Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindig voltak állataim, egér,...

Mindig voltak állataim, egér, macska, kutya most meg tengerimalacok kettő. Akkor már biztos átestem a toxoplazma fertőzésen?

Figyelt kérdés
Bocs a hülye kérdésért, de annyit hallani erről a toxoplazma vírusról de nekem is ez jutott eszembe. Mindig voltak állataim, egér , macska, kutya most meg tengerimalacok kettő. Babát szeretnénk és egy terhességem már elhalt 11 hetesen. Persze nem az állatok miatt, mert akkor nem voltak. Én már biztosan átestem ezen a fertőzésen, de ettől később nem lehet baj ugye?
2008. jún. 21. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, semmi gond nem lehet. Nekem 17 tengerimalacom volt nemrég, most adtam el a kicsiket, így csak 7-en vannak az "öregek". Ezen kívül két kölyökcica, egy kutya és 30 ló társaságában élek. 38 hetes terhes vagyok, semmi gondom, nem is volt, a baba is egészséges.

Minden jót neked!

2008. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Őket valaki leadta a kereskedésbe én meg megsajnáltam, mert szépek és nagyon szelídek. Ketrecestől malacostól el lehetett hozni fillérekért és olyan aranyosak. Csak aztán gondoltam, hogy nem a legjobbkor, de nem baj maximum majd nem eszünk közös tálból :-)
2008. jún. 21. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is mindig volt allatom, es vmi csoda folytan nem estem at a toxon. :( Pedig jo lett volna, ezert most mindig fertotlenitem a kezem a cicakhoz nyulas utan, nem nyulok alomhoz, es betartom az elelmiszerekre vonatkozo dolgokat is (nyers hushoz nem nyulok nem kerteszkedek stb)

De a terhesseg elso nagy laborjaban szurik ezt, ha maguktol nem, kerd a vizsgalatot.

2008. jún. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig voltak/vannak tengerimalacaim, mégse estem át a toxoplazmán, pedig azt hittem. Most, hogy babát várok, ha megfogom őket, utána egyből megyek kezet mosni, és gumikesztyűben takarítom őket. Amikor leveszik a vérem, mindig megcsinálják a toxo-tesztet is. Ha vigyázol, mindig minden gyümölcsöt-zöldséget megmosol, állatok után kezet mosol, akkor nem lehet baj!!!
2008. jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!