Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek sokáig kellett szednie a magnéziumot?

Figyelt kérdés
Hogy indult a szülés? Mennyivel a magnézium abbahagyása után? Nem okozott fájásgyengeséget? A 38. hét közepéig szednem kell napi 3 g-ot.

2013. jún. 4. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Nekem MagneB6-ot kellett szednem 3-9hònapig.


Ugyanùgy éreztem a fájásokat,vègül császáros lett.


MagneB6 függőséget okozott és felhìzlalta a babát.

2013. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én 6 héttől szedek Magnerot 3x1 et én le csökkentettem 3x2 re orvosi vélemény nélkül. Most 16 hetes vagyok és nem tudom meddig kell szednem, de jó, hogy feltetted ezt a kérdést, mert nem is gondoltam, hogy bajt is okozhat a magnézium.
2013. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2x1 re csökkentetem! bocs elírtam
2013. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
40.hétig szedtem a dokim javaslatára . 40+5-ön 2 "piszkálás " után magától indult be.
2013. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Első, neked miért lett végül császár? Én magnesii citricit szedek, abban nincs B6 vitamin. Arról mástól is hallottam már, hogy felfújhatja a babát.

2013. jún. 5. 10:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Azért lett császár mert reggel 9-től hiába voltak 3perces fájásaim ,egy ujnyinál tovább nem tàgultam,pedig nyomták belèm a görcsöltetőt is.

Majd este fél7kor császározàs lett mert elment a baba szivhangja.

Ennek okozoja volt a MagneB6 .

2013. jún. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
:( Pont ez érdekelt, hogy a Mg nem oldja-e egy idő után túlságosan a görcsöket (nem a fájdalomérzetre gondolok, hanem arra, hogy nyílik-e rendesen a méhszáj). Na de mindegy egyébként, ahogy ismerem magam, úgysem bírálom felül az orvost, szedem, amíg mondta, aztán jöjjön, aminek jönnie kell. Végülis, ha előre ráparázom a dologra, az biztos nem segít.
2013. jún. 5. 17:15
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt orvos is alátámasztotta, hogy a magneB6 volt az oka mindenek? Egy részt szerintem 38 hét után már nem kell szedni a magnéziumot, de ha szedni is kell akkor ha azt reggel még be vetted akkor tuti, ahogy napközben ürül szépen tágultál is volna, főleg ha nyomták is beléd a gyógyszereket. Én több orvost is megkérdeztem és mindenki azt mondta, túl van lihegve a magnézium körüli aggodalom, ha egy baba megakar születni nyomhatják vénásan is a magnéziumot akkor is megfog születni. Egy kis MagneB6 pedig csak egy vicc az amúgy jönni akaró babának. Elhiszem, hogy részben közre játszhatott a szülésben, de kizártnak tarom, hogy enélkül megtudtad volna szülni rendesen a babádat. A másik pedig talán örülnöd is kellene, mert ha előtte nem szettél volna Magnéziumot talán már a a 20. héten megszülted volna a gyerekedet. Nem vagyok MagneB6 párti ,sőt próbálom likvidálni az össze bogyót az életemből, de inkább szedem a magnéziumot (magnerot, Magnesi citrici) és vállalom a szülés körüli problémákat, mint sem korábban jöjjön a csöppségem.
2013. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8. vagyok: Természetesen akinek nem kell az ne szedjen magnéziumot fölöslegesen. Én sajnos veszélyeztetett terhes vagyok muszáj magnéziumot szednem. Aki teheti szedje csak igény szerint, de ha muszáj akkor muszáj.
2013. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én a terhesség alatt szedtem ugyan, de nem túl sokat. A 17. héten kezdtem el nagyon kis adaggal, mert gyanús volt, hogy keményedek. Aztán ahogy éreztem, hogy már nem elég, emeltem a dózist, végül napi 2 szem Béres-félét szedtem egészen a 35. hétig, amikor kis híján elindult a szülés, infúzióval leállították. Na, azóta kell két marékra szednem.

És valóban, nekem is eszembe jutott, hogy mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből. Gyanítom, hogy azért kell a 38. hét közepéig szednem (vasárnap), mert a doki el akar utazni hétvégén, és biztosra akar menni, hogy addig ne induljon a szülés. (Mellesleg azért tényleg nem lenne baj, ha még legalább egy hetet bent maradna a baba, az ultrahang alapján eleve valamivel kisebb, mint a papírforma.)

2013. jún. 5. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!