Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hormonális vérzés?

Bebox kérdése:

Hormonális vérzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 4 napja kellett volna megjönnie a mensesemnek, nem jött meg, helyette csak pár csepp barnázás. Ennek már négy napja (naponta 3-4csepp). Nincsenek erős görcseim, és minden tesztem +.

Ez jelenthet bajt a babára? Valaki járt már így?

Januárban volt egy kilenc hetes elhalt terhességem, december óta elevitet, folsavat és E vitamint szedek.


2013. jún. 18. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet probléma, valószínűleg hormonpótlásra van szükséged. Menj orvoshoz!
2013. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz, mert nem normális semmilyen vérzés terhesség alatt!

Ha időben mész dokihoz, lehet tud írni valamit

2013. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön bepánikolni, nem feltétlenül jelez bajt. A közhiedelemmel ellentétben a terhesség elején némi vérzés (görcsök nélkül) normális jelenség is lehet. Okozhatja, hogy az embrió beágyazásódása folytatódik, e során megbontja a méhfal érhálózatát, néhány gyengébb ér megpattan. Lehet hormonális oka, hogy a szervezeted emlékszik a menstruációra, próbálkozik, és ezért némi barnás/rózsaszínes folyást tapasztalsz. Előfordulhat, hogy az embrió éppen a vérkeringésedre próbál csatlakozni, ez szintén megbonthatja az erek falát. Egyes nők a terhesség alatt a szokott időpontokban részben vagy teljesen ugyanúgy menstruálnak. Természetesen, hazugság lenne azt mondani, hogy nem jelezhet bajt.. Jelezhet. Mindenesetre nagyon sok nő tapasztal barnás, rózsaszínes folyást. Nekem is volt, és most vagyok 31 hetes pocakos, a babánk makkegészséges. Azt mondta a nőgyógyászom, hogy normális, élettani jelenség volt. Egy következménye volt, hogy az elején minden alkalommal ultrahangos vizsgálatot csinált, biztos, ami biztos alapon. Egy rokonomnak szintén volt ilyen, neki kiderült, hogy ikrei lettek volna, de az egyik "embriókezdemény" életképtelen volt sajna, így távozott. (Bár elmondta, hogy neki, velem ellentétben nem csak pár folyása volt, hanem darabos barnás vérzése.) Az ő kisfia 3,5 éves.


Szóval mielőtt jönne a pánik, azt tudom mondani, hogy menj el az orvosodhoz, ő meg fog vizsgálni, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.


Üdvözöl: 31 hkm

2013. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, utanaolvastam en is az interneten, es tapasztaltam h tobb novel megtortent (szinte termesyetes dologként), ezert gondoltam megkérdem, mielőtt az uh vizsgálatkor az orvos arcat, arcanak rezzeneseit kellene elemeznem, majd végighallgatnom a rossz hirt, mivel mostanig mást én nem tapasztaltam...

Eleinte nem aggaszttott, ma a 4. nap és már igen. Holnap remélhetőleg tud fogadni. mégegyszer koszonom!

2013. jún. 18. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!