Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogamzásgátló abbahagyása...

A fogamzásgátló abbahagyása után valakinek felborult a hormonháztartása? És mi lett belőle? Hogyan derült ki?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Először is szeretném leszögezni, hogy én csak egy eset vagyok, mindenki más, nem lehet általánosítani.

Nekem az volt, hogy miután abbahagytam, elkezdtem barnázgatni, volt, hogy alig jött meg, volt, hogy egyáltalán nem. Éreztem, hogy nincs ez így jól, és elmentem nőgyógyászhoz, aki hormonvizsgálatot és ultrahangot csinált. Sajnos lett egy petefészek cisztám is, amit meg kellett műteni, de ez nem írható egyértelműen a fogamzásgátló rovására, bár lehet, hogy az is hozzájárult. Szóval nekem sajnos eléggé összekuszálódtak a dolgok.

2009. okt. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is megjártam vele,de csak azért mert nagyon szerettem volna babát!Abbahagytam utána két hónapig nem jött meg,tudtam,hogy terhes nem lehetek ezért elmentem dokihoz.Elküldött hormon vizsgálatra ott minden rendben volt majd kaptam két fajta bogyót az egyiket,hogy megjöjjön a másikat,hogy legyen peteérésem.5 napra rá megjött,de úgy mint még soha!A másik bogyót 2 hónapon keresztül szedtem havi 5 napig ettől teherbe kellett volna esnem,de nem sikerült majd nem szedtem tovább és rá 2 hónapra SIKERÜLT.

25 h kismami

2009. okt. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 2003-ban hagytam abba amikor a kisbabát elkezdtük a párommal tervezni. A következők történtek:

- rendszertelen, vagy két havonta jövő ciklus kb 1 évig

- barnázgatás

- lassú de biztos hízás

- egyre több ragya a fejen

Elmentem orvoshoz, aki azzal küldött haza, hogy nyugodjak meg, a második pubertáskoromat élem, majd kitisztul.

- ciklus nem rendeződött, az addigi normál 32-37 nap közöttire állt be

Baba nem jött.

Újboli vizsgálatok (már magánorvosnál, borsos pénzekért....(2008ősze)

Kiderült:

- teljesen felborult velem a bili, pajzsmirigy alul működésem lett, és a petefészkeim teli voltak cisztával. Gyógyszeres kezelést kaptam, minek az eredménye fél év után jött: most itt van a pockóban, és két hét múlva megszületik. :):)

Mindenki másképp reagál a fogamzásgálóra, én a szerencsétlenebbek közé tartoztam, más meg abbahagyja, egy két hónap és semmi baja, jön a bébi.

Kívánok neked minden jót!!!

2009. okt. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 10 évig szedtem a gyógyszert.Novemberben abbahagytam,januárban megjött,aztán semmi.Elmentem dokihoz,azt mondta,semmi.Majd 2 hétre rá kiderült,hogy babát várok.31 hetes kismama
2009. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Múlt év szeptemberben hagytam abba a gyógyszert.Először is úgy jött meg hogy nagyon sokáig,nagyon görcsöltem,és minden hónapban napokat késett...:S Idén májusig nem estem teherbe úgy hogy nem védekeztünk.Már azt hittem nekem nem is lehet gyerekem.De most 21hetes vagyok.:)
2009. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is furcsán jártam.Júliusba hagytam abba a gy.szert aug.ba 21 napra jött utána semmi.Különösebben nem volt tünetem azt hittem azért késik mert rá álltunk a baba projektre.Aztán csak elmentem dokihoz és közölte,hogy babát várok.7.hetes
2009. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gratulálok mindenkinek akinek sikerült a pici:-)Nekem eléggé felborulhatott a hormonháztartásom,de mostmár megyek orvoshoz,nem hagyom magam lerázni:-)Nézzék meg van-e peteérésem,hormonok rendben vannak-e...
2009. okt. 12. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!