Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fontos. Sok kérdés...

Nagyon fontos. Sok kérdés bővebben lent?

Figyelt kérdés

Hu hol is kezdjem...)

A lényeg a lényeg védekezés mellett terhes lettem 6 hetes vagyok.Munkahelyemről 15 év utánn tavaj decemberben elbocsátottak mert tömeges leépités volt.Sajnos azota nem sikerült munkát találnom.Van egy 3 éves kislányunk.

Szoval mult héten kiderült babát várok.Meg szeretném tartani nem is ez a kérdés soha nem vetetném el bármilyen szar körülmény is van most..(

Munkanélküli segélyen vagyok most augusztusban fog lejárni.

2014 januárjában születne a baba.Igy milyen pénzt kapnék?Vagy a munkanélküliben segitenek?Vagy a gyest kapnám?

A másik hogy adodna pont most egy munka egy ismerősöm szolt vissza akinek már régebb ota szoltam hogy kéne nekem állás.Ma szolt hogy juliustol lenne munka számomra..

Azt mondtam neki oké..

De nem tudom jol tettem e gondolom el kéne mondani neki hogy babát várok...

Szerintetek igy felvenne?

mit csináljak olyan rossz ez a helyzet..((

A babát mindenképp szeretném ....

De hogy oldjam ezt meg..teljesen kész vagyok..

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is..

Egy elkeseredett anyuka..



2013. máj. 30. 08:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A babát el kellene mondanod az új munkahelyeden szerintem, hiszen úgyis látszani fog!

Szerintem, te csak gyes- re leszel jogosult, ha a szülés előtt nincs jövedelmed!

2013. máj. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
A munkahellyel kapcsolatban annyit javasolnék, hogy amíg nem 100% a baba, addig ne mond el! Hogy felvenne-e terhesen, az nem biztos!
2013. máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Voltam dokinál...biztos baba 6 hetes.

Akkor várjam meg mig felvesz utánna mondjam el vagy mondjam meg most hogy baba van és döntse el mit akar?

2013. máj. 30. 08:38
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs munkád, nem kapsz mást, csak gyes és családi, ez kb. összesen 40. ezer forint, de a családi neked a két gyerekre picit több lesz pár ezerrel. Nos, ha 6 hetes vagy, és júliusban mennél dolgozni, akkor még nem fog látszani, bár testalkattól függ, és nem első baba. De ha nem látszik, felvesz, és utána bejelented, hogy terhes vagy, védett leszel, nem rúghat ki. Viszont szerintem nem lesz meg a gyed-hez szükséges munkaidőd ilyen rövid idő alatt. Tehát nem fogsz gyes-t kapni. Itt van a gyed-ről: [link]
2013. máj. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: valószínű egy 3 éves gyerekkel, 6 hetes magzattal nem fog felvenni. Attól is függ, milyen munka, mert ha nehéz fizikai, vagy állni kell, stb. akkor gondolhatja, hogy sokat nem fogsz dolgozni a terhesség alatt. Neki pedig ugye kell a munkaerő. De általában nem veszik fel a kisgyerekes anyákat, hát még aki terhes:(
2013. máj. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha próbaidőn belül kiderül, elbocsáthat!
2013. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
2. vagyok, nem-nem... úgy értettem, hogy egy picit várj még azzal, hogy elmondod a babát! Nem akarok falra festeni ördögöt, de én elég korán szóltam a munkahelyemen: 10 hetes voltam, azért mert tudtam, hogy korán otthon maradok. 13. hétben elment a babám :( Várj még pár hetet szerintem, de persze mielőtt felvenne el kell mondanod neki, így korrekt!
2013. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ha nem látszik júliuban, akkor vállald el a munkát. Majd ha kérdezik utólag, akkor megmondog, hogy hát rendesen megjött, nem is gyanakodtál. Van ilyen, amúgy meg mi közük hozzá? Tudom, az ismerősöddel és a munkahellyel szemben sem fair letagadni, de legalább lesz munkahelyed, szülésig lesz fizetésed még és pár év múlva, ha visszamész, akkor legalább lesz hová visszamenned. Nálunk két ember kivételével az egész cég lecserélődött, amíg itthon voltam a két gyerekkel. Előtte ki akartak rúgni, gyerek után visszamenve viszont már volt helyem. Szóval vannak hihetetlen helyzetek.

Én elvállalnám a helyedben. Ha emiatt valahogy mégis kirúgnak, akkor tegyék, de legalább egy kis fizut összeszedtél addig is.

2013. máj. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azúj törvények szerint csak akkor vagy védett a mhelyeden, ha elmondod, hogy terhes vagy, tehát ha felvesz, te nem szólsz a gyerekről, és utána kiderül, akkor elbocsájthat, hiszen eltitkoltad! Legalábbis én így tudom!
2013. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

GYED-re jogosult, aki a szülést megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt.

Ha jól számolom, akkor ha mondjuk ha egy hónapot dolgozol, akkor már kapsz GYED-et (de neked még kevesebb mint 30 napon múlik a dolog, mivel decemberben küldtek el, és januárra várod a babát).

2013. máj. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!