Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van "jó" megoldás? (abortusz)

Van "jó" megoldás? (abortusz)

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, harmadéves egyetemista. Három napja pozitívat teszteltem. Nem számítottunk rá. Tanácstalan vagyok. Tizenhat éves korom óta tudom, hogy orvos szeretnék lenni, rengeteget áldoztam már ennek érdekében. A barátommal három éve itt lakunk az egyetem miatt. A szüleink 200km-re tőlünk. Amióta az eszemet tudom azt várom, hogy végre saját gyerekeim legyenek. Tudom ez a mi hibánk. Nem is keressük a kifogásokat. Elszúrtuk, jobban kellett volna vigyázni. Most viszont szörnyű helyzetben vagyunk. A barátom rettentően örül a babának, látom rajta, de tudja, hogy mi a helyzet. Még jó sok évünk van az egyetemen. Imádnám ezt a babát, tényleg, de nem szeretnék kimaradni az első éveiből, ahogy a barátom sem, már pedig az egyetem ezt megkövetelné. Az egyetemet nem hagyhatom ott és a barátom sem szeretné, ez nyilván érthető.Azzal nyugtatom magam, hogy az az őrületes stressz, ami néha itt van és ami magával ragad, biztos, hogy nem tenne jót a babának. A szüleink lévén, hogy messze laknak segíteni nem nagyon tudnak. Tudom hogy az egyetlen megoldás az abortusz lenne, de szörnyen érzem magam a tudattól, hogy megölöm a picúrt. Reménykedem, hogy történik valami, nem szép dolog ilyet kívánni, de örülnék neki hogy ha a természet ezt megoldaná..


Ha valaki használható tanácsot tud adni, azt nagyon szívesen vesszük.


2013. ápr. 15. 17:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
5%
Örökbe is adhatod.
2013. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
16%
Hogy te milyen önző dög vagy!
2013. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
84%
Volt egy tanárom a középiskolában, szintén az orvosi egyetem alatt lett terhes. Ő nem adta fel az álmát, az anyukája költözött oda hozzájuk, ő volt gyesen (az első gyeses nagyi volt), míg a fiatalok tanultak.
2013. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes. Most akkor kell vagy nem? Mert az első feléből azt vontam le, hogy sajnálnád elvetetni és hogy a szíved mélyén akarod. Viszont a másik fele meg, hogy bárcsak elvetélnél.

Szóval akkor ha nem megy el magától akkor majd a doki megcsinálja?

Egyébként én 16 évesen lettem terhes és megtartottam, nem bántam meg. Tudod, őt ti hoztátok létre, ő nem tehet semmiről.

2013. ápr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
40%
4-es vagyok az lemaradt, ha beszélgetni akarsz akkor nyugodtan írj.
2013. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudok mit írni. Én most vesztettem el egy pici kis életet a pocakomból. Szívem szakad meg, de a kérdéseden is. Én mit nem adtam volna, ha tovább él a kis életem, te meg az eldobásán gondolkozol. Hord ki és add örökbe. Vagy valaki írt okosat, költözzön oda egy családtag.De ha halasztasz egy évet sem dől össze a világ. És akkor mindenki boldog.
2013. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vetetném el, az biztos, meg lehet oldani mindent. Nem lesz egyszerű, de meg lehet oldani. Tudom, mert elvégeztem az orvosit és ismertem olyat is, aki 3. évesen szült, de elvégezte.
2013. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
25%
Rengeteg lehetőséged van és te máris az legdrasztikusabb megoldás mellett döntenél... most akkor akarod vagy sem a babát? Mert elég bizonytalannak tűnsz... Jó megoldás lenne, ha valamelyik szülő oda tudna költözni hozzátok és vigyázni a kicsire, amíg ti az órákon vagytok. Vagy halaszthatsz is, ahogy az egyik válaszoló is írta, mert egy pár félév halasztástól még ugyanúgy megy tovább minden, ha már az orvosi szakma az álmod. Én úgy látom, hogy te nem igazán akarsz áldozatokat hozni ezért a babáért, pedig már csakis a ti felelősségetek.
2013. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
41%

Működhetne baba mellett is az életetek, elérnéd a céljaidat, persze nem úgy, ahogy megálmodtad, hanem kitérőkkel, kanyarokkal, csúsztatásokkal.


Ne kérd, hogy elintézze a természet, nem tudod, mit kívánsz. A döntés legyen csak a tiétek.

2013. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
38%

Nem hiszem el, hogy akarhat valaki felelősségteljes orvos lenni, ha közben így játszik egy kicsi élettel. A védekezést nem tanítják az orvosin?


Nincs jó megoldás. Ha megtartod, talán nem leszel orvos, őt fogod hibáztatni. Nem írtad, anyagilag hogy álltok, talán nélkülöznie is kéne (minőségi étel, gyógyszer mondjuk).

Ha végigstresszeled a terhességed és az első éveit és/vagy születése után alig lesztek vele, az szintén nem jó neki.

2013. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!