Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A seduxen miatt lehet, hogy a...

A seduxen miatt lehet, hogy a baba is kevesebbet és gyengébben mozog?

Figyelt kérdés
A seduxent hasfájásra ill. görcsökre kaptam, és a doki azt mondta, hogy a 36. hétig szedni kell.
2009. okt. 9. 09:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ugyanis a seduxen az egy nyugtató. A méglepényen át kiválasztódik és a baba is kap belőle egy keveset. Mondjuk fura, hogy ezt a gyógyszert kaptad és nem sima magnéziumot. Hány hetes vagy?
2009. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Jól írta az első válaszoló!

Nekem az ügyeleten írta fel a doki amikor 8 hetesen görcsöltem. Nem váltottam ki! Az ügyeletes "megnyugtatott", hogy ennek a terhességnek nem sok esélye van...

Nos, Jól tettem,hogy nem váltottam ki a nyugtatót, mert másnap a dokim írt fel mg-citrátot, amit azóta is szedek! Most vagyok 33 hetes, és még 3 hétig szednem kell.

Görcsökre, keményedésre a legjobb a Magnesii Citrici, amit reci nélkül is vehetsz. Sokkal jobb, mint az agyon istenített Magne-B6, mivel nagyobb a magnézium tartalma és sokkal olcsóbb!!!

De tényleg, hány hetes vagy??

2009. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

21 hetes vagyok, és ez már a második doki, aki nyugtatót ír fel. Az előzőt el-elhagytam, mert nem éreztem már a kisebb görcsöket. De aztán egyik este alig tudtam visszaaludni, és a második, új dokim azt mondta, hogy szedni kell a 36. hétig, akkor is, ha már nem érzek semmiféle görcsöt, fájdalmat.

Más fórumokon szintén a magnézium citrátot/citriciit javasolja a többi kismama is, így rá fogok kérdezni jövőhéten, mikor megyek a dokimhoz. Bár állítólag nem okoz a seduxen sem semmiféle bajt, anyukám is mesélte, hogy anno, mikor velem terhes volt, akkor is hallott olyan kismamikról, akik ezt katák egész terhességük alatt. De nyugodtabb lennék, ha nem kellene szednem, bár valószínű, hogy azért is kaptam, mert eléggé stresszeltem magam a görcsök miatt, és ez lejött a dokinak.

Köszi a segítséget!

2009. okt. 10. 14:22
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként szedem a Magne B6-ot (szintén orvosi tanácsra), napi 3x2-t, de emellett jöttek a görcsök, gondolom, ezért folyamodtak ehhez a "drasztikusabb" megoldáshoz.
2009. okt. 10. 14:23
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Én nem szednék nyugtatót!Én is Mg citricit szedek már a 18. héttől. Kevés volt a MgB6. De ezt beszéld meg az orvosoddal.

32km

2009. okt. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még a baba is picike, hogy olyan sokat érezd a mozgását. Én 22 hetes múltam, én is szedem a Seduxent. Reggel és este aktívabb a babánk, napközben meg néha azért bejelentkezik. De hideg front előtt szintén kevesebbet mocorog. Ártani nem fog, inkább ez a bogyó, mint egy koraszülés nem? Símaizom lazító hatása van, amellett, hogy nyugtatónak van mondva. Én azonkívül, hogy jobbat alszom és kicsit többet is és nem keményedik annyit a hasam, mást nem érzek. Én csak reggel veszek be 1 szemet, úgy tűnik elég ennyi is, de a Mg már nem használt a max. dózisban, azért írta fel a dokim. Te mennyit szedsz?
2009. okt. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Bocsi ha egy kisit hosszú lesz a mondandóm. Immár 3 gyermekes anyukaként átéltem egy két dolgot a terhességeim alatt és sajnos van családi tapasztalat is a szeduxsen káros hatásairól és a jó oldaláról. A jó a következő: Sajna számtalan vetélés után ismét teherbe estem de félvén a helyzet alakulásától folyamatosan stresszes állapotban voltam és a Dr felírta nakemis a fent említett gyógyszert azzal a feltétellel hogy az álltala javasolt adagot semmiféleképpen nem lépem át? én eképpen cselekedve csak minden másnap egy felet vettem be amely a 29. hétig elég is volt de sajna beindult ennek ellenére is mikor a telefonom megcsörrent és az Országos Baleseti Sebészet egyik orvosamondta, hogy sajnos a családom autó balesetet szenvedett az édesanyám és a férjem a műtőben a testvérem az intenzív osztályon van. Innentől kezdve a szülésig innyekció formájában kaptam a nyugtatót napi 2x a36.hétig majd a 39. hétig napi 1x ; igaz a pici apgar-ja nem volt tökéletes de a gyermekorvos és az orvosom javaslatára koraszülöttként kezelték ami nagyon jó hatással volt a pici fejlődését illetően ma már lassan hét éves és rendes ovibajár jövőre iskolás lesz és száz százalékig felzárkózott a kortársaihoz. A negatív pedig: A 70-esévek végén a nagynéném várandós lett de elhagyta a férje és nagyon mély szakadékba került lelkileg és az orvos neki is seduxsent írt fel annak ideén az orvos de sajnos az adagolást nem egyértelmüen adta meg igy ö ebben az állapotban mint a cukorkát úgy szedte sajnos az unokatestvéremnek visszafordíthatatlan idegrendszeri károsodása lett megy párosult egy nagyfokú szellemi visszamaradottsággal is. A nagynéném nem sok idő múlva találkozott a második férjével de a seduxsen szedését nem hagyta abba nagyfokú függőséget váltott ki nála a gyógyszer melyet a külvilág felé természetesen tagadt és ebben a függőségi állapotban ˝sajnos˝ még három gyermeket hozott a világra akik szintén súlyos károsodást szevedtek és nem tudnak 100%-ig gondoskodni magukról egyedül azaz életük végéig másra lesznek utalva. Én ezen rossz tapasztalat ellenére választottam a gyógyszert mert tudtam hogy a mértékletességgel a saját hasznomra fordíthatom a gyógyszert. A következő két várandóságom alatt nem volt szükségem hasonló készítményekre szerencsére. Így van most egy 7és egy 4 éves gyermekem és egy 2 hónapos.Mindenféle képen mérlegelj és csak akkor dönts ha biztos vagy a dolgodban ha megoldható ne szedd be keress mást vagy próbáld ki a magnézium citritet tényleg hatásos egyébként csak nekem már az kevés volt sajnos.

ÜDV Csodálatos babavárást:)

2009. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Döbbenet, hogy sima görcsökre Seduxent adnak...? Én meg masszív pánikbetegként szinte a nap minden órájában szenvedek a halálfélelemtől és csak annyit mondanak, hogy bírjam ki meg igyak orbáncfű teát, meg minimális Xanaxot kapok (csak részlegesen megy át a méhlepényen, utánaolvastam.) Amúgy nem néztem meg átmegy-e a Seduxen is, de valamennyire át kell, hogy menjen és ez lassíthatja a mozgásokat, persze. Közvetlenül szülés előtt azért is veszélyes ezeket szedni, mert letompul a gyerek, "ellustul" nem sír fel rendesen, nem szopik stb.
2009. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A tájékoztatóban benne van, hogy az első 3 hónapban nem ajánlott, én is csak a 2. trimeszterben kaptam. Szerintem ezt is, mint a Mg szedését a 36. hét után leállítják és akkor nem lesz gond, addig kitisztul a szervezetből. Ahol én élek, itt tényleg nem adják csak a 12. hét után, előtte fenyegető vetélés esetén másfajta gyógyszert adnak.
2009. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Ez kőkemény drog neked is és a babának, én a helyedben nem nyugtatóznám magam, pláne nem a születendő babámat!!
2009. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!