Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzásgátló mellett lettem...

Fogamzásgátló mellett lettem terhes, mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, szeptemberben kezdeném a főiskolát. A Párommal 4 éve vagyunk együtt, neki már van diplomája 26 éves, de munkanélküli.

Van egy háza. Oda tudnánk költözni, nincs rajta hitel sem. De nem tudom miből élnénk meg :(

Teljesen kilátástalannak látom a helyzetet.

Azt nem várhatom el, hogy a szüleink tartsanak el minket... :-(

Meg lehet nem is fognak örülni a hírnek.

Én nagyon szeretném megtartani. Nincs szívem elvetetni. 8 hetes terhes vagyok


2013. jún. 5. 18:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondta h Budapestre akarok menni tanulni.
2013. jún. 5. 19:07
 12/21 anonim ***** válasza:

Na mindegy.

Egyéni tanrendet kérhetsz, de ez sulinként változik, így ott kell megkérdezni mert lehet első félévben nem lehet.

Gyes és családit kapnál ez havi 38. ezer együtt.

2013. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem kell bírálni addig valakit és állítani h hazudik ha nem kérdezed meg előtte a dologról....jelen esetben, hogy melyik főiskolára akar menni.

2013. jún. 5. 19:13
 14/21 anonim ***** válasza:
Múltkor volt itt pont egy ugyan ilyen kérdés, ahol anyuka kétségbe volt esve mi lesz a gyereke tovább tanulásával mert terhes lett. Írtak egy csomó választ mire benyögte, hogy bocs de ez csak kamu, azt hittem ugyan az vagy.
2013. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az, nekem anya még nem is tudja.
2013. jún. 5. 19:29
 16/21 anonim ***** válasza:

Oké rendben akkor sajnálom.

Arra viszont figyelj, hogy az egyéni tanrendet beiratkozás előtt kérdezd meg, mert ha aláírod a hallgatói szerződést és később abba hagyod akkor a szak tandíjának a felét vissza kell fizetned.

Írj egy e-mailt a suli tanulmányi osztályának ott válaszolnak neked .

2013. jún. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi
2013. jún. 5. 19:49
 18/21 anonim ***** válasza:

A sulit szerintem nyugodtan elkezdheted, az első félévet még le is tudnád nyomni. A 2. félévre pedig tudsz kérni egyéni tanrendet vagy passziváltathatsz (egyszerre csak 2 félévet lehet, maximum 4 félév a megengedett). A passzív félév annyiban jobb, hogy amíg a baba nagyon picike, otthon tudtok maradni. Ha elmész 1 félév szünetre, utána visszamehetsz egyéni tanrenddel megint, de gyerkőc mellett ez már elég durva lesz, nagyon rá kell hasalnod a dolgokra. A párodnak pedig muszáj lesz valami munkát találni... A baba születése után tudtok igényelni egyszeri anyasági támogatást (azt hiszem így hívják) ami 64000Ft, emellett járni fog a családi pótlék (12200Ft) és a GYES (ez a gyermek 3 éves koráig jár) ami 28500 Ft.

Emellett szerintem a családod is maximálisan fog támogatni, akárhogyan is döntesz.

2013. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Itt a sulikérdés úgy gondolom talán másodlagos. Először az a lényeg, hogy a babaval minden rendben legyen, hiszen gyógyszer mellett fogant...


Drukkolok Nektek! Kitartás!

2013. jún. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mar meg is irtad a valaszt a kerdesedre.

Nekem is van olyan baratnom, aki baba mellett vegezett Pecsen mikrobiologus szakon.


Ha neki ment, neked is fog. Sok Boldogsagot!


A parodnak kell keresnie munkat.

2013. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!