Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5hetes terhes vagyok. Mi az...

5hetes terhes vagyok. Mi az amit tényleg nem szabad enni?

Figyelt kérdés
Olvastam már arról,hogy szalámit,virslit sem lehet. A nyers hús,hal,tojás és a máj,az oké.De írnak mindenfélét. Tudnátok segíteni? Köszönöm.
2013. jún. 1. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából ezek, amiket leírtál, nyersen semmi romlandó (pl a hús, hal és tojás amit mondtál), illetve a csak füstölt/szárított húsfélék (pl nem főtt sonkák, kolbászok, ha nagyon aggódós vagy akkor téli szalámi, de én pl azt ettem), lágy sajtok és pasztörizálatlan házi tejtermékek azok, amiket én kerülnék. Ja meg kóla, kávé csak mértékkel.
2013. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Virslit egyél nyugodtan, csak főzd vagy süsd meg. :)
2013. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Próbálok változatosan enni,de közben pár oldal egy csomó mindent ír,hogy mit nem szabad-így azért nem könnyű:) De a babáért mindent!
2013. jún. 1. 10:56
 4/10 petera6 ***** válasza:

Én csak tatár bifszteket nem eszem és alkoholt nem iszom (kivéve most pár napja volt erősebb hasfeszülésem, akkor ittam 2-3 korty vörösbort). És semmiből nem fogyasztok 6 tonnát (pl kóla, kávé). Minden mást, amiket írtál, eszem.


Úgy csináld, ahogy neked megnyugtató!

2013. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Lenyeg semmi tartositott dolgot fustolt arut ne egyel.

Vakumozott hus hal is kerulendo.

Felvagott helyett egyel paradicsom paprika banan mogyorovaj sos a kenyerre.

Keruld a feher lisztet es a feher pekarut.ne hasznalj mucukrot edesitoszert es uditot is keruld szensav nem oke

Teljes orlesu kifli kenyer zoldseg gyumolcs csirkemell hal bab lencse humuszt tofu sojasovany joghurt tej turo.

Keruld az olajban sutott dolgokat pl krumpli langos stb.

Csak egeszsegessen !!

Jo babavarast

2013. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyers, pasztörizálatlan tejet ne igyál.

Meg nem szabad túl sok májat enni (vmennyit lehet), mert magas az A-vitamin tartalma, és emiatt teratogén.

2013. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a penészes sajtok is kerülendőek.

Tehát: nyers hús, penészes sajt, pasztőrizálatlan tej.

2013. jún. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem semmit nem tiltott a doki, direkt rákérdeztem. Persze az evidens, hogy nem eszem nyers húst...

Úgy tudom, azért nem ajánlottak az ilyenek, mert ilyenkor gyengébb az immunrendszer, és komoly fertőzést okozhat az, ami egyébként meg se kottyan.

Sajtok közül a penészes kerülendő, és azok, amelyek nem pasztőrözött tejből készülnek. A máj csak az A vitamin miatt, de 2 hetente 1-szer lehet enni.

Virslit meg szalámit nyugodtan egyél, ha friss. (Én a virslit egyből lefagyasztom mindig.)

Még a fűszerekkel és a gyógyteákkal érdemes vigyázni, de állítólag fűszereket normális konyhai mennyiségben lehet enni.

Én még arra figyelek, hogy adalék és tartósítószer ne nagyon legyen, de erre amúgy is szoktunk figyelni. Édesítőt sem ittam soha, ezután se fogok.

Találtam egy nagyon jó és részletes leírást:

[link]



A finomított liszt, olaj, zsír, cukor nem tilos, nem árt a babának, csak arra kell figyelni, hogy ne hízz miattuk túl sokat.

2013. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sima nyers húst, nyers tojást, penészes sajtot és pasztörizálatlan tejet nem ettem. Májat ettem, havonta 1-2 alkalommal, simán ettem kolbászt is. Nekem a dokim csak ezeket mondta, meg 1-2 gyógynövényt kellett kerülni, de azokra már nem igazán emlékszem, azt hiszem pl. a cickafarkfű volt az egyik...de nem akarok hülyeséget írni.
2013. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek!!!!
2013. jún. 2. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!