Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Igaz, hogy fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy fogamzásgátló szedésekor fél évente ki kell hagyni egy hónapot a szedésben, hogy visszaálljon a test normális hormonháztartása?

Figyelt kérdés
2008. jan. 10. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagynék ki. Elveszted a védettséged. A testednek előbb leszokni kell a gyógyszerről, majd újra visszaszokni. Szerintem ez többet árt mint a pihenés használhat. De kérdezz rá a nőgyógyidtól.
2008. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez egyátalán nem igaz! Ha beiktatnád a tablettaszedési szüneteket a szervezeted hormonháztartása úgy összezavarodna hogy sose jönne rendbe. A hosszú évekig tartó fogamzásgátló tabletták szedése után elég nehezen jön rendbe a női szervezet, legfőképp mikor már valaki a gyermekáldáson töri a fejét. Ezért kell abbahagyni a fogamzásgátlók szedését a tervezett terhesség előtt 3-6 hónappal, hogy ezidő alatt tud a szervezet hormonháztartása regenerálódni.
2008. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

a-a


csak havonta egy hét kell

2008. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Pedig igaz! Csak a legtöbb doki nem mondja, mert úgysem tart senki szünetet. De nem fél évente, hanem évente, és főleg annak, aki dohányzik, bár másnak is jót tesz. Mondjuk én nem tartottam soha szünetet, pedig 2 évig szedtem és dohányoztam is (aztán fél év múlva már terhes is lettem). De elvileg kell az a szünet, mert különben nagyon nehezen esel majd teherbe ha akarsz majd babát.
2008. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor volt a tv-ben erről szó, és ott azt mondta a nőgyógyász, hogy ez a szünet többet árt mint használ!

Én 4 éve szedem minden megszakítás nélkül!

2008. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tade ***** válasza:
100%
Nem hiszek benne....a baratnom 7 evig szedte a tabit , majd abbahagyta mert gyereket szerettek volna, es mar a 2. honapban teherbe esett....teljesen egyen fuggo...en 6 eve szedem folyamatosan jarok felevente vervetelre kivizsgalasra, rakszuresre es eddig meg mindig minden rendben volt....szerintem csak artasz azzal ha kihagy egy honap, mert tenyleg felborul a mar beallt ciklusod, termeszetesn a hormonhaztartasod is....
2008. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
7 évig szedtem Regulont, és nem tartottam szünetet. Majd abbahagytam és a 3. hónapban terhes lettem! Felesleges a szünet szerintem, ha nincs egyéb gond (pl. trombózisra hajlam). Ha aggódsz, csináltass azért egy vérképet, hogy a májfunkciókat megnézzék. Sokan még az egy hetes szüneteket sem tartják be, és fél évig nem menstruálnak (na azért ez nem követendő).
2008. jan. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!