Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek közt mi az "ideális"...

3 gyerek közt mi az "ideális" korkülönbség? Háromgyerekesek! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Első két gyermekünk közt 30 hónap van. Szeretnék harmadik babát, de a korkülönbségen vacilálunk. :) A gyermekorvosom azt javasolta, ne várjunk sokat. Nála a két nagyobb már iskolás volt, és azt tapasztalta, hogy szinte egykeként nőtt fel, és felnőttkorukban sem szoros a kapcsolatuk a nagy korkülönbség miatt. Nekem a 2 és fél év bevált. Ekkora vagy a 3-4 év? Mit tapaztaltok? Persze, tudom, hogy nehézségek mindig várhatóak, de mégis.... Nektek hogy érkeztek a gyerekek? Mikor mi a nehéz vagy épp jó, öröm a korkülönbségben nálatok?
2013. ápr. 30. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Ha bírjátok, én a kis korkülönbséget (kb. 2 év) javaslom. De nincs általános szabály. A kis korkülönbség nem garancia arra, hogy szoros kapcsolat lesz a két "szomszédos" testvér között, és fordítva, nagyobb korkülönbség esetén is lehet jó kapcsolat. Ha a 3. jóval később érkezik, talán elszakad a nagyoktól, de az is lehet, hogy éppen körül fogják rajongani a kicsit.
2013. ápr. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
73%
Hello, nővérem és én köztem másfél év különbség van, öcsém és köztem pedig 2. szóval olyan 2 év szerintem:) 16-18-20*
2013. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
2-3 év az ideális:) És gyönyörű...nehéz,az első év, de gyönyörű, életünk legboldogabb időszaka volt , minden nehézségével együtt. A 3. már egy vidámabb közegbe érkezik, míg az első két riadt felnőtt közé..ezért lazább, vidámabb lesz.. Nem is annyira féltékenyek rá, mint ami az eső kettőnél van. És egymást is nevelik:))
2013. ápr. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Nàlunk most 9, 6, 2 évesek a gyerkőcök. Tehàt 3 es 4 év van köztuk. A legidősebb es a legkisebb fiú, a középső csajszi. Nekünk tökéletesen bejött ìgy. Imàdjàk a picit, nem marad ki semmiből, mindenbe bevonjàk. Szeptembertől tervezzük a negyedik(es egyben utolso babát). A kicsik között kb. 3 év lesz.
2013. ápr. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Szia! Nekem van egy 4éves fiam és egy 2és fél éves lányom!16hónap közöttük a korkülönbség.Most 7hetes terhes vagyok,mire megszületika baba a fiam 4és fél éves lesz a lányom 3éves tehát 4ésfél illetve 3év korkülönbség lesz náluk.Nálunk a 16hónap tökéletesen bevált mivel egyszerre nőnek fel tényleg,a nagyobb viszi a kicsit a jóba,tanítja.Persze a rosszba is :) De nem hinném,hogy a 3év is még olyan rossz lenne :)
2013. máj. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok azt elfelejtettem írni,hogy a két gyermek között rettentő szoros a kapcsolat.Sokszor annyira,mintha ikrek lennének!
2013. máj. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Nagy 4 lesz, a Kicsi 21 hós, mire megszületik nemsokára a Legkisebb. Nekem így a vége felé a nagy pocakkal nehéz a játszóterezés a Kicsivel. Remélem, szülés után ez változik, és jó tesók lesznek:)
2013. máj. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Én inkább 3-4 évet mondok bár igaz akkor jól elnyúlik ez a gyerekezés időszak főképp ha nem is olyan fiatalok a szülők az első születésénél sem, akkor aláírom, nem lehet 9-12 évet várni.

Nekem 2 év van köztük 6-4-2 jelenleg. Hát egyenlőre azt tudom mondani hogy nehéz. Sok függ mondjuk a gyerekek habitusától, nekem a legkisebb nagyjából nyugis türelmes, ő húzza a rövidebbet mindig ha olyan van vagy hogy mondjam, ő az aki visszavonul egy konfliktusnhelyzetben.

Na de a 2 nagyobb...azok egymást nyúzzák évek óta egész nap. Folyamatosan megy köztük a harc, a rivalizálás, ha szépen "eljátszanak" együtt és egyetértenek akkor az azért van mert vmi bődületes rosszaságot készülnek együtt elkövetni épp. Abban nagyon egyetértenek.

Amúgy meg az egész nap a köztük való rendcsinálás jegyében tellik, pedig egész komolyan mondom, nem hagyom rájuk hogy egymást gyepálják (fizikai erőszak az tiltott is, komoly bünti jár érte) de ha nem fizikailag akkor szóban idegesítik egymást.

A legnagyobbal mondjuk már jó a helyzet de a középső egy ördög felfelé is bánt, lefelé is szóval neki jobb lett volna nagyobb különbség szerintem.

Lehet később jól összenőnek de valahogy nem ezt látom nálunk nem jött be ez a kis korkülönbség és majd milyen jól eljátszanak-téma.

A másik oldal a segítség, azért 3 kicsi gyereket fizikailag is ellátni sem olyan egyszerű hiszen még a legnagyobb is sok dologban segítségre szorul- persze az önállóságnak vannak különböző fokozatai azonos korú gyerekeknél ez is igaz- és a középsőt meg a kicsit is el kell látni. Ha nincs néha segítség (nagyszülő akárki) akkor is mindenképp a nagyobb különbséget választanám. Én.

De kinek mi jön be ugye. Azért 3-3.5 év még nem olyan állati sok.

2013. máj. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia!!! Én ugyan nem édesanya vagyok hanem a 3 testvér közül a legkisebbik. Nálunk most ugy van hogy van egy 23 éves bátyám, és egy 22 éves bátyám, én egy 16 éves lány vagyok :)Tehát a 2 nagy fiu között 15 hónap a külömbség, és velem pedig a nagyobbal 7 év, a "kisebbik bátyámmal" napra pontosan 6 év :) Lehet hogy ez igy kicsit ilyesztő, de én nem cserélnék senkivel, egyszerüen imádom hogy : 1)nincs kisebb tesóm. 2)nincs lánytesóm 3)és hogy én vagyok a 'kicsi' (na jó már 16 vagyok , de ugy is). Szerintem az hogy ki kivel lesz szorosabb kapcsolatba az személyiségtől függ leginkább. Én pl. a 22 évessel kiskoromban rengeteget veszekedtem, igazából minketten makacsok vagyunk. a 2 bátyámat sokáig mindenki ikreknek hitte, lehet hogy külsőre hasonlóak voltak kicsi korukba -most már nem- de belsőre ég és föld a külömbség A nagyobbik ő nagyon okos 9.-es kora óta külföldön tanul ösztöndijasként (tehát amikor "elment" itthonról én 7 éves voltam, egy igy egy kicsit fájó, de ez van) A 22 éves ő teljesen természet bolond, fizikai munkát végez és imádja az állatokat, ő még most is itthon van. Én inkább ő hozzá állok közeleb annak ellenére hogy régen olyan nap nem volt hogy össze ne vesszünk...de mára már azok is szép, vicces emlékek :) Nekem tehát nagyon bejött ez a nagy korkülömbség. Anyukám mondja hogy mikor kicsi voltam nagyon féltettek engem mindketten, és hogy mindenhova vittek magukkal. És még a mai napig is nagyon féltenek mindentől, pláne a 22 éves. sokszor ez ugyan idegesitő, de máskor nagyon jó,pl. amikor kocsival elvisz ide-oda ha megkérem, vagy bármiben segit. Teját én csak jót tudok mondani erről a kialaku 'helyzetről'. Remélem tudtam segiteni :)
2014. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!