Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy egy 2,5 éves gyerkőc viselkedése attól változik meg, hogy jön a kistesó? Vagy csak elkezdődött dackorszak?

Figyelt kérdés
31 hetes terhes vagyok, persze nem tudom, mennyit ért ebből a középső gyerkőc (2,5). De pár hete, talán 2-3 hónapja is, hogy kezd nagyon kiborítani a viselkedése. Nem fogad szót, rám kiabál (apukájára is, tesójára is), sőt mostanában már ránk is üt. Van, hogy mérges, de sajnos olyan is, hogy minden ok nélkül. Ilyenkor mindig rászólunk, megfogjuk a kezét, és ha tovább folytatja, büntetésbe teszem 2 percre, de vissza sosem ütünk. Nagyon szomorú vagyok, mert semmi nem használ, ad egy puszit, megsimogat, és nem sokára kezdődik elölről. Eddig még a konfliktus helyzeteket is olyan szépen oldotta meg, nem volt ilyen gondunk. Nem járunk közösségbe, itthon sosem ütjük meg egyik gyerekünket sem, az egyetlen az uncsitesója (lány, 3,5 éves), aki bizony néha rácsap, ha összevesznek valamin, de a fiam akkor sem nem üt vissza. A játszótéren sem, és a játszócsoportban sem, ahová járunk, csak itthon. Tapasztalatok? Mi vezet eredményre? Félek, a helyzet csak rosszabb lesz, ha pár hét múlva meglesz a kisöcsi, hiszen most rengeteget foglalkozunk vele, de nemsokára kevesebb lesz a ráfordított időnk és energiánk.

2013. jún. 8. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Majd bevonod a kistesó körüli teendőkbe, és hasznosnak fogja érezni magát, nem lesz gond újdonság lesz neki a baba , hidd el. Leköti majd őt is ahogy titeket.Ne aggódj, és nagyon jól csinálod a nevelését , máshogy nemigazán lehet megoldani a konfliktusokat csak büntivel.
2013. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2,5 éves. Ez sajnos a korral jár, ilyenkor az angyali természetű gyerekek is sokszor kifordulnak magukból. Az enyémhez azt hittem, hogy ördögűzőt kell már hívni.


Az ütést azt következetesen büntetni kell, minden alkalommal azonnal félreállítani, büntiszékbe tenni vagy ahogy szoktad. Nekem a második a bölcsiben csapta szét a bandát rendszeresen úgy, hogy otthon ilyet nem látott. Szerencsére ott sem hagyták, a következetesség meghozta az eredményét.

2013. jún. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, kicsit meg is nyugtatott a válasz, remélem az én kis ördögöm is előbb-utóbb, ha nem is angyal, de kezelhető kisfiú lesz megint!
2013. jún. 8. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!