Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy 36. hét után...

Normális, hogy 36. hét után már nem vizsgálnak? Bécsben szülök

Figyelt kérdés
Sziasztok, itt élek Bécsben és igaz itt jóval kevesebb vizsgálat van de elvileg a 36. hét után itt is járnak a kismamák a kórházba CTG-vizsgálatra. Nekem legutóbb a kórházban (33. vagy 34. héten) azt mondták, minden rendben, legközelebb ott majd csak akkor találkozunk ha bármi fájásom van vagy valami probléma, akkor menjek be. Ha nem indul meg a szülés akkor a kiírt napomra várnak. Jövő héten megyek nőgyógyászomhoz a 36. héten és majd őt is megkérdem, csak nem értem, hogy miért nem kell mennem CTG-vizsgálatra. Igaz nincsen semmi panaszom, gombás fertőzésem sajnos szokott lenni de kezelve van, csak aztán visszajön. De ezen kívül igazából minden rendben. Talán emiatt?
2013. jún. 8. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Hollandiában szülök itt pl nincs CTG vizsgálat csak ha megakarják figyelni a babát mert keveset érzed ,hogy mozog vagy valamiért beküldenek a kórházba de ha probléma mentes vagy nem kell menned.Méhszájértéket soha nem néznek! Nekem most heti egyszer kell járnom szülésznőhöz de csak annyira ,hogy egy pillanatra néz szívhangot és már mehetek is. Szóval szerintem ne izgulj ott ez a normális én azt veszem észre ,hogy akik külföldről írnak azoknak kevesebb a vizsgálatuk mint a magyar kismamáknak.39hetes kismama
2013. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Magyarországon szültem 7 hónapja. Nekem is a 36. héten volt az utolsó vizsgálat, akkor vett a dokim kenetet. 38+1 hetesen voltam egyszer NST-n, 38+4 naposan szültem. Ha minden rendben, nem kell folyamatos ellenőrzés.
2013. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Angliában sincs se CTG, se semmi egyéb. Mondjuk itt kell menni a 34., 36., 38. héten is, de csak annyi a vizsgálat, hogy vizeletet néznek, vérnyomást mérnek és meghallgatják a szívhangot, ami kb 2 perc sincs aztán megy mindenki a dolgára. Én is úgy vettem észre, hogy csak Mo-n van ez a rengeteg megfigyelés, vizsgálat, sehol máshol nincs ilyen. Ott is szerintem csak azért, mert magándokihoz jár mindenki és azok meg csinálják a több pénzért.
2013. jún. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én Svájcban szülök.Szerintem nulla a terhesgondozás. 4-5hetente kell jönnöm,most 36hetesen voltam ,majd csak szülni menjek. Soha nem vizsgált meg terhesség alatt!!!Ennyi. :)
2013. jún. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindenkinek! Így megnyugodtam :)
2013. jún. 9. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!