Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori a toxoplazma...

Mennyire gyakori a toxoplazma fertőzés terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2008. jún. 20. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.....nem annyira gyakori..en ismerek valakit egy laborban aki vegez ilyen vizsgalatot es rakerdeztem, hogy milyen aranyban volt toxoplasma fertozes.Azt mondta, hogy eleg kicsike az arany es akinel jelentkezett is olyan szemely volt aki gyumolcs, mosatlan gyumolcs altal kapta el mivel semmi kontaktusa nem volt allattal...s volt olyan kismama vervetelen aki 9 cicussal s 2 kutyaval foglalkozott nap mint nap es semmi fertozes.Szoval..szerintem ha vigyazol akkor megelozod.

En sokat jarok allatorvosi rendelobe(ferjem orvos), allatok kozeleben vagyok de csak kesztyuvel es folyton mosom a kezem....semmi bajom.37 hetes kismama:-)

2008. jún. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Eléggé ritka,hogy valaki terhesen essen át rajta.

Első terhességnél mindenképpen javasolt elvégeztetni,mert a vizsgálat kimutatja,hogy átestél-e rajta.Ha igen,akkor többször nem kell ismételni,mert védett vagy.Egyébként aki sokat van állatok közelébe,neki nagyobb az esélye hogy átesett már rajt,azoknak a kismamáknak a magzataira nem veszélyes.Ha negatív az eredmény,akkor célszerű a terhesség alatt ismételni a vizsgálatot.Ha azt mutatja ki,hogy pont terhesen kaptad el,arra tudnak antibiotikumot írni,így nem valószínű hogy baj lenne belőle.

Egyébként nagyon durva fejlődési rendellenességeket okozhat ha nem derül ki,hogy terhesen kapta el a kismama.

Én fogyatékosotthonba dolgoztam,láttam pár dolgot,hogy mi mit tud művelni.Van olyan kolléganőm,aki a 2-ik babájával fertőződött meg,de észrevették,kezelték és semmi baja a gyereknek.Alattomos lefolyású,mert nem biztos,hogy produkál tüneteket,ha elkapja valaki,vagy csak gyenge influenzaszerűt,amivel talán orvoshoz sem mennénk.

Szerintem végeztesd el a vizsgálatot,ha nem tudod átestél-e rajta.Most már nincs a kötelező vizsgálatok között a terhesgondozásban,külön kell kérni,és pénzért végzik el.


Minden jót,jó egészséget.

2008. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nincs már benne a kötelező szűrések között, akkor az egy jó nagy szemétség!!! Sokan nem is tudnak erről a beteségről, így a vizsgálat ajánlása is a dokikon, védőnőkön múlik. Arról nem is beszélve, hogy egy fogyatékos gyerek felnevelése sokkal költségesebb (az államnak is), mint egy laborvizsgálat. Tavaly ilyenkor még kötelező volt a szűrése.
2008. jún. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En Romaniaban elek,de nallunk sincs a kotelezoek kozott viszont az en nodokim mindenkit elkuldott elso terhesseg alatt,felirta a kotelezoek melle s ha valaki nem esett at rajta esetleg akkor a kovetkezo terhessegnel ujra kerte.De a legtobb ember ezen atesik meg gyermek korban....aztan ugy is vedve vagyunk mar.
2008. jún. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy annyi mindennel beparáztatják a kismamákat! Mondjuk a toxoplazmától kicsit félek én is, inkább csak az elmúlt 6 évben vagyok állatok közelében, meg 1 éve vannak törpenyuszijaim, na őket aztán puszilgattam rendesen mielőtt megtudtam, hogy terhes vagyok. De csak nem lesz semmi baj. Most 15 hetes vagyok, azt olvastam, hogy ilyenkor már nem sok értelme van elvégezni a tesztet.
2008. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Nekem az első vizsgálatnál derült ki hogy még soha nem kaptam el,így folyamatosan nézték minden vérvizsgálatnál.Ezt automatikusan kérték a terhestanácsadáson a labortól. Hála rendben van minden azóta is.Betartom az előírásokat.Üdv 37hetes kismama
2008. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg kötelező lenne, az lennea baj. Szerintem egy tájékozott kismama tudja, hogy miről van szó, a kiskönyvben is benne van. Meg az összes kismamáknak szóló könyvben. Aki akar, az tájékozódhat, nem kll mindent a szánkba rágni.
2008. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, de én inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy milyen gyakorisággal fordul elő, hogy v.ki a terhesség alatt kapja el. tehát esetleg ismertek-e olyat, akivel ez történt, vagy hallottatok-e ilyen estről, stb...

a védőnő meg a dokim szerint túllihegik ezt a dolgot. a kismamák egymást ijesztgetik ezzel. szerintetek?

2008. jún. 20. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Az utolsó válaszoló vagyok. Én is rákérdeztem az orvosnál, és nekem is azt mondta, hogy túl van ragozva a dolog, és nem javasolta a szűrést. A védőnőm - pedig ő az anyukám - szintén nem.
2008. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én gyerekkorom óta macskák között élek, akiket agyon puszilgattam-puszilgatok, régebben kertes házban laktunk, most pedig lakásban és lakásban van a cica is, aki nem jár ki udvarra ilyesmi, de befekszik az ágyunkba, stb...


Kértem toxoplasma vizsgálatot és negatív lett. Úgy negatív hogy nem is estem át rajta, de nem is fertőződtem meg vele addig amíg a vizsgálatot el nem végezték.


Jelenleg 12 hetes vagyok.

2009. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!