Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írjanak olyanok akiknél...

Írjanak olyanok akiknél nagyon kicsi a korkülönbség a két gyerek között?

Figyelt kérdés

Még csak 4 hetes a kislányom, de minél hamarabb szeretnénk kistestvért is:) Jó lenne, ha 1 éven belül újra terhes tudnék lenni!


Meg szeretném kérdezni, hogy kinek mikor jött meg szülés után az első vérzése, illetve hallottam olyat is, hogy mensi nélkül is van peteérés és teherbe lehet esni úgy is...

Illetve írjátok meg tapasztalataitokat,hogy a kicsi korkülönbség miatt nagyon nehéz volt-e két pici gyerkőccel, illetve minden tippet és tanácsot szívesen fogadok:)


2011. márc. 14. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

1 év különbséggel születtek a gyerekeim. Az első érzésem a pánik volt, amikor megtudtam, hogy teherbe estem, de ennél jobban nem is alakulhatott volna. A "nagy" az első pillanattól fogva érdeklődött a baba iránt, szinte folyamatosan a közelében volt, és amikor picit nagyobb lett, rengeteget szórakoztatta. Szoptatás közben bebújt a hónom alá, így 3-an voltunk együtt.

Persze sok volt velük a manuális tennivaló, duplán kellett pelenkázni, fürdetni, etetni, de nagyon megérte. A kimozdulással voltak eleinte gondjaink, de vettem egy ikerkocsit, és onnantól nagyon mobilak voltunk.

Mindig nagyon jó tesók voltak, lekötötték egymást. Most 11 és 12 évesek, és még mindig nagyon összetartanak.

2011. márc. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltál:) Jó ilyeneket olvasni! És Neked mennyi idővel szülés után jött meg a mensid? Erre emlékszel?
2011. márc. 14. 16:54
 3/8 anonim válasza:

Szia!

Ha valaki akkor én tudnék neked mesélni a témáról!

A kis fiam (Ő az 1.)Most 4,5 éves.A "nagyobbik" lányom 3,a kissebbik 1,5.Én pedig 38 hetes terhes vagyok és 27 éves.

Nem űzök sportot a szülésből,így alakult!:-)

Az első után én már a szülő szobán a 2.-at terveztem!

Nekem amikor 10 hónapos volt a fiam akkor jött meg és egyből összejött utána a nagy lány.Van pete érés szoptatás alatt,de túl korán azért ne időzítsetek mert ha szoptatás alatt esel teherbe fenn áll a veszélye hogy el vetélhetsz.És azért nem árt ha 9-10 hónapig szopizik a nagy.Egyébként tényleg csak az első pár hónap a nehéz aztán tök jó lesz,mert el játszanak együtt amíg az anyuka tesz-vesz.

További jó babázást!

2011. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hú utolsó Te vagy az emberem! Már úgy értem, ezek szerint vannak akik túl élik ezt a helyzetet! Nekem van egy 31 hónapos lányom, egy 17 hónapos fiam és 35 hetes terhes vagyok, ja és 28 éves. Én sem szerettem volna ennyit, ilyen gyorsan szülni, így alakult. Írnál róla, hogy milyen volt a hárommal együtt, mennyi segítséged volt, hogy vették a nagyok a kicsi érkezését?

Kérdezőnek, bocsi a kérdéseimért. Nekem szülés után 6 illetve másodszorra 4 hétre jött meg. Az elsőnél szoptatás alatt estem teherbe, akkor volt a lányom 5 hónapos, a terhesség első jele az volt, hogy nem fogadta el sajnos a tejemet többet. Probléma mentes terhességem volt, nagyon jó testvérek lettek a gyerekek. Szerintem annyira nem nehéz velük, igaz mióta a kicsi is jár, kell hozzájuk energia. A második gyerekemnél 8 hónapos korában sajnos elapadt a tejem (annyira kevés volt már, hogy nem volt hajlandó szopni a gyerek), rá egy hónapra teherbe is estem. Eddig probléma mentes a terhességem. Most sincs segítségem, illetve a segítség az lett, hogy bölcsisek lettek a gyerek délelőttre. Most csak reménykedem, hogy jó testvérek lesznek a harmadikkal is és, hogy olyan könnyű lesz, mint az előző kettővel.

2011. márc. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első és a második között 1 év és egy nap van. meg sem jött a menstruációm, egyből éreztem az új életet. Igaz sokan rémüldöztek, de a két fiam úgy összenőtt, a mai napig is (22,21 évesek)mint az ikrek. Eleinte kicsit nehéz volt, de később sokkal könnyebb. Aztán 2 évre rá a lányom, majd megint egy évre a második lányom, erre másfél évre a harmadik lány. Orgonasípok, szépen szeretetben együtt felnőttek. Olyan összetartás van bennük, csodájára járnak. És most, hogy ilyen nagyok, vállaltunk a párommal(aki nem az édesapja az 5-nek) még egy közöset gyorsan. Na most majd meglátom milyen egy gyereket nevelni(ha közben nem születik unokám) :):) :)

Szóval mindent bele, nem fogod megbánni!!!

2011. márc. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mivel a kis korkülönbségről kérdeztél, csak róluk írtam. De nálam is nagyobb a létszám:) 4 éves volt a legnagyobb, amikor a 2. született, és rá egy évre a harmadik. Eltelt tíz év, és úgy éreztük, kellene még egy baba. Ő most másfél éves múlt, és június végére, 23 hónapos korára várjuk a tesót, mert nem akartuk, hogy ekkora családban egykeként nőjön fel. Hamarabbra terveztük volna a picit, de a kislányommal egy darabig tornára kellett járnunk, és először ezt a dolgot akartuk rendbe tenni.

Tényleg nagyon jó a nagy család. Nem nagyon hallasz olyat a gyerekeidtől, hogy unatkoznak, de neked sincs ilyen gondod. Ettől függetlenül, ha okosan gazdálkodsz az időddel, és a párod is segít, mindig akad idő egy kis külön programra, és nagy közös programokat is simán lehet csinálni velük már egészen kis koruktól.

2011. márc. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első után 10 hónaposan jött meg a mensim, és 11 hónapos korában estem teherbe (19,5 hónap lett a korülönbség).

A második után 8 hónaposan jött meg, és 15,5 hónapos korában estem teherbe (2 év lett a korkülönbség).

A harmadik után 4 hónaposan jött meg, és egy éves korában estem teherbe (20,5 hónap lett a korkülönbség).

A negyedik után 2 hónapos korában jött meg, és 8,5 hónapos korában estem teherbe (17 hónap lesz a korülönbség köztük).

A szülések után mindig védekeztünk, és akkor estem teherbe, amikor (szándékosan) abbahagytuk a védekezést. Kivéve az ötödikkel, aki szoptatás és védekezés mellett jött...

Nálunk nagyon bevált a kis korkülönbség, de én főleg azoknak ajánlom, akiknek van valamiféle segítségük. Sokan anélül is megoldják (az első 2-3 gyerekkel még nekem se nagyon volt), de sokan belebolondulnak.

Szerintem a legjobb a gyerek egy éves korában teherbe esni a következővel, de ezt majd látjátok! Sok sikert!

2011. márc. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Orsi1984 válasza:
Én 5 hónapja szültem császárral és elég hamar megjött a mansim. (a 6. héten) Most vasárnap kiderült egy újabb pocaklakó jelenléte, ami azt jelenti hogy nálunk is kicsi lesz a korkülönbség csak itt a kihordással az a bibi, hogy mivel előzőleg császáros voltam, bírni fogja-e szervezetem a végére. Remélem igen és nem szakad fel a seb. Dokimhoz majd jövő héten megyek, remélem biztató szavakat fog mondani. Most kb. 5.- 6 hetes lehetek.
2012. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!