Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorterhelés...

Terhességi cukorterhelés kötelező?

Figyelt kérdés
Én nem hiszem,hogy az lennék,szívesen kihagynám a vizsgálatot.Nem hiszem,hogy nekem és a babámnak szükségünk van arra a "mocsokra" amit ott megitatnak velünk.Csak rágondolok és felfordul a gyomrom :-/

2013. jún. 12. 07:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kötelező, és bár nekem is felfordul a gyomrom a vizsgálattól, még is azt mondom erősen ajánlott. Barátnőm rendesen étkezett, semmi tünete nem volt még is kiderült, hogy van baj a cukrával.
2013. jún. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

A terhesgondozás része, az egyik legfontosabb vizsgálat, de semmi nem kötelező. Ha soha nem mész orvoshoz az egész terhesség alatt akkor sem büntethetnek meg érte.

Én csak javaslom neked, hogy gondold át, mert attól, hogy te nem hiszed, hogy terhességi cukorbetegséged van, attól még lehet. Én cukorbeteg vagyok és semmilyen tünetem nem volt amikor kiderült, pedig az éhgyomri cukrom 15 volt, a napközbeni meg 20 és 30 között. Ha nem derül ki egy esetleges terhességi cukorbetegség és ezáltal nem kezelik, a babád akár fogyatékos is lehet.

2013. jún. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én elmennék,de akkor inkább magamba tömönék valami szénhidrát dús kaját.Képtelen lennék meginni azt a löttyöt,már 1x volt részem benne,szörnyű íze van.Szerintetek lehetséges,hogy vmi mással helyettesítsem?
2013. jún. 12. 07:15
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem büntetik: Hát a TGYÁS-GYED és családi adókedvezmény megvonása szerintem elég nagy büntetés. Bár ha jól tudom nem vizsgálatokhoz kötött a dolog ha nem 4szeri meg jelenéshez, korszülés esetén 1szeri megjelenéshez. De a védőnő és a orvos sem fog a könyvedbe beírni ha nem csináltatod meg a kötelező vizsgálatokat, tehát nem lesz meg a kötelező megjelenésed.
2013. jún. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

a babád és a saját egészsége érdekében erősen ajánlott!!

én felkészültem a legrosszabbra, aztán nem is volt olyan szörnyű az a cukros lötty. tettem bele citromot, s így egész kellemes íze lett.

2013. jún. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én vittem sima citromot magammal a löttyhöz és nyomtam bele. Megengedték simán. Az semmit nem változtat az eredményen. Így olyan italt kaptam mint a limonádé. Tedd te is ezt.

Am meg lehet h nincs semmi gond, de amint tudod az ördög soha nem alszik. Én biztos nem hagynám ki akármilyen borzasztó is. Egész végig azon agyalnék h mi van ha mégis baj van. Nem vagyok túl parázós fajta viszonylag lazán kezelem a dolgokat de a vizsgálatok mégis csak nem véletlenül vannak. Kibírod hipp-hopp lent van az. :)

2013. jún. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is vittem citromot , eléggé elviselhetőé tette az ízét a vég kicsit tömény volt de túléltem, nem kellemes , de a gyerekemért mindent. Gondolj a kis törpédre hogy miatta csinálod. Megéri már úgy akkor nem? Kemény vagy! :-)
2013. jún. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Még annyi hogy megkérdeztem a védőnőt hogy nem lehetne e mást enni, ehelyett a sza. helyett , de nem mert ez adja tán a legpontosabb eredményt... utolsó voltam
2013. jún. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,úgy látom muszáj lesz bevállaljam!
2013. jún. 12. 08:34
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
75g patikai cukor és víz. Egy pohár kólával több szemetet iszol meg, mint ez a "mocsok". Ez tiszta cukor és víz. A vizsgálat pedig azért fontos, mert a cukorszintet nem lehet olyan simán érzékelni, mint a pulzust, sokszor magas észrevétlenül is. A babára pedig rossz hatással lesz, ha tartósan így marad. Kötelező és nagyon fontos vizsgálat.
2013. jún. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!