Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A férjem totál bepánikolt így...

A férjem totál bepánikolt így szülés előtt párnappal! Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Már csak párnap van a kiírt dátumig, eddig semmi baj nem volt a terhességem alatt rengeteget segített.Jó néha bepánikolt de gyorsan meg is nyugodott! de most ezen a héten napról napra feszültebb jó én is feszültebb és érzékenyebb vagyok de úgy csinál mintha neki kéne szülnie vagy nem tudom.Rendes hisztizik tegnap azon hisztizett be ,hogy nem arra akartam a kutyát sétáltatni mint ő....meg ,hogy nem a munkahelyéről akartam beszélgetni hanem ,hogy mi volt a szülésznőnél... mert eddig járt velem most nem tudott eljönni és elakartam mesélni mit beszélgettünk hát nem sikerült elmesélni mert elkezdtem kb levegőt vettem és elkezdte mesélni mi volt a munkahelyén hallgattam nem szóltam semmit gondoltam jó had beszélje ki majd rákérdez aztán 40 perc panaszkodás után megkérdeztem ,hogy amúgy nem érdekel mi volt a dokinál? erre ő nem válaszolt és azóta sem kérdezte meg ( csak annyira "jelentéktelen " dolgot mondott a doki ,hogy valószinüleg a hétvégén fogok szülni és nem húzzuk ki a jövő hétig) de ő ezt azóta sem tudja mert nem hajlandó velem most beszélni! Első baba és terveztük tudom ,hogy csak pánikol de én is...ha mondom neki ,hogy mitől félsz vagy mi a baj egyből rám hurrog ,hogy nincs semmi baj miért lenne honnan veszem....Mit csináljak vele? Volt valaki hasonló cipőben? a válaszokat kösznöm!

2013. jún. 13. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a baba érkezte után volt pánik :) szóval készülj fel rá, hogy ha most ilyen, a szülés utáni első pár napban még inkább feszült lesz.. próbálj meg vele már most beszélgetni arról, hogy ott lesz egy kisbaba, aki sírni fog, éjszaka is, és hogy fel kell készülnie neki is, hogy nehezek lesznek a napok, éjszakák. Ne érje őt sem meglepetés. Sajnos a legtöbb anyuka már nem emlékszik arra, milyen is az első 1-2 hét... bocs, nem egészen a kérdésedre válaszoltam :)
2013. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

" tudom ,hogy csak pánikol de én is..."


ez a válasz a kérdésedre. mindketten befeszültetek a közeledő szülés miatt (te nem érzed magadon, de a soraidból látstik, h ugyanolyan rosszul reagálsz, mint a férjed), ezért nem tudjátok a másikat rendesen támogatni lelkileg, holott mindketten ezt várnátok el a másiktól.


mi a terhesség teljes ideje alatt csináltunk ilyet időről-időre. nekünk az segített,h a egy kicsit "leszálltunk" a másikról és szép csendben, egyedül átgondoltuk a dolgokat, aztán higgadtan megbeszéltük egymással, h miben hibáztunk és uakkor mit várnánk el a másiktól. ez működik, de csak akkr, ha ninc sbenne vádaskodás, elismered, ami a te sarad és szépen kéred a változásra abban,a mit meg ő cseszett el. mi amúgy is kicsit temperamentumosabbak vagyunk az átlagnál és az atapasztalatom, h a terhesség okozta felfokozott idegállapot csak még harciasabbá tett mindkettőnket, úgyhogy nálunk is van válságkommunikáció bőven.

2013. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs egy kispapa ismerősötök, akivel egy kicsit le tudna ülni beszélgetni? A férjemen sokat segített az, hogy hasonló cipőben járó apukákkal dumcsizott. Nyugi, elmúlik, ha meglesz a baba! :)
2013. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Küld el egy estére haverokkal! Kicsit kikapcsol, kicsit sörözget és minden rendben lesz! :D
2013. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én párom szinte már a kezdettol azon parazik, h hogy fogja azt elviselni h látja rajtam a fájdalmat. Én meg egyáltalán nem félek inkább kíváncsi vagyok. Amikor rájön ez a para úgy érzem magam mint egy hülye vígjáték szereplője. A vége lehet h az lesz ha elájul és fel kell mosni. :-)

Egyre inkább azt érzem jobb lenne ha ott sem lenne a konkrét szulesnel.

Szóval nem vagy egyedül! :-)

35 hkm

2013. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos nincs olyan akivel tudna erről beszélgetni mert az ismerőseink közül mi leszünk elsőként szülők:) Most nővérem férjt kértem meg ,hogy kicsit beszélgesenek!2 válaszoló teljesen igazad van! Nálunk nem igazán jellemző ,hogy nem beszéljük meg a dolgokat de mivel mind2en izgulunk pánikolunk türelmetlenebbek vagyunk egymással így hogy ma munkában volt és csak néha beszéltünk hallottam a hangján ,hogy nyugodtabb szóval csak idő kellet! :) ÉS tuti ma mindent megbeszélünk! Szerencsére ő is én is elismerjük ha hibázunk! de most én is nyugodtabbnak érzem magam! :)

Sörözni nem hiszem ,hogy elmenne mert egy hete azért nem iszik egy pohár sört sem mert mi van ha beindul a szülés... :D Köszönöm a válaszokat megnyugodtam és beláttam ,hogy nem csak ő a hülye:) További szép napot és jó babavárást!

2013. jún. 13. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!


Az én párom már egy hónappal a kiírt előtt nem ivott semmit amibe alkohol van! :D Pont ezért zavartam el a kiírt előtti hétvégén, hogy pár haverjával menjen és igyon egyet!


Menjetek el akkor ketten és fagyizzatok egyet! Olyan szép idő van! :D

2013. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
heheh! Ez egy jó ötlet valahova beülni fagyizni:) szerintem ha nem ma és a baba és még úgy akarja akkor elmegyünk:)
2013. jún. 13. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, mi minden este elment a kiírt nap környékén egy nagyot sétálni este! :D


1. hátha beindul

2. utána már nincs csendes séta kettesben! :D

2013. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Minden nap sétálunk együtt :) visszük a kutyunkat sétálni!az minden napos :) ma is megyünk remélhetőleg a szülés is beindul :)
2013. jún. 14. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!