Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most fogom betölteni a 15....

Most fogom betölteni a 15. hetet. Ha a toxoplazma vizsgálat pozitív lesz (és látszik, hogy újkeletű fertőzés), nem késő már tenni ellene valamit?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rengeteg toxoplazmás kérdés van, el is olvastam mindet, de hátha tud valaki ebben tanácsot adni. Remélhetőleg minden rendben, de ha friss fertőzést mutat ki a teszt, a 15. hétben már nem késő cselekedni (gyógyszert szedni, stb.)?
2008. dec. 17. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem késő. A lényeg, hogy ne jusson el a babáig a fertőzés.
2008. dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg szeretnélek nyugtatni, mert én ezen már túlestem, amiben most te vagy. Most vagyok 34 hetes, és aug elején tudtam meg, hogy van ez a fertőzésem. A nyári szabadságolások, és az akkori orvosom teszetoszasága miatt csak valamikor szeptember közepén (20-21 hetes lehettem) kezdtem el szedni a gyógyszert a fertőzésre. Tiszta ideg voltam én is, ott is hagytam a dokit. Szedem azóta is a gyógyszert (Rovamicyn), és semmi baj sincs, teljesen rendben van a baba. Megnyugtatott a doki, hogy nincs semmi rendellenesség. Úgyhogy ne aggódd túl magad, nem késő, ha most derül ki.

Rosszabb napjaimon persze még ma is eszembe jut ez a gondolat, (mármint hogy lehet hogy késő)de fő a nyugalom.

2008. dec. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Fő a nyugalom és a pozitív gondolkodás. :)
2008. dec. 17. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!