Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik lift nélkül...

Kismamák, akik lift nélkül laktok 3. ,4. emeleten, nem okozhat bajt a sok lépcsőzés?

Figyelt kérdés
Amikor kislányomat vártam, földszinti lakásban laktunk. Azóta elköltöztünk, és lift nélküli ház 4. emeletén lakunk. Tervezünk kistestvért, és kicsit aggódom emiatt. Mik a tapasztalatok?
2013. máj. 31. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs probléma a terhességgel nem okoz gondot.
2013. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Negyediken lakom,vagyis ötödik,mert magasföldszint is van,mindkét terhességet úgy csináltam végig,hogy hetedik hónapig dolgozni is jártam,naponta legalább kétszer fel-le.Második terhességnél a nagyobb gyerek már 10 kiló volt,őt cipelnem is kellett sokszor.
2013. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amikor a kislányomat vártam, az utolsó 2 hónapban rengetegszer volt rossz a lift:( A 8. emeleten lakunk, és ez azt jelentette, hogy reggel lementem a fiammal a bölcsibe, majd hazamásztam a 8-ra, (nem ritkán szatyorral, mert vásárolni csak kell) majd délután lemásztam, és utána a fiammal együtt fel :)


A 32. hétig dolgoztam, lift nélkül, a 4. emeleten, és az ügyfelekért is le kellett menni, tehát volt nap, hogy 4 alkalommal lépcsőztem 4 emeletet :) Ha nincs gond a terhességgel, akkor ez nem jelenthet problémát. A lényeg, hogyha felfelé mégy, akkor állj meg pihenni, ha már kapkodnád a levegőt, lefelé meg támaszd meg alul a pocakodat, és csak szép komótosan :D

2013. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha problémamentes a terhesség akkor semmit se okoz max. fárasztó macerás kicsi gyerekkel cuccokkal plusz 10 kilóval a vége felé felmászni :D (bár attól is függ mekkora a nagyobb).

Én első babám idején laktam 4. emeleten lift nem volt, és a fiam 42.hétig csücsült bent esze ágában se volt a lépcsőzéstől előbújni...

2013. máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gabszem ***** válasza:
4. emeleten lakunk lift nélkül. Anyósom meg az 5. -en lift nélkül és hozzá is sokat jártunk :) Jó kis torna, nekem a lábaim olyan nehezek voltak hogy amiatt alig bírtam felvonszolni magam, mintha súlyok lettek volna rajtuk. Gondolom az erek tágulása, a sok vér miatt.
2013. máj. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3. emeleten lakunk, néha a 2.emeleten már fulladok, de nincs óriási probléma, túlélem :)
2013. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak A 2. emeleten lakom, de régi pesti polgári házban. A belmagasság 4 m, úgyhogy ami nálunk a 2. emelet az máshol minimum a 3.:) Sokszor elfáradok és meg kell állnom egy-két lépcsőfordulóban, de nem gondoltam még arra, hogy ez ártalmas lehet. Pihenek, aztán lépcsőzök tovább.
2013. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi is harmadikon lakunk, ráadásul kutyánk is van akit legtöbbször én viszek le, mert a férjem rengeteget dolgozik.

Szülés előtt nem volt gond, bár a vége felé már lelassultam.

Most mér rosszabb, mert egyedül nem akarom a babakocsit le-föl cipelni, így legtöbbször kendőzök, bár már 6 kg-os a lányom, így nem tudom mi lesz a későbbiekben.

2013. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is negyediken lakunk, sajnos veszélyeztetett lettem, feküdni kell, lépcsőzni tilos...elköltöztem a szüleimhez...:(
2013. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!