Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is bepánikolt szülés...

Más is bepánikolt szülés után, amikor Apa hazament?

Figyelt kérdés
Két éve nonstop bőgtem, amint egyedül maradtam a kicsivel, ehhez még hozzájött a csecsemősök "segítőkészsége...". Most, hogy megint szülni fogok, félek, hogy ugyanígy lesz. A férjem nélkül nem érzem magam biztonságban. Ráadásul vidéken szülök megint, mert ott van csak nagyszülői segítség, ami a nagyobbik tesó miatt kelleni fog ugyancsak...Apa meg vissza kell majd jöjjön Pestre dolgozni. Nem tudom megmondani, mitől félek, és próbálom magam összeszedni, de már most kiborulok...most fogok leköltözni a nagyobbikkal...
2010. jan. 5. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem csak én vagyok ilyen...

Mi egy városban voltunk, de mikor egyedül maradtam a kórházi szobába csak bőgtem.

Mint megtudtam ez a „baby blues” vagy más néven gyermekágyi szomorúság.

[link]


Szerencsére, amint hazaértünk elmúlt. Illetve nekem segített, ha nálam maradhatott Amika, addig jól voltam.


kitartás

2010. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem miért kell ezért elköltözni otthonról.Nekem semmi segítségem nincsen a fe´rjemen kívül aki egész nap dolgozik.regel 6-18 ig......Külföldön élünk.Van egy 23 hónapos lányom,és 31 hetes terhes vagyok.Kicsit fe´lek hogyan is lesz,de más is megoldota.Mi is megfogjuk.Mikor a szülés után a fe´rjem haza ment,nem sírtam,de rossz volt.Semmi bajunk nem lett.3 nap múlva már otthon is voltunk a lányommal.Remélem ez most is így lesz,addíg apa lesz Rebekával......Ùgy néz ki most egyedül is fogok szülni. :(

Ez van.

2010. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia,sajnos én is igy voltam,de én szülés elött 3 hetet feküdtem a klinikán,gondolom ez is rátett egy lapáttal.Mikor megszültem és feküdtem a pihenőben egyedül,mert apa már hazament a babát pedig elvitték csak zokogtam mint egy kisgyerek,majd az elkövetkező napokban is.Próbáld magad túltenni rajta,majdcsak eltelik az a pár nap és újra együtt lehettek.Sok szerencsét neked.
2010. jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4x szültem- mindig egyedül. Amikor a nagyok születtek,még nem volt "divat", , de ahol szültem, nem is lehetett volna. Nem hiányzott senki. Most a picinél apa külföldön volt, így csak akkor ért haza, mikor már jöhettünk haza a kórházból. Ki lehetett bírni. Szerintem, most, hogy már tudod, mit kell tenni egy újszülöttel, ne hagyd el magad! A nagyobb gyerkőcnek se jó, ha azt látja, hogy te kétségbe vagy esve. Emellett számára elég nagy változás lesz a kistestvér születése és az, hogy Te napokig nem vagy mellette, nem biztos, hogy jót fog tenni neki a környezetváltozás. Nem tudjátok megoldani, hogy ti maradtok és anyukád költözik???
2010. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Másodiknak: nem vagyunk egyformák.
2010. jan. 5. 12:07
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, a magyarázat, hogy miért kell leköltözni: az első szülésem után 7 hétig dőlt belőlem a vér, és két hétig nem tudtam járni. Hát ezért. Mi lenne velem, ha ott lenne az újszülött, meg egy másfél éves kisfiú, és csak feküdni tudnék? Örülj neki, hogy te stramm vagy - ez nem mindenkinek adatik meg.
2010. jan. 5. 12:09
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sajnos anyu nem jöhet, apukám nem tudja egyedül ellátni magát.
2010. jan. 5. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!