi hogy pecsetelesen vereztem neha csak a papir volt olyan. màra elmult teljesen. szoval mit szoltok?remelem nincs baj "
2013. máj. 29. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

barátnőmnek szombaton ment el a babája 8 hetesen.

először csak barnázgatott,aztán már élénk piros vér jött.

bementek az ügyeletre,ott akarták tartani,hüvelyi ultrahangot csináltak ahol elvileg nem láttak embriót,de közben vérzett..nyílván azért nem láttak babát mivel a vérzéssel együtt ürült ki,saját felelősségére hazajött,de a vérzés estére ömleni kezdett,mentőt hívtak majd egészségügyi küretet csináltak,elvetélt.. már pár óra múlva elengedték,görcsölt rendesen mikor vérzett,.

azt mondta a dokinője hogyha elment a baba akkor nem volt egészséges nyílván.


szóval ha neked nincsenek görcseid,nincsen erős piros vérzésed akkor ne aggódj.

oké nem bíztató a sztori,de azért írtam le hogy lásd mik a tünetei a vetélésnek.

2013. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Vetélésnél a baba lelökődik a méhfalról, elmegy. Nem minden terhesség alatti vérzés vetélés. Nekem is volt vérzésem terhességem elején, és nem csak pecsételgetés, hanem engem elöntött a vér ahogy rendes menstruációnál, azonnal be kórházba, doki mondta hogy sajnos a baba nem fog megmaradni ilyen vérzés mellett, menjek vissza 1 hét múlva hogy megnézze rendesen kiürült-e a méhem vagy ki kell tisztítani. Visszamentem 1 hét múlva, megnézett UH-val, hümmögött, hogy hát ez érdekes, de úgy tűnik terhes maradtam...most 3 hetes a fiam, a továbbiakban teljesen problémamentes volt a terhesség, és a pici is teljesen egészséges. Úgyhogy ne félj!
2013. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek ez biztatòan hangzik :) nekem is a doki ezt mondta hogy ha vetélès lenne elönt es glrcsöim is lennènek megpedig erösen es akor okvetlen menjek be meg ejszaka is
2013. máj. 29. 14:52
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

A második példája lobogjon a szemed előtt és ne idegeskedj, mert ez egy ördögi kör. LEhet nem lenne semmi gond, de a stressz "elhajtja" a babát. Szóval nyugodj meg amennyire csak lehet és koncentrálj arra, hogy a baba rendben legyen. Nehogy az idegeskedés miatt menjen el. Az orvos szerint rendben vagy, akkor bízzál ebben.


Kitartás és minden jót!

2013. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Feküdj, pihenj amennyit csak tudsz, gondolom ezt mondták. Gyógyszert adtak? Remélem minden a legnagyobb rendben lesz veled.


Amikor nekem ment el a baba (11hét), akkor azt éreztem, hogy leszakad a derekam, zokogtam a fájdalomtól, azt hittem a falat lekaparom.Mellette annyira véreztem, hogy folyt le a bokámig...

Tesómnak elkezdett leválni a nyálkahártya 7. hétben, nagy mennyiségű piros vér kíséretében, de mindennek ellenére megmaradt. 1 hétig volt kórházban. Ma 2 éves a fia.

2013. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 hetesen voltak görcseim és barna folyásom, bementünk az ügyeletre, ott mindent rendben találtak, de kaptam gyógyszert és bent tartottak kórházi megfigyelés alatt. 3 nap után engedtek haza, amikor is a folyás és a görcsök is megszűntek, utána még egy ideig kellett gyógyszert szednem. Amúgy 2 és fél éves a kisfiam.:)


A terhesség alatt menstruáció kevesebb napig tart általában és gyengébb is a vérzés mennyisége, mint egy rendes menzeszé. És azért elég ritka, hogy előfordul. És itt nincs szó vetélésről.

A vetélésnél meg szerintem nagy mértékű vérzésről van szó és görcsökről és olyankor sajnos elmegy a baba.

Viszont bármelyikről is van szó, ha egy kismamának pozitív terhességi tesztje vagy orvos által megerősített terhességi ténye van, akkor alhasi görcsöknél és barna folyásnál, főleg vérzésnél mindenképpen orvoshoz kell menni!

2013. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Ez elég gyakori, ami most veled történt, először is ne aggódj, próbálj meg pozitívan gondolkodni és nem stresszelni! Ez nagyon sokat segít!

Velem is ugyanez volt, mint veled, és minden rendben van, 17 hetes vagyok!

Sajnos előre, nem lehet megmondani, hogy mi fog történni! Vannak olyan ritka esetek, amikor nem is véreznek, csak egyszerűen elhal a baba. És látod vannak olyanok, akik nagyon véreznek és megmarad. Ezen mi nem tudunk változtatni, csak a pihenéssel nyugalommal!

Én 12 hétig sokat feküdtem! Vigyáztam magunkra, ahol tudtam, szerencsém volt.

Pozitívan gondolkodj, még ha most nagyon nehéz is és rémképeket lát az ember! Drukkolj neki, hogy ügyesen kapaszkodjon! :) Ami még jó sok magnézium, progeszteron pótlás esetleg. De nekem az orvos azt mondta, hogy a legtöbbet pihenéssel tehetek! Nagyon drukkolok!

2013. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nagyon aranyosak vagytok köszönöm szépen mindenkinek a bíztatàst :)irt is ki magneziumot a doki es meg kupot pluusz a magzat gerincere erösitöt. pihenek sokat es vigyazok nagyon :) köszike mégegyszer mindenkinek :) szép napot nektek
2013. máj. 29. 15:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is véreztem nekem haematomám volt...

9-13.hétig vérezgettem barnázgattam...gondolhatod mit éltem át..

De megmaradt a baba már 3 éves nagylány...

Addig véreztem mig a vérömleny ki nem ürült szépen fewlszivodott és a vérzés megált..nem tudni mitől volt de a babát nem érintette...

kislányom eészséges..)

Most ismét babás vagyok és rettegek ne legyen megint az..

de csak nem...ugyhogy nem lesz baj ne aggodj c vitamin magnézium és fekvés!

2013. máj. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
na,megint vérzek :( ilyen nincs,már megörültem hogy tegnap elmulott erre tessék " már hetedik napja szünetekkel együtt ....
2013. máj. 30. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!