Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges első trimeszterben,...

Lehetséges első trimeszterben, hogy a szorulás miatt van rajtam pluszba 1 kiló?

Figyelt kérdés
12 hét végén vagyok, eddig kb 1 kilót híztam, de tegnap megmértem magam és még egy kiló rámjött 1 nap alatt de kb 5 napja nem tudtam wc-re menni... lehet ettől? tehát összesen 2 kg plusz van a kezdethez képest de 1 hét alatt jött fel, közben nem ettem sokat.
2013. jún. 6. 07:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Simán.

Amúgy ne emészd magad a plusz kilókon, azért ez a két kiló nem a világ vége. :)

A súly mindig ingadozik, vizet vesz fel a test, veszít belőle stb. Lehet, hogy a cicid duzzadt meg...

2013. jún. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azért izgulok mert igaz magas vagyok de 77 kilóról indultam...
2013. jún. 6. 07:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, és ahogy előttem írják, gyűlik a víz, nő a mell, stb. Sokszor az sem mindegy, mikor mérjük meg magunkat. A székrekedés ellen próbálj meg tenni valamit, mert ez a későbbiekben csak tovább súlyosbodhat, ha már most is ilyen problémád van.
2013. jún. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ma megyek dokihoz és átbeszélem vele. Eddig nem volt ilyen gondomm, most meg glicerines kúppal se tudtam menni... közben fogyasztok gyümülcsöt, sok folyadékot...
2013. jún. 6. 08:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért ezeket a kilókat nem kell ennyire szigorúan venni. Én 58-ról kezdtem 10 hetesen 62 lettem (minden percben ettem mert csak akkor nem voltam rosszul)most 17 hetes vagyok és még mindig 62 kg. Pedig ha megkívánom én simán megeszek egy fél disznót is, nem figyelek kimondottan a kilókra. Mindig reggeli étkezés előtti súlyt néz, mert én is ha este a kajálás után álok a mérlegre bizony mutat 63 kg is. A szorulásra ajánlom az aszalt szilvát vízbe áztatva, curry port (currys csirke, vagy csak vajas kenyérre szórva), spenót főzelék.
2013. jún. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a sok biztatást és segítséget!
2013. jún. 6. 08:11
 7/12 anonim ***** válasza:
székely káposzta, vagy a nyers savanyú káposzta is jó a székrekedésre, még ha vizet is iszol rá tuti kijön minden, joghurtos uborka saláta (caciki) szintén jó, (nekem a joghurtól ha eszek simán inkább szorulásom lesz), kukorica (csilis babba vagy vajon párolva, esetleg rizzsel keverve)lencsefőzelék
2013. jún. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38 hetes vagyok, egy hete ingázom a 68 és 70 között attól függően, hogy mennyit ettem, ittam. Ilyenkor vizet és kaját is elég jól tud "tartalékolni" a szervezet, mert lassabb az anyagcsere, szóval ilyeneken ne aggódj, csak a folyamatos tendenciát nézd, de azon se kell sokat agyalni. Étkezz egészségesen, az a lényeg!
2013. jún. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kedves utolsó épp azért paráztam be mert még egy hete egy plusz kiló se volt rajtam, most meg 2....
2013. jún. 6. 08:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne parázz a kilókon..:) Egyél amenyi jólesik, és azt, ami jól esik.Én mind a 4 terhességemet 58 kg-al kezdtem(175 magas vagyok), az 1-nél 12 kg-ot a 2-nál 27 kg, a 3-nál 9 kg-ot híztam, és a 4-nél 87 kg-al mentem szülni.Persze alkat kérdése is , de jelenleg(márciusban szültem) 61 kg vagyok..:) A terhességem alatt 1x mondták, hogy sokat híztam, a 12. héten..Közöltem, hogy én már nem tanácsért jövök, csak a kötelező méreckedésre..:D


És ha nem baj, mondanék egy példát:Az egyik fórumon engem sokan támadtak, mert nem foglalkoztam a súlyommal.Ilyen felelőtlen vagyok, meg olyan, hogy a gyereknek káros, stb...Namármost..Én szültem egy egészséges 4030 g-os kisbabát, a hölgy, aki a legnagyobb parában volt a súlya miatt, és diétázott, meg mittomén, osztotta az észt, neki 35. héten levált lepény miatt sürgősségi császárt kellett csinálni..A babája 1730 g-os volt.Mi volt a legnagyobb problémája, mikor kiengedték a kórházból őket?Nem az, hogy megúsztuk egészségesen, hanem, hogy hú, de jó, annyi a súlya, mint terhesség előtt...:S Kérdeztem, hogy tudja e szoptatni a babát, azt írta, esze ágában sincs, mert a tejtől megnőne a melle, és az is plusz súly..:)


Ezt azért írtam le, mert két véglete van ennek a terhességi súlygyarapodásnak..:)Erről szerintem nagyon megoszlanak a vélemények..:)

A lényeg, hogy te jól érezd magad, és ne adj arra, hogy más mit mond!Sok a súly...Kinek mi a sok? Vagy ki honnan nézi..:)

2013. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!