Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » István név? Apuka után ti...

István név? Apuka után ti adnátok a babának? Két keresztnevet nem szeretnénk semmiképp.

Figyelt kérdés

Ha apukát is így hívják és ezt szeretné a fiú gyereknek.

Ti adnátok?

Valakinek született mostanában kisfia, akit így neveztek el?


2013. jún. 10. 09:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Azért égőnek éppen nem gondolnám...
2013. jún. 10. 09:54
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem égő de én nem adnám. Se a Józsefet, Ferencet, Miklóst, Györgyöt. Ezek olyan öreges nevek nekem. Szóval a nagyapáinkat hivták igy. Mondjuk a mai modern különleges nevek sme tetszenek nekem. Sima hétköznapi nevek közül van pár ami tetszik, de természetesen mindenki azt ad amit akar. Az István még mindig jobb mint pár fura név ami manapság "divat".
2013. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem adnám,nem a kornak megfelelő, nem fogja szeretni,amit meg is értek, abszolút kicseszés.
2013. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ezt a "kicseszés" meg "égő" dolgot egyáltalán nem értem. Nagyapám is István volt, az egyik legjobb fej kollégák szintén az, nagymamám Julianna volt, szintén van ilyen nevű kollégám és sose jut eszembe, hogy de ciki neve van. Az István "klasszikus" név, soha nem fog kikopni.
2013. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Egy szép magyar név.

Mégsem egy Brendon, Kevin vagy Dzsúlió...

2013. jún. 10. 10:39
 16/23 anonim ***** válasza:
76%
Már írtam, az én párom is István, 25 éves, de utálja, sosem hívta így senki, egyéb beceneve van. Ő is ezért kapta, mert az apja ragaszkodott hozzá, mert hogy ez a hagyomány.
2013. jún. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ismerek pár huszonéves Istvánt, gyűlölik a nevüket.
2013. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben voltam, végül nem ezt a nevet kapta. Az apja szerette volna, de meggyőzhető volt:) Végülis nincs bajom az István névvel, én csak azzal nem tudok megbarátkozni, hogy 66 felmenőt is tök ugyanúgy hívnak... Attól még lehet tisztelni apát,nagyapát hogy nem ugyanúgy hívnak mindenkit..:)

Ez később is olyan kellemetlen lehet, ha ugyanúgy hívják őket nem? mindig vissza kell kérdezni hogy melyiküket keresik mondjuk telefonon, vagy ha valakiről beszélsz mindig hozzá kell mondani hogy a kicsi vagy a nagy:) Vagy a "kicsi" örök életére Istvánka marad...


De persze nagyon sokan adják a gyereknek az apa nevét, ez mindenkinek szíve joga, valószínűleg úgy is lehet élni...:D

2013. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nalunk az apja nevet kapta de csak azert mert ami nekem tetszett az a ferjemek csaladjaba volt,ami neki az pedig a mienkbe.

Igy egyszeruen o is Richard lett. Tudtuk hogy passzol a vezeteknevhez,szep,nem tul "csicsas".


Nagypapam ,batyam is Istvan,nekem szemely szerint semmi bajom a nevvel.

Hidd el o lesz a kulonleges a 6. Csanad ,a 3.Bence es az 5. Dominik melett.

Az a lenyeg nektek tetszen ne masnak:)

2013. jún. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Mi második névnek ezt adjuk, párom édesapja után. Szerintem szép név, én inkább a becenevekkel vagyok bajban. A Pista nem tetszik, az Isti esetleg, de nekem az sem az igazi. Ha férjemet így hívnák, minden gond nélkül adtam volna első névnek is. De nem így hívják, és egyébként is kézzel-lábbal tiltakozott, hogy az ő nevét kapja a gyerek (pedig szép neve van). Ennek ellenére mindenképp szerettünk volna a családból második nevet, így esett a választás a nagyapára. :)
2013. jún. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!