Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok, kb...

20 hetes kismama vagyok, kb egy hete érzem a babát mozogni, főleg délután és este, de akkor is csak ha nyugalmi állapotban vagyok. Minden nap kell már érezzem?

Figyelt kérdés
Első baba. Ma még nem éreztem, bár mozgalmas is volt a napom, de egy ideje már pihenek és semmi. Van köze az esős időhöz? Vagy csak nem vettem még észre, mert ma nem mozgott olyan erősen, hogy érezzem? Picit aggódom, mit gondoltok?
2013. jún. 5. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem minden nap mozognak a babák erôteljesebben,van,hogy csak lustálkodnak.Amikor gyengébben mocorog,azt te nem érzed,viszont ha ultrahangon akkor néznéd,látnád a mozgását.Ne izgulj,semmi probléma nincs.
2013. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugi nincs gond!

Nekem is így volt,az időjárás is befojásolja!A frontok.

Volt ugy 2-3napig semmit se èreztem aztán bepörgött.Most se mozog csak keveset.26hkm

2013. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Akkor ez még nem vészes :) Miután semmi tapasztalatom nincs e téren, így kicsit mindent túlaggódok.
2013. jún. 5. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, ne aggódj. Mindenkinél máshogy zajlik a mozgolódás, és a te eseted is teljesen normális. A harmadik harmadtól kell majd mindennap érezned, de csak a babádhoz mérten. Oldalakat tudnék írni olyan ismerősök és barátok sztorijaival, akiknek nagyon nyugis babájuk volt, alig mozgolódott a pocaklakó. Míg a mienk állandóan izeg-mozog, rengeteget rugdal. Így értelemszerű, hogy más "mennyiségű" rúgás normális pl. a mi babánknál a harmadik harmadban is.

Egyébként nem aggódnod, teljesen természetes, hogy csak nyugiban érzed. Lehet, hogy egy darabig még így lesz, de az is lehet, hogy majd aktívabb lesz. Az még fontos, hogy sokszor úgy mocorog a baba, hogy mi nem is érezzük belülről, mert kicsiket rugdal. :) De lehet az is, hogy kicsit hat rá a front, és amiatt inkább pihenőre adta a fejét. Egyik sem gond. :)


Jó babázást!

29 hkm

2013. jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy! :) Csak elég ijesztő, hogy egyik nap még érzem a délután nagy részében, másik nap meg semmi.

Köszi még egyszer mindenkinek :)

2013. jún. 6. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!