Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek volt ilyen eredménye a...

Kinek volt ilyen eredménye a terheléses cukor vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Az éhgyomri 3,7 a 120 perces 8,2. Küldtek diabetológiára, de majd csak jövő héten lesz. Most diétázom, eddig is odafigyeltem az étkezésre. 27 hetes kismama vagyok 1 kg mínusszal, tehát még csak nem is híztam. Nem értem miért lehet, mikor eddig is tudatosan étkeztem. Várom a véleményeteket, illetve a tapasztalatotokat! Köszi előre is!

Ja és nagyon depis lettem most, azt hittem ez a terhesség is ugyanolyan felhőtlen lesz, mint az első.


2013. jún. 19. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy inzulinrezisztánciád van/volt a terhesség előtt is, és ilyenkor nagyobb eséllyel alakul ki terhességi diabétesz. Sajnálom, mást sajnos nem tehetsz, minthogy valóban odafigyelsz a lassú felszívódású széndhidrátokra. A diabetológián úgyis elmondják mi a megfelelő étrend.
2013. jún. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 8-as lett a terheléses cukrom. Most diétázom, ár 4 hete és mínusz 1kg-nál tartok (előtte már híztam egy pár kilót). Én se kajáltam tele magam sütivel, csokival, viszont sok péksüteményt ettem.


Most diéta a szülésig, pedig az utolsó kontrollom jó lett.

Szerintem nem nehéz betartani, sőt, már teljesen belejöttem a szénhidrát számolásba :)


De legyél depis... ez nem olyan nagy probléma :)

2013. jún. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem nagy, de ezen kívül sajnos még a külső méhszáj is nyitva van már egy ujjnyira, a máhnyak meg van rövidülve kissé, a laboreredményem se valami fényes. Van egy két éves kislányom és még őt is el kellene látnom, meg jó lenne kihordani majdnem végig a picit is. Így minden együtt már sok. :( A kislányomnál sose volt semmi bajom.
2013. jún. 19. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Na,nalam ugyanez a szitu. Hasonlo ertekeim voltak nekem is. Total magamba roskadtam,mikor megtudtam h terhessegi cukros lettem. Pedig alapbol vekony is vagyok,orultem,hogy vegre van etvagyam es hitok egy piciket. Erre most allandoan ehes vagyok ,mert nem eleg ez a mennyiseg. Pluszba nalam is kinyilt a kulso mehszaj. En vettem egy vercukormerot es azota merem mindig, elhagytam minden cukros dolgot,edessget stb,nem eszem rizst se krumplit,tobbnyire husit salataval,azzal legalabb jol lakok,igy nem szamolgatom ki h mennyi szenhidrat. Mert az szamomra maceras volt,foleg ugy hogy a diabetologian lenyomtak egy sablon dumat,kezembe adtak egy sablon tablazatot de az hogy komolyan foglalkozzanak velem...szerintem ennek nem igy kene mukodnie. Ez igy komolytalan. Belecsoppenunk ebbe az egeszbe es hirtelen azt se tudja az ember mit csinaljon,mit lehet mit nem,es igazabol nem segitenek....kitartast neked!!! Egyszer a vegere erunk :)
2013. jún. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hú csajok, tudom, hogy rossz.

Lépjetek be az alábbi csoportba, ott rengeteg hozzászólás érkezik, rengeteg tanáccsal, ha kérdésed van, csak tedd fel, és rengeteg válasz érkezik rá. Vannak étrendek, egy csomó fájl az étkezéshez, orvosok listái, szóval minden, ami ezzel kapcsolatos.

[link]


kitartást kívánok!

2013. jún. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!