Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes kismmama vagyok és...

16 hetes kismmama vagyok és még mindig nagyon fáradtnak érzem magam, szinte egész nap. Szóval nem múlt el a 12. hét után. Vmi gond lehet vagy én ilyen típus vagyok és ilyen lesz végig? A vérnyomásom 99/61 volt a hét elején.

Figyelt kérdés
2008. jún. 20. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A vernyomasnak nincs koze mert nekem mindig alacsony es nekem elmult 12 het utan..Lehet neked hosszabb ideig tart.
2008. jún. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem mindenkinél múlik el. Én 15 hetes 2 napos vagyok és a mai napig hányingerem van, ha nem is minden nap, de hányok, a vérnyomásom meg 102/61, bár mindig is alacsony volt. Az alacsony vérnyomás amúgy fáradtságot okoz, úgyhogy próbálj meg minél többet pihenni. A terhesség is kemény munka a szervezetnek. Egyél sok gyümölcsöt, igyál sok folyadékot, a pihenés mellett próbálj meg azért mozogni is, sétálni.
2008. jún. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha az alacsony vernyomas faradekonysagot produkal akkor en 80/50es vernyomassal miert nem tudok aludni?Nem iszok terhessegem ota se kavet sem kolat,sot harsfateat kell igyak hogy legalabb valamit aludni tudjak.Ezert nem kotnem a vernyomashoz..
2008. jún. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólónak üzenném, hogy olvasson már utána a vérnyomásértékeknek és a szervezetre gyakorolt hatásainak.
2008. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En tapasztalatbol irtam!Sokkal kisebb a vernyomasom mint neketek es 10-12 hetem ota nincs mar az almossag, faradekonysag!sot!
2008. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg a munkám folytán (orvosi műszereket és eszközöket forgalmazok a vattától az ultrahangig)eléggé járatos vagyok vérnyomásmérésben és a a vérnyomásmérők világában is. Sőt, a munkámhoz tartozik, hogy tisztában legyek a vérnyomásértékek szervezetre gyakorolt hatásának. Nekem is világ életemben alacsony volt a vérnyomásom, általában 100/60 körül, néha kevesebb. Akinek ilyen "gondja" van nem biztos, hogy reálisan tudja megítélni, hogy alaphelyzetben mennyire fáradékony. A lényeg, hogy az alacsony vérnyomás egyebeken kívül fáradékonyabbá teszi a szervezetet. Ezzel légyszi ne vitatkozzatok. Bár inkább legyen alacsony, mint magas.

Viszont mivel az elmúlt 2 hétben az időjárás is elég változó volt ez is okozhatja a fáradékonyságot, úgyhogy több kisebb dologból tevődik össze. És persze nem is mindenkinek múlik el a rosszulléte a 12. hét után, mint ahogy én is a halálomon vagyok ma is, pedig 15 hetes vagyok.

2008. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vérnyomás ide vagy oda, nekem világ életemben a béka popsia alatt vegetált valahol, most 16 hetes vagyok és át tudnám aludni a napot! Remélem egyszer tényleg elmúlik!
2008. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 18 hetes vagyok, szintén nagyon alacsony a vérnyomásom, és még mindig rengeteget tudnék aludni...és alszom is. Most ennek van itt az ideje. Aztán egy jó darabig úgysem alhatunk nyugodtan...
2008. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem mindhárom terhességem alatt,és előtte is eléggé alacsony volt a vérnyomásom.

Az első gyerekemet mindenféle rosszullét,fáradtság,hányinger...stb..szóval minden kellemetlen tünet nélkül hordtam ki.

A másodikkal kb:fél időig hánytam,fáradékony voltam..stb..vagyis nem voltam túl jól,de utána elmúlt,és egy energiabomba lettem:)))

Most ezzel a harmadik csemetémmel,már csak 4 napunk van a kiírt időig,hát vele az elejétől a végéig mindenféle kellemetlen tüneteim vannak,és nem múlt el ezekből semmi.

Hányinger,ólmos fáradtság,néha alig bírom a családom ellátni,ájuldozok néha,szó szerint pedig életemben nem ájultam még el normál esetben,de most olyan hirtelen jön rám,hogy hihetetlen.Nem kapok levegőt,elsötétül minden,ijesztő.De pár másodperc és múlik.Nagyon érzékeny ez a terhességem.Szóval,csak azért írtam le nektek,hogy még ugyanannál az anyánál is lehet más minden terhesség,mint nekem is.Persze van aki könnyen vészeli át mind,van aki nehezebben.


Üdv


Az egészségügyes dolgozónak:Írtad,hogy inkább alacsony legyen mint magas.Én is eü-ben dolgoztam,aki járt hozzánk dr a betegeinkhez,egy nagyon kedves már nyugdíjas orvos,ő szokta mondani"lányok,sokkal jobb egy agylágyulás,mint egy agyvérzés,mert akkor hülyék is lesztek,és nem érdekel benneteket"Nagyon szerettük a dr urat:)))

Bocs a morbiditásért,tudom nem mindenki szereti az ilyen vicceket.Üdv

2008. jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!