Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor mire alapozzak,...

Most akkor mire alapozzak, hogy kiderüljön, hogy hányadik hétben vagyok?

Figyelt kérdés
A ciklusom 35 napos szokott lenni általában,az utolsó menstruációm első napja pedig február 22-én volt. Április 26-án 7 hetesnek állapítottak meg az ultrahang alapján, én eszerint is számoltam magamat onnantól. 9 hetesen jutottam el védőnőhöz, aki amikor írta a kiskönyvet, 13 hetesnek számolt, ugye az utolsó menzesz alapján, pedig mondtam neki, hogy 35 napos szokott lenni a ciklusom. Erre mondta, hogy az nem számít (tudtommal dehogynem, de gondoltam ő csak jobban ért hozzá..). Azért a biztonság kedvéért elküldött dokihoz, hogy nézzük meg ultrahangon, és akkor kiderül majd, hogy hány hetes is vagyok. El is mentem a dokihoz, aki kiröhögött kb, hogy nincsen semmi gond, le kell vonni minimum egy-két hetet a védőnő által kiszámolt adatból, és hogy a laboreredménnyel menjek vissza hozzá, akkor megbeszéljük majd, hogy mikor menjek a 12. heti ultrahangra. Közben most vasárnap eléggé görcsöltem, így bementem ügyeletre, ahol megnézték a kicsit, és 11 hetesnek állapítottak meg. (Ez jó is az előző ultrahang alapján). Tegnap mentem a dokihoz vissza, aki beutalt június 14-re 12 heti ultrahangra (Számolásom szerint akkor már bőven 13 és fél hetes leszek..) Kavart az utolsó menzesz időpontjával, azt mondta, hogy jó lenne tudni, hogy mikor volt. Mondta ezt úgy, hogy a kiskönyvet nézte, amibe be van írva a február 22.. Erre fölé írta, hogy legyen március 10, azt mindenki könnyen megjegyzi. Tudom, hülye voltam, nem kérdeztem rá hogy most ez mégis mi, de tényleg teljesen le voltam rökönyödve, hogy mik ezek a hara ütött időpontok.. Szóval most már teljesen el vagyok keseredve, mert szerintem a 12. hetihez késő a majdnem 14 hét, és nem akarom, hogy emiatt ne vegyenek esetleg észre valamit.. :( Szerintetek mit csináljak? Tudom, hogy nagyon hosszú és tömény lett, de azért nagyon köszönöm annak, aki válaszol.

2013. máj. 30. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia a terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják mindenkinél, nálam is vagyis te holnap töltöd a 14. hetedet, és szerintem sürgőssen váltsál orvost.
2013. máj. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy az orvos nem írhatja át az utolsó menstruációd első napját ezt ugye nem ő határozza meg :D és nincs olyan hogy le kéne vonni 2 hetet abból amit a védőnő az utolsó menstruációd első napjától számol, ugyanis mindenkinek kivétel nélkül ettől számítják a terhességet , ugyanis nem mindenki tudja mikor volt peteérése és aki tudja annál sem biztos hogy akkor volt ezért számolják a terhességet az utolsó menstruáció első napjától.
2013. máj. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló pontosan leírta. A terhességet mindig az utolsó menstruáció első napjától számolják. Ez a hivatalos. A többi csak becslés.
2013. máj. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nalam is igy volt. Eleg sokaig +2-3 hetes volt a lanyom. Aztan, ahogy elmult az egyutt fejlodesi korszak (elso 15 hetig a magzatok fejlodese azonos), az uh eredmenyek alapjan pontositottak a szules varhato idejet.

Vegul jul.11-re irtak ki, de papiron 40+5 napra szuletett a lanyom.

Meretei szerint viszont "csak" 38+1 napos terhessegem volt.


Egeszegesen szuletett, csak azert szerintem a vizsgalatok miqtt nem mndegy, hogy vegul hanyadik hetet is taposom.


Most pl. 6 hetes terhes vagyok papiron, de a kesoi foganas miatt (szinten, mint a lanyomnal) 2 het "csuszasban vagyok".


Ha "idore szul" valaki akkor persze ezek lenyegtelen idok, de egy 28-30 hetes szulesnel nagyon sokat szqmitanak

2013. máj. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel hosszabbak a ciklusaid valószinüleg nem annyi hetes vagy mint ahogy egy 28 napos ciklusnál számolják. De akkor sem 2-3 heteket kell ugrálni. Max 1-2.

Vannak esetek amikor nem reális az utolsó menzesz időpontja. Ismerek tbb nőt akinek igy volt. Az egyiket riogatták az elején hogy ez a terhesség nem fejlődik rendesen, ö hiába mondta hogy de ne akkor volt peteérése. Természetesen nem volt gond de pár hétig aggódhatott. Egy másik barátnőmnek meg a teherbeesés elött 2 hónappal nem volt menstruációja. Valószinüleg ciszta lehetett a háttérben. Neki szeptember elején derült ki hogy babás de junis közepé volt utolsó mensije. Neki végig méret alapján tippeltek. Végülis 2 héttel elöbb jött a fia mint amit tippeltek, de 4kg fölött, igy akár az is lehet hogy picit túl is hordta.

Szerintem ez a pár nap 1 hét ami nálad van nem oszt nem szoroz. A vége felé úgyis talán jobban látják hogy alakulnak a dolgok igy tippelni is könnyebb. Most csak élvezd a babavárást.

2013. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem szeptember 15 volt az utolsó menzeszem, de a doki az első ultrahang után átírta szeptember 20-ra. A kiskönyvemben oda-vissza javítgatták, mire mindenki megértette, hogy a hosszabb ciklusom és a baba mérete miatt ez a reális. Azóta ehhez számolunk. Így mentem a 12 hetes uh-ra is, AFP-re is és mindenre.

Ha két hetes eltérések vannak nálad, akkor szerintem az ultrahangos méretekhez tartsátok magatokat, amit az orvos határozott meg. A 12 hetesen pedig ne aggódj, betöltött 14 hétig meg tudják nézni.

2013. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat :)

Hát igen, ehhez a dokihoz azért többet tuti nem megyek.. A laboreredményemet is itthon átnéztem, és a vizeletben bacit és nitritet találtak, ezt meg sem nézte, nem is mondott rá semmit. Igazi lelkiismeretes doki. Meg nekem mondjuk még mindig magas, hogy minek írnak át ilyet a kiskönyvben, nekik ettől miért jobb? :D Eddig simán sztk-ba jártam, de arra gondoltam, hogy erre az UH-ra inkább összegyűjtöm a pénzt és elmegyek magándokihoz. Tudtok esetleg segíteni hogy ez hogy megy ilyenkor? Kérek időpontot, odamegyek hozzá és ennyi?

2013. máj. 30. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!